Porada pri kúpe auta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

<t>Rady/typy:</t>

Alfa Romeo 159 Sportwagon
7
19%
Volvo V50
4
11%
Ford Focus II Combi
7
19%
Ford Mondeo Combi
7
19%
Renault Megane Grandtour
4
11%
Mazda 6 Wagon
6
17%
Opel Astra Caravan
1
3%
Peugeot 407 SW
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 36

focusiiik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.04.2015 19:35
Zdieľať na Facebook

Porada pri kúpe auta

Príspevok od používateľa focusiiik »

Caute všetci motoristi. Pred pár dňami som tu uverejnil podobný príspevok teraz ho len chcem doplniť a rozšíriť. Mám 22 a rozmýšľam už aj do budúcnosti nad niečím väčším čo aj nejako vyzerá aj jazdí. Hľadám nejakého najlepšie kombíka do 5000 eur a max nájazd nejakých 150-170000, r.v. od 2006. Výkonnostne a dizajnovo sa mi najviac ľúbi Alfa 159 Sportwagon. Ďalej by mohlo byť nejaké Volvo V50, Ford Focus/Mondeo, Renault Megane Grandtour, Mazda 6 Wagon. Možno ešte Opel Astra Caravan alebo Peugeot 407 SW. Máte nejaké skúsenosti s motormi/cena náhr. dielov alebo jazdnými vlastnosťami? Aké motory brať/nebrať? Môžte škrtnúť aj anketu :D
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Zabudol napísať či diesel, alebo benzín.
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

kam budeš jazdiť, koľko, aký chceš podvozok, koľko miesta potrebuješ a aké máš financie? odpovedaj si na jednoduché otázky a auto máš vybrané

ja mám Focusa 1,6ku benzín, je to dobrý a nenáročný voz, ale ak chceš jazdiť častejšie diaľnice alebo 3-4 osoby v aute, tak určite ber 2.0 benzín, ten pôjde určite dobre
focusiiik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.04.2015 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa focusiiik »

No Alfa by bola fajn 1.9 jtd - neviem či 16v či 8v. Volvo 1.6D. Focusa by som rád 1.6 benzín. Tie zvyšné skôr nejaké naftové verzie
focusiiik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.04.2015 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa focusiiik »

Preiemerná denna vzdialenosť čo najazdím je 50 km a kedže myslím aj do budúcnosti tak hľadám niečo pre rodinu
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Preco by bol? Ak kupi Mondeo III generacie 2000-2007 co splna zadanie na rok od 2006, tak s rozpoctom 5000e bude hladat tie najlepsie a to auto bude schopne posluzit vela rokov a dat este vela dobreho. Ak bude pozerat ten novsi model, tak za 5000e a najazdom do 170tis km... :40bd: ...asi tak.. Neni sanca..
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Vsetky vybrane auta s tym rozpoctom su tak na hrane. Alfa 159, vyborny dizajn aj jazdne vlastnosti ale s tym rozpoctom to bude auto pred smrtou dotiahnute z Talianska. Volvo V50 a Ford Focus je vlastne takmer to iste, ine naladenie podvozku a par inych veci. Ale vela veci tam nedas, nie su to stare Volvo kombi kde si nalozil v pohode chladnicku. Renault Grandtour by si mozno nejaky nasiel, ale spolahlivejsi by bol benzin. Mazda 6 je dobre auto, len ju treba dobre pozriet odspodu, hlavne podbehy a zadne lemy. Motoricky je ok. Najrozumnejsia volba by bola asi Astra s motorom 1,6. No a Peugeot 407 SW nie je nicim zaujimave auto, ani zvonku, ani zvnutra. Kedysi Peugeot vedel robit krasne auta, teraz akoby to zabudol.

Ak mas rozpocet 5000 tak hladaj auto max. do 4000. Takze bud o triedu nizsie alebo hladat aj starsie.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

lubos zimovcak napísal:v 22 rokoch a "myslíš na budúcnosť" !?!! :40bd: :40bd: , jááj, až mi slzy vyhrkli od smiechu.
Ja som už v 23ke kopal základy pre môj dom, takže dedovia - neodsudzujte mladých. Radšej nech sa poradí, ako by mal kúpiť naftový golf, alebo 5ku bawora po 27 majiteľoch a vrážať do toho peniaze a nemať do 30tky zo života nič, len splácanie nákladov za auto...
Za mňa Focus, alebo Megane - za tie groše sa dá kúpiť pekný kus. Motor jednoznačne 1.6 benzín. Nad naftou nerozmýšľaj, pokiaľ nebudeš mať adekvátny príjem na drahší servis. Pri benzíne ťa také výdavky nebudú čakať, ako u naftového brata...
P.s.: dobrá rada - Alfa sa kupuje srdcom a nie hlavou. Si jedinec, čo rozmýšľa. Porozmýšľaj prečo...
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

10 rocnu kaaru s 150-170000 km najazdom... hm... vela stastia... netvrdim ze nezozenes, ale drviva vacsina bude uz zopar krat stocena... :-\ hlavne co sa fordu a renaultu tyka...
focusiiik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.04.2015 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa focusiiik »

Teraz mám prvú generáciu focusu hatchback 1.6 16v a tak do roka by som ho chcel vymeniť tak sa len pýtam na názory že čo by ste odporúčali. Najviac ma priľahuje alfa ale chápem a keď rozmýšľam tak naozaj naj voľbou bude nejaký focus II. Ale chápete... ALFA :3906: :D
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

V 2013 som kúpil Peugeot 407 SW 1,6 HDI to auto už bolo 5 ročné a malo najazdené 126 000 km. Mal som ho 3 roky a počas tohto obdobia do auta nešlo ani euro naviac okrem spotrebného mat. Ako olej, filtre a brzdové obloženie. Ale posledný rok to začalo EGR výmena za nový, nová spojková sada, repas turba, výmena hadice na kompresore klímy. Auto sa predalo a malo 238 000 km. Ostalo riešiť už len rozvody a FAP filter a to je už na novom majiteľovi. Píšem Ti to len preto, aby si mal predstavu čo všetko môžeš riešiť na 10 a menej ročnom aute, už tzv, moderný diesel.
A na stav tachometra 150 - 170 tisíc by som asi zabudol.
Tak si musíš uvedomiť že chceš auto ktoré už to najlepšie zo seba odovzdalo. A cena servisu výmena EGR v autorizovanom servise 418 eur
výmena obloženia na všetkých štyroch kolesách 286 eur tiež autorizák-
výmena spojky 562 eur bez dvojhmoty, repas turba aj z odťahom auta do servisu 1100 - 200 odťah, 450 repas , zvyšok práca a ďalšie súčiastky a dva krát preplach motora.
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je tak, čo si človek nevie urobiť sám tak za o musí platiť. Neviem či tá údržba brzd zahrnala napr aj kotúče prednej nápravy, ale ak to bolo len za platničky tak rovno hovorím že mi z tej ceny zabehlo
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

ivko1 len za platničky a + 2 obrysové žiarovky.
viem si takéto veci opraviť aj sám, len som nemal čas a navyše som bol v BA dal som platničky originál Peugeot a žiadne ferodo, ate a podobne.
A viac ako cena platničiek a práce ma rozčúlia cena práce za výmenu 2 žiaroviek. 20 EUR a to netreba zhadzovať podblatník, masku dole a čo ja viem čo ešte a pre info bolo to v Lamači v autorizáku a tam som bol v ten deň 2 x prvý a posledný. Nakoľko som kázal meniť len platničky a nič iné, tak nemali ani ochotu zavolať čo ešte zistili. I napriek tomu si urobili ako chceli.
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
tom23
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.01.2007 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tom23 »

Pred tromi rokmi som si vyberal medzi Alfou 159 a Mondeom, srdce hovorilo alfa, rozum mondeo. Nakoniec som kupil mondeo 2010 a nelutujem, je to super kara mam ju do teraz. Obe auta maju dobre jazdne vlastnosti, mondeo je o triedu vacsie auto, alfa ma dobry design, aj dnes vyzera super.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

mhnat napísal:ivko1 len za platničky a + 2 obrysové žiarovky.
viem si takéto veci opraviť aj sám, len som nemal čas a navyše som bol v BA dal som platničky originál Peugeot a žiadne ferodo, ate a podobne.
A viac ako cena platničiek a práce ma rozčúlia cena práce za výmenu 2 žiaroviek. 20 EUR a to netreba zhadzovať podblatník, masku dole a čo ja viem čo ešte a pre info bolo to v Lamači v autorizáku a tam som bol v ten deň 2 x prvý a posledný. Nakoľko som kázal meniť len platničky a nič iné, tak nemali ani ochotu zavolať čo ešte zistili. I napriek tomu si urobili ako chceli.
Nech nežerem, tie dve parkovačky zasa drahé nie sú, ale vypýtať tolko za platničky...

Platničky sú od hádam 20€, taký šuviks ani ja nekupujem, lebo sa to velmi rýchlo zoderie, ale z tých bežných značiek ako Brembo Ferodo nemôže mať nikto strach a verím že by sa človek zmestil do tých 86€ (v Comco.sk P+Z za cca70€) a teda 200€ by si mal vo vačku, nejaký garažmajster by za platničky + prácu vypýtal možno len 100€

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných