Porsche Cayenne

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ta som sa opäť pobavil... ta Slovák by rád niečo hogofogo, aby sa ukázal na ceste, aby bola "športová jazda" :40bd: jooj ale aby to veľa nežralo :40bd: , aby nebol servis drahý :40bd: , aby to opravili hen v dedine u Jožka :40bd: ale nech to je Porše bo Porše je Porše a to 3.0 tdi zo zadku auta prinajhoršom odlepíme ta ne?
Ta synku keď nemáš na poriadne Porše kup sebe daco na co maš bo budzeš za sedláka co nemá peneži ale chce vypadac že ma. :40bd:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

hejtovat ho len za to, ze chce porse kajen 2015 dizel? To je hlupost proste.
Sak porozmyslaj, ze ak by sa chcel len ukazovat, tak nepozera 2015 za nejakych 35 tisic, ale pozera nejaku 2006 za 8 tisic.

Ale co som netusil, ze porse vyraba krasne auta, to sa proste neda porovnat s beznou automobilkou.
https://porsche.sk/nove-vozidla/modely-porsche

Toto proste spickove:
https://porsche.sk/nove-modely/911/nova-911-speedster

Alebo toto, sice trosku kolotocarsky voz, ale jazda musi byt spicka:
https://porsche.sk/nove-modely/911/911-gt3-rs
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pidizvi - ak si si nevšimol tak niektorí mu tu píšeme nekupovať ani celkom nové. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, ja by som si to Porsche napríklad aj celkom rád kúpil... :4012:

Akurát, že načo by mi bolo??
Najviac proti kúpe hovoria tie smiešne držadla na stredovom tuneli, absencia manuálu a absencia JEDNODUCHÉHO japonského benzínu V6 s výkonom Max 150-160 kw

Keby to bolo, tak hocikedy.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

sam by som to lepsie nenapisal
hjundai napísal:ta som sa opäť pobavil... ta Slovák by rád niečo hogofogo, aby sa ukázal na ceste, aby bola "športová jazda" :40bd: jooj ale aby to veľa nežralo :40bd: , aby nebol servis drahý :40bd: , aby to opravili hen v dedine u Jožka :40bd: ale nech to je Porše bo Porše je Porše a to 3.0 tdi zo zadku auta prinajhoršom odlepíme ta ne?
Ta synku keď nemáš na poriadne Porše kup sebe daco na co maš bo budzeš za sedláka co nemá peneži ale chce vypadac že ma. :40bd:
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Hjundai,tymto prispevkom sa smejes sam sebe. Sam sisi objednaval tusim zrkadlo z PL. Ked som sa ta pytal preco si si nekupil origo ani si len neodpovedal a ty sa tu ides niekomu vysmievat?
Nechce sa mi hladat tvoje prispevky ale kydat stale na vw a tdi to je tvoj chlebik ktory si neodpustis.
Nech si vyberie kazdy co chce,ty mas tiez co chces.
Uz by si mohol konecne prestat obtazovat toto forum svojou zbytocnostou. Ked mozes poradit tak tak urob,ak mas rypat ,vysmievat sa a pod. tak neprispievaj.
Coste
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 23.05.2010 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Coste »

Nedá sa mi nezapojiť do debaty.Síce v diesli som to nemal ale k benzínu sa viem vyjadriť.Kupoval som to ako 3-ročné.Na sk kúpené a servisované.To auto Ti dá presne to čo mu dáš Ty.Keď tomu dáš pravidelný servis,myslím tým že nebudeš čakať na to kým Ti niečo z toho ,,odpadne”tak to nebude problém.Ale je to Porsche.Nevie to bárs kto servisovať.Mne napríklad odišiel zadný diferenciál a v autorizáku mi zaspievali myslím okolo 10000€.Skoro ma je...Keby som nemal jazykovo zdatnejšieho kamoša vo Viedni tak neviem.Tam sa to po jednom telefonáte vyriešilo jednoducho.X ový diel čiže u nich repasovaný stál 2700€ a výmena tuším 1000€.A bol s tým pokoj.Olej som menil každých 10000km.Má to pár chýb ale vozenie a celkové spracovanie si myslím že lepšie v európskych SUV nenájdeš.Ale každý sa učí aj Ja som sa naučil.Takéto auto jedine nové v záruke a budeš sa tešiť 2x prvý krát keď to kúpiš a druhý keď sa Ti to podarí dobre predať.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mp3turbo napísal: Servisaci uz daaavno plakali ze im chodia 3.0tdi v Cajennoch na opravy, pada to ako muchy, nic nevydrzi. Ten motor je naozaj vykonovo vybombovany do vysin kde to uz proste nezvlada,

Nie, motor 3.0 TDI urciten nie je "vybombovany" - kde na to chodis?

Dnes je uplne normalne dostat z 1.0 objemu cca 100kw.
3.0 TDI by teda mohol mat 300 kw - a stal by to bolo uplne v pohode.

Problem je niekde inde - a nijako nesuvisi s objemom motora. Problem je v konstrukcii, mozno osadeni. Ale urcite nie vo vykone.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Úplne v poriadku to nie je.
Ale marketing ťa presvedčí, že áno.
Fyzika a zdravý rozum káže nie.
Meritkom môže byť výkon športovych áut z nedávnej minulosti.
Človeku so skončenou technikou to netreba vysvetľovať.
A človek so sociálnou prácou to aj tak nepochopí...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme že nie,ale nemá zmysel vysvetlovať v dobe klamstva volne šíriteľného kde už vlastne ani to klamstvo nik nepočúva lebo o minútu príde nové.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uz je NORMALNE dostat 100kW z litroveho motorceka :) uplne normalne, samozrejme.

Uplne normalne Ford tvrdi ze jeho Ekobuust motor 1.0i KTORY POSTAVIS NA PAPIER A4 A NEBUDE PODORYSNE VYTRCAT, TEDA MA ROZMER MENSI NEZ 297x210mm [!!!!!]. Prosim ta zober si radiator, ako je velky atd, a skus porozmyslat ci z toho radiatoru vytiahnes 100kW [!!!!!] uzitocneho vykonu. Lebo z motora v malilinkom priestore tolko dostanes.

To je naozaj normalne ? Nie je to normalne ani z vedlajsieho vesmiru. Kedysi 2.0i motory s "vykonom" 85kW bez turba bez nicoho najazdili dva miliony kilometrov a nenameral si prakticky ziadne majoritne opotrebenie, semtam nejake minimalne vole atd ale proste nic kriticke.

ZIADNY novodoby 1.0i 100kW motorcek nedosiahne takyto najazd ani s generalkou, nemoze. A to len preto lebo 100kW/liter je "NORMALNE". K dokonalosti hlasenia treba len pridat : kedysi boli tie starodavne oleje len na 10.000km, dnes uz daaavno mame superuzasne olejčíky ktore vydrzia 30.000km (lonf-life).

Podla mna by sme mali tie oleje este viacej vybombovat, takych 40.000km by malo padnut hned, a 50.000km to mame do dvoch rokov ako NORMAL.

Pohodicka. Nie zdravy rozum, ale pohodicka.


Ja tvrdim ze 3.0tdi v Cayenne pada ako hnile muchy, mam to od servisakov ktori tych motorov uz "zopar" porozhadzovali u nas na Slovensku kde Cayenne je velmi vynimocne vozidlo. Mozete si mysliet nieco ine, mne to nevadi, mate na to plne pravo. A hlavne v tych motoroch drzte oleje aspon 30.000km, to im strasidelne prospieva, ved je to normalne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Plný súhlas - volá sa to teplotný management motora. Ak nemáš určitý objem železa v pomere k výkonu tak prudko klesá životnosť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

mp3turbo napísal: Kedysi 2.0i motory s "vykonom" 85kW bez turba bez nicoho najazdili dva miliony kilometrov
Pre bezneho cloveka je to uplne zbytocne, 2 mil.km neda ani za cely zivot a z toho vyplyva optimalizacia nakladov,naco by vyrabali drahe auta ktore zvladnu 2 mil.km ked mozu vyrabat drahe auta ktore nedaju ani tretinu
:4090:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pedro: máš úplnu pravdu, len to treba ešte doplniť. Predaje nových aut potvrdzujú niekolko sto rokov staré príslovie : Príde hlúpy všetko kúpi. Ak by si dnešní ludia (globalne-celosvetovo) čo i len trocha vážili svoje peniaze tak sa nepredá ani jedno auto (súkromnej osobe) :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Pre bezneho cloveka je to uplne zbytocne, 2 mil.km neda ani za cely zivot

ano, ja samozrejme viem, to je uplne v poriadku. Vec je ale v tom ze hypermoderne tragace padaju ako muchy daaaaavno pred dovrsenim 100.000km a to je nevyvratitelny fakt. Netvrdim ze sa KADY moderny motor pokazi pred dovrsenim tejto hranice, ale tvrdim ze je extremne sialene vela nepodarenych nielen kusov, ale systematickych designov, ktore maju proste zarobene na pruser.

A tvrdim, ze pred 15 rokmi prakticky taketo neexistovalo. Urcite to nema absolutne nic spolocne so snahou o co najvacsi vykon z co najmensieho objemu...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných