Poliak najazdil na Mitsubishi Carisma cez miliĂłn kilometrov

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

Sliedic napísal:Každý druhý diesel nad 10 rokov má nad pol milióna km. Akurát len zlomok majiteľov o tom vie...
Obrázok
peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter121 »

Stačí sa pozrieť na to auto, škoda že nie je fotka interiéru. Navzdory populárnej predstave, auto s astronomickým počtom kilometrov nemusí a často ani nevyzerá ako vrak.

Na to už tradične v SR nadväzuje skutočnosť, že 95% áut v ponuke má vždy najazdené max. 250 000. Či majú 5, 10 alebo 20 rokov. Vždy 200 000 a nejaké drobné, za tým sa už láme chleba. Občas nejaký idealistický blázon čo prizná, že 15 rokov starý diesel má 400 000 km...takí väčšinou nepredajú, predajú pod cenu alebo podľahnú a pretočia to.

Len pre zaujímavosť, moje staré dieslové BMW má najazdené zhruba 500 000 km. Na tachometri 200 000.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

peter121 napísal:Navzdory populárnej predstave, auto s astronomickým počtom kilometrov nemusí a často ani nevyzerá ako vrak.
Mýliš sa, je to vrak evidenčné číslo má trochu nakrivo :d :D

Obrázok
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Dajte si do vyhľadávača od 200.000km a zoraďte vozidlá s najnovším rokom výroby. Niektoré autá najazdili toľko ani nie za 2 roky. A nie sú to len prémiové vozidlá, ale aj napr. Renault Fluence.

Cherro ;-)
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Veľa ľudí sa tu rozpisuje o tom ako ťažko je predať auto z toľko a toľko km...ja by som problém videl ale tak trochu aj na ich strane...začnú sa rozpisovať o tom ako a čo vydrží ešte...ale fakt že to auto vydrží o 100,200,300t km menej keďže ich už má nabehané nechcú vziať vždy do úvahy. Chcú zaňho toľko isto peňazí ako keby mal 100t. Lenže darmo je v top stave a čojaviem čo... servis bla bla... proste má najazdené viac a o toľko km menej vydrží....a preto treba zapýtať ekvivalentne nižšiu cenu....nie o pár 100€ nižšiu......
powder
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 01.01.2013 16:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa powder »

Poznam presny opak, sused ma krcmu na chate, jazdi na starom dieslovom MB Acku a ked niekam ide "medzi ludi" berie si e60 530d - s tym autom najazdi par tisic rocne (zavidim tomu co ho raz kupi), ale k veci pred nim mal A6 1.8T ked sla do sveta mala tusim okolo 60k km - tomu malo kto uveri... Btw kupovat jazdenku podla cisla na budiku, to je jak si objednat defku co ma 4rky cecky bez ohladu ci ma 60/130kg...
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

powder napísal:objednat defku co ma 4rky cecky bez ohladu ci ma 60/130kg...
zaujímavé prirovnanie :40bd:
juro1111
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 17.03.2012 18:00
Bydlisko: sturovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1111 »

Sliedic napísal:Každý druhý diesel nad 10 rokov má nad pol milióna km. Akurát len zlomok majiteľov o tom vie...
no ved toto!sranda ze 1 kove octavky maju do 200000km a 2-kove uz do 250000km! asi ked to bude az trestne aj unas!
tomasko99
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.08.2007 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasko99 »

No ja by som povedal, že všetky majú veselo cez 600-700 000, a stáčať sa bude aj keď to bude trestné, lebo neviem ako sa to bude dať dokázať, že kto a prečo stočil km. Možno bude treba dokázať úmysel a v tedy je to absolútne nemožné.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

tomasko99 predstav si moja má 11rokov a nemá ani polovicu toho čo si napísal :-\
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Velmi zaujimava diskusia, tiez rad debatujem na temu kilometre. Sranda je, ze vacsina mojich kolegov a kamaratov by nekupilo auto s viac ako 150tis km, tupci. Darmo im vravim, ze nezalezi na najazdenych km, ale na celkovom stave auta, aj auto s 500tis km moze byt v lepsom stave ako auto so 100tis. Zaujimava pikoska z rodiny, minule leto sme s priatelkou sli do Chorvatska a chceli sme si pozicat svokrove auto, kvoli spotrebe a vacsiemu kufru (bolo to MB B180CDI) a jeho reakcia? "Ja sa vam ho bojim pozicat, lebo ma uz vela najazdene a nieze sa pokazi." Malo najazdene 120tis km... Ludia su kadejaki... No na druhej strane, mali sme auto v rodine, stary Mercedes 123 Piano 300D, mal ho stryko, ktory tiez ako spominany poliak, pretocil ukazovatel, najazdil na nom neuveritelnych 1 200 000km!!! Osobne som na MB Sprinter 313 najazdil 600tis bez poruchy, len s beznou udrzbou.
Az ked sa ludia uvedomia a prestanu pozerat na tachometer pri kupe auta, az potom sa strati zmysel stacania budikov!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:Myslím, že každý kto skúsi japonca, na Nemca už ani nekukne.
Je to zvláštny vzťah ktorý sa buduje na určitých genetických vlastnosťiach jednotlivých skupín...nemecké,francúzke,japonsko-kórejské Malo by sa to nazývať japonská škola,nemecká škola atd. nateraz som vynechal americkú nakoľko sa európa predbežne zariadila nepriatelsky voči velkému bratovi.
Ako je to myslené ?
Sú charakteristické veci pre každú školu.
Pre nemca nie ja hanba že aj prémiovka je ..olejnička.To u japonca je motor korodovaný a ani náznak presaku,nie aby ešte tiekol ako z bavora.
Pohodlie...určite najviac svoj zadok milujú francúzi.
Najdômyselnejšie riešia veci japonci.Nad každým detailom je vidieť že mysleli na servis a znovupoužitelnosť vecí.Asi konštruktér v japonsku menej holduje alkoholu ako jeho kolega v Ingoldstate,lebo tam je zase všetko až neuveritelne idiotsky prekomplikované a jednoúčelovo zložené.Japonec používa a miluje jemnozávitové skrutky a materiál na skrutky karosérie používa blato. Na osem až desať ročnom by ich pri neopatrnosti išlo utrhať úplne všetky.To sa nemcovi stať nemôže.
Japonec je spoľahlivejší aj napriek tomu že dokážu neuveritelne komplikovať autoelektriku sú menej kazivé.
Tak by šlo rozobrať do detailov rodlišnosti a určite by rozsúdiť spor,ktorá skupina je lepšia neviedol nikam.
Ak po 15 rokoch začína na Citroene každým dňom nový problém s kvapkaním LHM až sa majitel naštve a preklína deb..il.ného francúza,tak si práve neuvedomil že to prišiel deň keď treba siahnuť do peňaženky,kúpiť celého gumenného pavúka olejového rozvodu.A opäť sa budeme 15 rokov voziť ako na surfer na vlne.Ludia nechcú vidieť čo im nepasuje do noty a vznikajú nesmierne dezinformačné názory,ktoré ale vždy majú jedného menovateľa,neobjektívnosť a nedostatok vedomosti.A do toho už iba pekne zapadne národná vlastnosť slovákov,že tu každý rozumie trom veciam,fotbalu,politike a autám
juro1111
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 17.03.2012 18:00
Bydlisko: sturovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1111 »

lakinooo napísal:
juro1111 napísal:2-kove uz do 250000km!
Aj moja toľko má. :-) A reálnych.
no ale vies co som chcel napisat tym!ze som zvedavy kedy budu mat 1-kove octavky ze 500000km a jaku budu mat hodnotu! lol
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Skúsim položiť otázku v tejto téme. Prečo je na Slovensku pomerne málo (s porovnaním ostatných japonských značiek) vozidiel značky Mitsubishi? A to myslím tých starších, ako Carisma, Galant, Sigma (rarita) ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Lebo sa ich málo predalo aj ako nových a ojazdeného Lancera alebo Carismu si asi tiež dovezie menej ľudí ako Octaviu alebo Passat TDI. Aj keď Carisiem vídavám pomerne dosť, aspoň v mojom okolí...

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných