Porsche Cayenne alebo WV Touareg

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

cayennevstouareg napísal:ivko1 no však hej ale fungláč stojí viac ako 32 000 ako mam ja preto jazdenka nejaka pretože to dosť pada aj tak to stratí hodnotu moj otec kupoval fungláč novu Kiu Sportage II v plnke dal za nu 30 000 mal ju 3 roky nedávno ju predal za 14 000....
A čo myslíš ako padne cena auta, ktoré kúpiš za 32 000? O rok to bude 22 o ďalší 15 a o ďalší 10 a budeš rád ak sa toho zbavíš. Zvlášť ťažko s apredávajú benzínové veľkoobjemové autá, lebo:
- kto na to má, nebude kupovať 5-10r jazdenku
- kto na to nemá, nemá ani na prevádzku a už vôbec nie na servis
Takže to auto sa od istého veku stáva nepredajným.
Ja by som viac ako 15-18 000 za jazdené SUV nedal. Načo? Ak máš 30 litrov a kúpiš peknú káru (napr ten RR Vogue) za 18 000, zostane Ti kopec prachov na servis, ktorý je pri kúpe jazdenky viac menej nutnosť.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

cayennevstouareg napísal:priatelka do mna hustí aby som kúpil nový hyundai i40 alebo hyundai veloster
dost rozdielne auta :41c2:
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Acon ved jasne v tomto ti dávam za pravdu preto je to takze rozhodnutie lebo ja auto budem tak max 3 roky potom predať a trapi na ako to ide dole a ako ťažko sa to predáva keby idem do toho fungláč noveho určite meniť dlhšiu dobu nechcem je to na riť čím vic penazi maš na auto tým maš širší obzor a vačšie možnosti kúpi nie jak ked ideš kupovať auto za 5000€...vela možnosti vela strachu ...
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

lukas.bubo napísal:
cayennevstouareg napísal:priatelka do mna hustí aby som kúpil nový hyundai i40 alebo hyundai veloster
dost rozdielne auta :41c2:
šak práve aj ja si myslím ale ženska je ženska ta o autách moc nevie :D
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

hlavne nesmie byt cierne lebo take je fúúúj :-)
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

lukas.bubo

A nežere moc ? :D a nekazí sa :D a kolko sa platí poistka ? :D
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

bez akehokolvek vyryvania - preco si vyberas auta prave z kategorie SUV? Mas na to nejaky specialny dovod?

pytam sa, pretoze mam jedneho kamarata, ktory za posledne tri roky mal asi sest aut, z toho styri boli kadejake taketo velke kravy. LR Discovery 2, Nissan Patrol GR, Suzuki Vitara, teraz ma Nissan Murano.

Vsetko by bolo na tych autach OK, ale na take bezne kazdodenne vozenie to zerie ako nepomodlene. S Muranom sme isli do Madarska, aby sa vobec dostal pod desat litrov (benzinu), musel ist 110 na tempomate a ani len netuknut do plynoveho pedala... prerabka na LPG 1800 eur

tak nejako mi z toho vychadza, ze ak mas cash, vezmi si hoci tu i40-ku, rozhodne to nie je zle vozenie, budes mat na to zaruku a hlavne nezozerie ta to na spotrebe (a ani na servise)

mne by sa tie auta tiez pacili - dobre, nie zrovna porsche ani VW, ale taky Land Cruiser, Discovery 2, 3 aj 4, Vitara, Murano, ... ale tak nejako som si zratal, ze aj keby som zrovna na to auto mal, tak si ho nekupim, lebo mi bude luto makat len na to, aby som uzivil auto :-)
tot moj nazor
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

baby sa vedia obcas tak zakerne pytat :d :D ja by som si takto chcel raz doniest W126, w140, pripadne SL 500 (R129) :-) to len budu otazky, kolko to zerie, kolko stoji poistka a kolko to stalo :40bd:
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

lukas.bubo napísal:bez akehokolvek vyryvania - preco si vyberas auta prave z kategorie SUV? Mas na to nejaky specialny dovod?

pytam sa, pretoze mam jedneho kamarata, ktory za posledne tri roky mal asi sest aut, z toho styri boli kadejake taketo velke kravy. LR Discovery 2, Nissan Patrol GR, Suzuki Vitara, teraz ma Nissan Murano.

Vsetko by bolo na tych autach OK, ale na take bezne kazdodenne vozenie to zerie ako nepomodlene. S Muranom sme isli do Madarska, aby sa vobec dostal pod desat litrov (benzinu), musel ist 110 na tempomate a ani len netuknut do plynoveho pedala... prerabka na LPG 1800 eur

tak nejako mi z toho vychadza, ze ak mas cash, vezmi si hoci tu i40-ku, rozhodne to nie je zle vozenie, budes mat na to zaruku a hlavne nezozerie ta to na spotrebe (a ani na servise)

mne by sa tie auta tiez pacili - dobre, nie zrovna porsche ani VW, ale taky Land Cruiser, Discovery 2, 3 aj 4, Vitara, Murano, ... ale tak nejako som si zratal, ze aj keby som zrovna na to auto mal, tak si ho nekupim, lebo mi bude luto makat len na to, aby som uzivil auto :-)
tot moj nazor
Jasne maš pravdu no ale mne osobne sa na SUV lúbi mohutnosť nie preto že chcem byť Pánko na ceste a šeci budu sa uhýbať do kanalov jak ostatný pánkovia co chodia na SUV ale mne osobne preto lebo sedím vysoko je to robustne auto to pre mna znamena že keby nahodou príde nekedy čo dufam že nie k zrážke tak to prežijem je to v prvom rade BEZPEčNOST a potom ide o ten leuxus a atd aled ako vravím bezpečnosť robustnosť auta sa mi páči :) A som do toho pretože aj moj otec mal odjakživa co si pamatám SUV naposledy mal tu KIU Sportage teraz tiež kúpil kravu velku no mne osobne sa moc nepáči LANDCRUISER V8 4.5 to kúpil nejaku 2008 ročnik
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

cviro123 napísal:Zerie to aj hadicu zo stojanu :d :D
:40bd: :40bd: :40bd:
Aj podrážku na pravej nohe :D
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

to je jeden fakt, dajmetomu je to trochu robustnejsie... ale zase zvaz aj to, kadial jazdis... ja mam za sebou cca 100 000 km prakticky vylucne po Bratislave, 90% urcite. Dzungla :-) a buracku som zatial nemal ani jednu, nie je to take zle :-) takze ja osobne by som asi zvazil, kolko penazi do toho natlacis a aka je pravdepodobnost, ze tu robustnost aj vyuzijes

vyssi posed je fajn, na ten nic nehovorim :-)
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

lukas.bubo

a ty vlastníš ake auto ?

som si istý že teren využijem :D využijem ho priblžne 50% teren 50% cesta :)
Naposledy upravil/-a cayennevstouareg v 18.11.2012 21:29, upravené celkom 1 krát.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ja mam roomster :-) predtym som mal daewoo nexia :-)
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

roomster je pohode...nexiu by som nechcel nikdy :)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ak už by som zvolil zúfalý krok v podobe škodovky, tak aspoň Jety. K tomu je aspoň použiteľná motorizácia. Ale eee, škodovku ja nie. Zabrúsil by som do týchto vôd. Nepoznám človeka, čo by si nepochvaloval pohodlie. Pre mňa krásne, štýlové a dobré auto
http://www.autoscout24.cz/ListGN.aspx?v ... vmd0=15791

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní