Pomoc pri výbere prvého auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fuxx0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.07.2019 13:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa fuxx0 »

Dep napísal: 18.01.2022 21:10 posledne mesiace je velmi zla doba na kupu auta, ostava sa len prisposobit. Nove auta nie su, a ked su, tak sli hore pausalne o 3-4000 EUR a toto riadne zamavalo s jazdenkami. Spolahlive a relativne jednoduche auta si drzia majitela a pri predaji si drzia cenu, toto platilo stale, teraz to plati dvojnasobne. A ani nehovorim o dobe, ktora nas caka, ked uz nove auto bez pomocnej elektrifikacie sa nebude dat kupit.
Vybral som si zrejme to ,,najlepšie'' obdobie na kúpu...Lustroval som fórum a zrejme budem musieť sa uspokojiť aj s 8 generáciou, prípadne Auris 1. generácie (lacnejšie + ostane mi na servis aby auto vydržalo čo najdlhšie) ale zas problém je dostupnosť relatívne zachovalých kúskov. Katastrofa ako tento krovinorez zamával s cenami jazdených vozidiel a zrejme zďaleka to nie je koniec :41c2:
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa autolaik »

myslim ze doba "lacna" sa uz nevrati, inflacia zhadzuje hodnotu penazi (uspor) do prdele...
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa a566 »

Dep napísal: 17.01.2022 12:42 japonske auta sa kupuju hlavne kvoli benzinovemu motoru. Ak chces silou mocou diesel, tak treba popozerat europske znacky - tam mas vyber na desiatky stran.
ludova povest hovori ze aziati nevedia spravit naftu.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa gnagy »

Nie je to až tak pravda. Motor 2.2 ictdi bol svojho času jeden z najlepších dieslových motorov, vydržal státisíce km. Osobne som videl jeden Accord, ktorý mal 800tis.km, dpf pôvodné, majiteľ si pochvaloval. Na ten objem a výkon, reálna spotreba 5,4l/100km, myslím, že aj výrobca udáva presne toľko... Ja mám skúsenosti s 2.4 benzínom a tam som mal dokonca o liter a pol nižšiu ako udáva výrobca a brzda premávky som rozhodne nebol. Súhlasím však, že ak japonec, tak benzín. Nie preto, že diesel je zlý, ale preto, že benzín je špičkový.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ludova povest hovori ze aziati nevedia spravit naftu."

a566, to je skor ludova blbost :3035:

Motory 3.0 TD, 3.0 D4-D a 4,2TD od Toyoty, pripadne 3,2 DiD od Mitsubishi su povazovane za najlesie diesle historie. Boli pouzivane napriklad v Landcruisery a Pajere.

Su to stvorvalce, 4,2 TD je Ickovy 6valec, takze podstatne lacnejsia udrzba ako pri roznych viacvalcoch a Vckach. Na nete najdes kusy s najazdenymi 700.000 km a nemal by som obavy to kupit hocikedy
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa a566 »

ked si zacal vymenuvat d4d, skoda ze si nespomenul aj tie problemove.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

a566, to bola odpoved na to, ze Japonci nevedia robit diesle. Samozrejme vedia, ale suhlasim s tym, ze tych prieserovych maju dost.

Taky 2,2D-4D alebo 2,2D-CAT od Toyoty, 2,2 D od Mazdy alebo 2,5 Dci od Nissanu (YD25DDTi v Navare alebo Pathfindery, neni to Renault ako si mnohí myslia) by si vybral iba masochista.

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných