Porsche Cayenne alebo WV Touareg

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

cayennevstouareg napísal:roomster je pohode...nexiu by som nechcel nikdy :)
aj nexia sa dala, ako prve auto, na ktorom som sa ucil :-)

na to, na co auto pouzivam ja, staci aj ten roomster :-)
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

lukas.bubo napísal:ja mam roomster :-) predtym som mal daewoo nexia :-)
moje prve bolo
fiat tipo potom daewoo matiz potom alfa 166 potom opel tigra a cil mam feldu ale sak tu len deriem do roboty ::D inak aj tak z menovaných aut je ta felda naj! ale ked dlho šetriš teda nejake 3 roky tak už to bude lepšie niečo :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Môj kamoš mal Cayenne turbo a predal ho kôli jazdným vlastnostiam. Boli sme na tom v CZ, išlo to ako raketa, zrovna nebola ideálne suchá cesta, a obiehal štýlom že pokial nebol o "krok" pred obiehaným tak na to moc nestúpal, ak potom dupol, tak to takmer vždy zatancovalo, celá cesta OK a ked prichádza domov cca 1km od domu tak pri odbočovaní v meste do miernej tiahlej zátačky pri brzdení motorom ho začalo krútiť a nechýbalo vela aby oblízal tak zo tri autá...

Tak že tak tá mohutnosť môže byť niekedy na škodu, váhu (fyziku) neoklameš a vedz že u 2t sa ovela ťažšie mení smer ako u 1,5t a keby šlo v takomto prípade len o hmotnosť v neprospech hrá aj vysoké ťažisko.

Tiež som sa bol skúšobne odviesť na XC90 a to sa kývalo v zátačkách ako starý žigulák, tieto obludné SUV sa vhodné akurát tak na pohodlnú jazdu po rovných úsekoch, inak v tom nevidím zmysel a vdaka svojej nadváhe sa môže človek dostať nechtiac do prúseru
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

lukas.bubo

ale dosť na tejto teme ma ZARAžALO ked sa tu písalo že su to neni čiste peniaze že to chcem preto lebo chcem byť cukrík a velky kápo a podobne co vobec ani na percento nebola pravda...ja som si na to zarobil vlastnými rukami v dobrej firme v rakusku kde robím zvárača a mam pekny plat z ktoreho dosť aj odložím...každy sníva a chce byť v obleku taky som bol aj ja ale co sa nestalo a nikdy ani nestane budem robitník furt a super platenom remesle
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

a vyzerá to, že mám okrúhliny ;-)
[img]http://www.jpeg.cz/images/2012/11/18/oYRd5.jpg[/img]
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

ivko1 napísal:Môj kamoš mal Cayenne turbo a predal ho kôli jazdným vlastnostiam. Boli sme na tom v CZ, išlo to ako raketa, zrovna nebola ideálne suchá cesta, a obiehal štýlom že pokial nebol o "krok" pred obiehaným tak na to moc nestúpal, ak potom dupol, tak to takmer vždy zatancovalo, celá cesta OK a ked prichádza domov cca 1km od domu tak pri odbočovaní v meste do miernej tiahlej zátačky pri brzdení motorom ho začalo krútiť a nechýbalo vela aby oblízal tak zo tri autá...

Tak že tak tá mohutnosť môže byť niekedy na škodu, váhu (fyziku) neoklameš a vedz že u 2t sa ovela ťažšie mení smer ako u 1,5t a keby šlo v takomto prípade len o hmotnosť v neprospech hrá aj vysoké ťažisko.

Tiež som sa bol skúšobne odviesť na XC90 a to sa kývalo v zátačkách ako starý žigulák, tieto obludné SUV sa vhodné akurát tak na pohodlnú jazdu po rovných úsekoch, inak v tom nevidím zmysel a vdaka svojej nadváhe sa môže človek dostať nechtiac do prúseru
maš pradu ale niekedy ked je režím sport v tých SUV tak ževraj to dosť spraví neviem ešte som nemal ako vyskúšať
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Acon napísal:a vyzerá to, že mám okrúhliny ;-)
Obrázok
Gratulujem :D
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

cayennevstouareg napísal:lukas.bubo

ale dosť na tejto teme ma ZARAžALO ked sa tu písalo že su to neni čiste peniaze že to chcem preto lebo chcem byť cukrík a velky kápo a podobne ...
To nerieš a nereaguj. To je tu taký ľudový šport, vieš.
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Acon

Ano zistil som ako novačik som myslel že su tu rozumný ludia :D občas pekne HOVADA ale beriem to s rezervou ako všade zarobíš si lepšie penize a už si POFIDERNY MAFIAN :D podla niektorých :D
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V tom Cayenne mal určite režim šport, teda ak myslíš rôzne nastavenie správania sa podvozku, ale tak to vysoké ťažisko a hmotnosť neoklameš !!! Skrátka nikdy sa to nebude chovať ako osobák.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Každý, kto jazdí v meste, de facto jazdí aj v teréne...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ivko1 napísal:... Skrátka nikdy sa to nebude chovať ako osobák.
To snáď ani nikto neočakáva
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Zdravíčko Páni takže dnes som si teda zaobstaral svoje autíčko a to Porsche Cayenne 4.8 V8 GTS 2008 ročník z Bratislavy práve som došiel auto je peckové podvozok paráda cestou po dialnici pri vačšej rýchlosti sa trošku naklánalo ale ako každe ine suv spotrebu mi písalo 15 až 16 litrov ked som mu dával je po velkom servise majitel tam nenidávno menil komplet cele przdove obloženia, olej všetky filtre a zatial som velmi spokojny co sa týka servisu určite nebudem jazdiť do porsche budem si to dávať u jeho známeho podla dohody servisovať a ceny za servis sa pohybuju celkom pohode všetko mi zdokladoval...na kajane su zimne 19" kola a 22" na nových letných pneu :) interier a spracovanie krása..jediny problem že do garáže ho mestím len tak tak zo sklopenými speťákmi pohode zbúcham nejaku pred letom novú :) takže už som podla niektorých tu "pofiderný" :D :D dakujem za rady tým co mi vedeli skutočne poradiť :) budem určite dalej písať ako sa chová v terene a podobne :) ale zvuk je niečo nenormálne ked mu naložím :D
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Gratulujem a jazdi opatrne...
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Sliedic

Dakujem jasne že budem :) už pozerám kolko bude stáť LPG a jake tam mam dať

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných