Polske stranky na prislusentsvo

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

branno10
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 08.04.2017 14:26
Zdieľať na Facebook

Polske stranky na prislusentsvo

Príspevok od používateľa branno10 »

Caute, pls vedeli by ste mi dat nejaky tip na nejaku polsku stranku okrem allegro, kde by som nasiel prislusenstvo do auta za dobru cenu? ako su napr. nahradne diely, suciastky, elektrony, gumy a pod. .. diky
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Na allegre inzeruju aj obchody. Ja som napr naposledy bral zo Sklepdraken http://www.draken.com.pl/ cez allegro a vsetko v pohode. Platis dopredu cez PayU a kurierom mi to prislo do 3 dni od prijatia platby.
Autofra nepouzivam, kupujem priamo.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Ako sa platí cez PayU? Vďaka.
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Klasika kartou Visa alebo Mastercard, peniaze idu majitelovi obchodu na virtualny ucet (ako PayPal) odkial si ich preposle na svoj ucet. Vyhoda je v okamzitom vybaveni objednavky, necaka sa ako pri transakcii v banke, kym peniaze dorazia.
Obycajna platobna brana.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

AutoFra obchádzať je hra z ohńom,aspoň teda pre toho čo niečo potrebuje každú chvilku.Nie raz som sa vďaka Autofra a upozorneniu majiteľa vyhol problému.Plné výhody si síce užije iba VIP plus klient čo ja som,ale konfort je vysoký.Dnes som objednával pre ženu do zahrady duplakompostér,napinkal objednávku,za cca 10 min SMS že predajca dnes odosiela.A tým pre mňa všetko končí,keď kuriér prinesie rovno jemu zaplatím a dovi dopo.Nič luxusnejšie tu nefunguje.Zobchodujú aj tovar z iného portálu,to som ja síce nevyskúšal,ale neraz ma už presvedčili že urobiť sa dá aj nemožné.
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Nemyslim si, že je to hra s ohňom. Allegro je obrovsky portal a ked ma predajca pozitivne referencie, tak by neriskoval dobre meno na takom velkom trhu. Ked si vyberies spolahliveho predajcu s vysokym pozitivnym hodnotenim a velkymi cislami predajov, tak nehrozi riziko.
Nakoniec, to iste odporuca na svojich strankach aj Autofra, vyberat takych predajcov, ktori maju hodnotenie aspon nad 95 % alebo tak nejak myslim.
Akurat ked beries cez Autofra vo velkom, tak sa to mozno oplati, ale kupovat cez nich napr. jednu vec a mas im za to platit maržu, tak uz sa to pomaly aj viac oplati kupit na SR.
Mhlavaty, a ako dlho trva kym ti pride tovar cez Autofra od objednania ?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

To hodnotenie je nad 99,0%, čiže dosť vysoké musí byť a je to správne prísne. Ja by som určite nešetril na takejto veci dva krát. Keď už sa rozhodnem šetriť a kupovať z Poľska, tak nech je to kvalitné a s istotou a preto Autofra. To je rovnaké, keď si niekto prerobí auto na plyn, aby šetril a potom ešte vyhľadáva tie najlacnejšie pumpy, aby ešte viac ušetril. Ale najlacnejšie LPG neznamená najkvalitnejšie.
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Allegro je to iste, ako keby si kupoval z Ebay alebo Aliexpress alebo Aukro, alebo hocijakeho aukcneho portalu.
Nehovorim ze Autofra je zle, je to super sluzba pre velkych odberatelov .. Ale jednu vec kupit z allegra zvladne kazdy.. To iste, ako ked si kupujes veci na SR a overis si predajcov na Heureke. Nic zlozite a nemas sa coho bat.
Netreba byt zbytocne paranoidny.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sa trocha dá v danej ponuke vyberá sa iba 100% predajca.Problémy sú ak je daná vec u jediného predajcu.Ak je ponúk tej istej veci viac predajcov,vyberá sa 100% -ný z aby mal dla možnosti mnoho sto hodnotení.Ale aj mne sa zadarilo tresnúť objednávku síce 100% predajcu,ale z dvoma hodnoteniami.Naštastie som hneď dostal upozornenie od majiteľa AutoFra
Výhody si treba trochu aj zaslúžiť,pre jednu prkotinu objednanú raz za desať rokov sa asi svet nepo.toto.Ale po dosiahnutí úrovne VIP plus je to o inom,kto obchoduje veľa, pozná o čom to je.Skúste si vy objednať strechu na auto z dlhými stĺpikmi,ako pochodíte.Tá moja už behá kdesi v Považskej B
Ešte ak by neboli obavy z SVK kuriéra, by si človek objednal kadečo,ale aby mi to kuriér prehadzoval 30 x kým vyloží mňa,no to radšej nie.Posledný teraz je celkom fajn,ale uvidíme,teraz dlho nebola háklivá vec.

robo to nie je o paranoi,všetko je super,kým sa nepos...e a zo svojim problémom naraz nevieš čo.Kým sú v probléme prkotinky,čert ber.Myslím že vďaka AutoFra som nezažil žiaden kotrmelec,a veci sa rátajú do tisícov
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

No veď to je všetko v poriadku, som to aj písal, že keď niekto obchoduje vo veľkom (ako napr. vy, že máte servis) tak určite sa autofra oplatí. Kupuje sa naraz viac dielov, VIP ucet a nestarate sa.
Ale na druhu stranu su tu aj ludia, ktori sem tam nieco potrebuju, nejaky naraznik, nejake silentbloky, ramena, tlmice a podobne blbosti - jednorazove nakupy, a tam je podla mna autofra zbytocne. Jednak ten clovek nema VIP - plati zbytocne maržu a keď nieje uplny troll, co kupuje na nete prvykrat, tak tiez sa nemoze nechat nachytat na nepoctiveho predajcu. Ako prve si checknem predajcu, kolko ma predanych produktov, ake ma hodnotenie, komenty a musi byt jasne ci sa jedna o poctiveho alebo podvodneho predajcu. Netreba robit z Allegra postrach. Je to obycajna aukcia ako Ebay.
Poctivy predajca dba na svoje hodnotenie na Allegre a aspon z mojich skusenosti sa snazi byt vzdy ustretovy, nikdy sa mi nestalo aby so mnou nekomunikovali. Ale to vzdy kupujem od overenych.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Tak keď opominiem riziko tak sa dá PayU platiť normálne z mojej kreditky?
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Riziko je rovnaké ako keby si kupoval hocico od neovereneho predajcu aj na SR.
Ano mozes normalne kreditkou cez PayU.
pablob
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.05.2017 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pablob »

už som odtiaľ tiež parkrát niečo kupoval a fakt si treba iba dať pozor na toho predajcu, poriadne si pozrieť koľko toho predala a aké tam má recenzie ja keď vidím, že má recenzie pod 95% tak to nekupujem a doteraz som žiadny problém nemal
henoxc
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 10.11.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henoxc »

Tak no je to take kupovanie na blink lebo fakt nevies ci ti pride to co ma a ci to bude fungovat tak ako ma. Ja som sa k tomu odhodlal iba raz ale nastastie som trafil predajcu, ktory posielal to co mal a usetril som ale nemusi to tak byt zakazdym no.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pablob napísal:už som odtiaľ tiež parkrát niečo kupoval a fakt si treba iba dať pozor na toho predajcu, poriadne si pozrieť koľko toho predala a aké tam má recenzie ja keď vidím, že má recenzie pod 95% tak to nekupujem a doteraz som žiadny problém nemal
O predajcu 95% nemáš čo oprieť bicykel,s tým človekom je každý dvadsiaty kupujúci nespokojný.Mal si šťastie.Možno na slovensku je 95% už hviezda na nebi,ale tam je to predajca s ktorým sa niet čo zaoberať,alebo ak, tak preto že jediný niečo má a to riziko treba podstúpiť.Tu vidieť aké je slovensko blahosklonné v posudzovaní hajzlíkov

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných