Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš, nič sa neboj, len na bazoši zasvieti nejaký krásny kus železa . lol Pre dopravník na štiepkovač som bol v Jihlave, teraz už som štartoval do Českej Lípy pre plazmovú rezačku, ale vyfúkli mi ju. Ja som taký trkvas že umyjem svetlá ešte aj na vozíku . (aby mi ho niekto nerozflákal zozadu) Dlhšie trasy sa robia po dialniciach a tam rezky z repy ani sneh až tak nehrozí (rakúsko, nemecko a švajčiarsko) a pri káve v Salzburgu ten zadok utriem už len kvoli otváraniu kufra. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa logan668 »

Mna ucil jazdit a starat sa o auto moj otec, ktory toho nabehal vela. Spolu sme jazdili do Ruska, Kazachstanu a pod. Niekedy sme si svetla a ECV umyvali niekolko krat za den. V Rusku by si policajtovi figu vysvetlil. A zase je lepsie vidiet a byt videny. Preto vyhovorky, ze su spinave cesty su len vyhovorky. Mas bezpecnostnu prestavku, prejdem sa okolo auta, a ked potrebujem liter vody sa vzdy najde.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď idem dlhšiu trasu, tak nevystúpim, kým nezasvieti rezerva..,aj vyše 1000 km v kuse, bez zastávky :4432:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja tak po 200 - 250km pauza. lol Aj vo vlaku - po hodine prechádzka po vagonoch - chrbát už rozkáže. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa logan668 »

lubos zimovcak napísal: 23.01.2022 12:33 Keď idem dlhšiu trasu, tak nevystúpim, kým nezasvieti rezerva..,aj vyše 1000 km v kuse, bez zastávky :4432:
Raz na to prides, ze robis blbost, ale to moze byt uz neskoro. Aj ja som dokazal sediet v robote aj 10 hod v klude. A teraz by som si za to nakopal do prdele sam. Ked sa ozvu stavce a platnicky uz je neskoro.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa miroslav114 »

A koľkým policajným autám nesvietia svetlá ,stretávacie ,zadné ,brzdové , EČV . Keď som sa ozval tak na golfe že je to ťažko vymeniteľné a jazdili tak viac ako rok
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa easyridersvk »

MV ma svoju stk , armade staci len stempel hlavneho garazmajstra. stk nalepku nemaju vobec. ale zas pre ferovost policajtov ak nie su vyslovene kkti tak ak to vieme opravit na mieste tak je to v pohode.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa seven549 »

peterson999 napísal: 22.01.2022 09:41 Skratka ak povie vodic - pred jazdou svietilo, vyhorela "teraz" tak jednoducho si myslim ze policajt nema pravo pokutovat. Moze tak upozornit. Jasne ak nesvietia 3 ziarovky tak to asi nevysvetlim ze vyhoreli teraz. Dalsia vec, vacsina policajnych aut nema zaznamove zariadenie ktore by sluzilo na dokazovanie (kamera fotak) cize aj ked si policajt vypise co chce, ja mu to nepodpisem tak spravne vlastne nema dokaz.
vsetko zavisi od situacie a spravani sa sofera.jasne ze sa nesvietiacu jednu ziarovku na spz neda pokutu ak dotycny nemudruje popripde poruchu odstrani okamzite.

ak niekto ide autom 500metrov od bydliska a nesvieti mu spz,to sa trocha blbo vysvetluje ze teraz isla.vychodniar ide do ziliny.-v ruzomberkou- ho zastavia ze vam nesvieti spz.je logicke ze toto nebudu pokutovat.

a tak to funguje aj v zahranici.policia tam vie ze halda narodov poliaci cesi slovaci madari rumuni bulhari srbi bosna vsetko toci autami tisice kilometrov rocne kontroluju aj dezen na pneu a pokutu nedaju niekde na odpocivadle alebo niekde v meste hoci ma niekto aj 1mm dezen pretoze tie gumy sa vedia niekedy z 3mm dezenu za par tisic km zoslahat.

domaceho pomiluju pokutou a odtahovka ale zahranicnych nechaju pokial je to v case tranzitu.

videl som v nemecku uz aj ako domacemu autu dali pokutu za nerovnomerne svietenie stretavaciek jedno oslepovalo druhe svietilo do zeme.seat leon to bol. 170 eur pokuta.

na sk tak svieti kazde piate auto.v rakusku nemecku tak svieti jedno z desat tisic aut.

slovaci su lajdaci neudrziavaju si auta aj ked si niekto mysli ze policajti len vyberaju pokuty za svetla vela veci nechavaju tak neriesia.ale dobre pamataju auta vo svojom meste ktore vidia napr jazdit 2 tyzdne z nefukcnym svetlom rozbitym celnym sklom a pod veci.

inac policajt nemusi na ceste dokazovat nic.taky je zakon.ani kolko nameral rychlost alebo ze nesvieti svetlo.odfoti si auto a vsetko posunie na inspektorat a dotycny sofer potom nech sa hada uz tam.a inspektorat je tvrdsi sudca ako policajt na ceste.
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa logan668 »

Mal som na jednej jazde tiez kolegu - hrdinu, ktory isiel vysvetlovat nemeckym policajtom vsetko mozne, pokial bol so mnou v kabine. Ale ked sme dosli na vykladku, tak se nevedel spytat na WC. A to nehovorim, ked sme dosli na Berg, jak sa tak krutili, len aby tam boli najkratsie a aby ich nevymakli rakusania. Na Rozvadove len policajt v monterkach pobehoval s kriedou v ruke a znacil si auta a na vstupe do Nemecka pekne odstavovali a robili STK rovno na hranici. Teraz uz asi taketo kontroly na hraniciach nie su, ale verim ze si este zasantie niekde na parkoviskach. A to nehovorim o osekanych ECV.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa a566 »

martincichy napísal: 23.01.2022 10:29 § 16 Svetelné zariadenia vozidiel

11) Osvetlenie vozidla musí byť počas prevádzky v cestnej premávke za všetkých prevádzkových podmienok a poveternostných podmienok dobre viditeľné a nemôže byť znečistené.

Nuz a urobit fotku alebo kamerovy zaznam pre zabezpecenie dokazu je pre policajta lahke.
no a ...?
prezumcia neviny, nemoze to cele stat na slovnom vyjadreni policajta.
preto su radary a dregery, kde takto ziska oficialny dokaz.

to je to iste ako kohosi vyfotili ako niekam ide a ze vraj prekrocil rychlost.
no na foto ziadna info o rychlosti nebola. nakoniec typek vyhral, lebo fotka nie je video a teda auto nebolo natocene v pohybe...(a chybala info o rychlosti).

to ze ma zastavi a si to vyfoti tak, co..? velke gulove.
to nie je dokaz ze som sadol do auta s vypalenymi svetlami.
znova pripominam, ze kvoli "nerozoberatelnosti" svetiel na novych autach sa ziarovky vymazali z povinnej vybavy !!!!

a aj keby to zistim pred jazdou, aj tak je mi to hovno platne.
lebo napr zena nema sancu si to spravit sama. ci si myslite ze kazda zena si bude kupovat ruzovu golasadu aby si pred jazdou vymenila ziarovky ???? ::: :::
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa achada »

Dalsi typicky slovensky psychopacient, ktory bude vymyslat ako ojekabatit co sa da, najviac zdravy rozum. :::
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa a566 »

oco13 napísal: 23.01.2022 11:12
Takže asi takto - nekúpim auto kde treba na výmenu žiarovky rozobrať pol auta.
nie kazdy si moze dovolit pojazdny kovosrot
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa a566 »

achada napísal: 23.01.2022 17:52 Dalsi typicky slovensky psychopacient, ktory bude vymyslat ako ojekabatit co sa da, najviac zdravy rozum. :::

citaj este raz, aby si pochopil suvislosti.
spz ziarovky, to na kazdom aute bez naradia nedas... predstav si zenu ako to bude riesit....

ked to pred cestou zisti, aj tak jej ostane len ist do servisu... fakt neviem ake odrbavanie...
cize bude musiet ist autom s vypalenymi svetlami...
hadam si kvoli svetlam nezavola odtahovku.. ::: :::
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa oco13 »

a566 napísal: 23.01.2022 17:54
oco13 napísal: 23.01.2022 11:12
Takže asi takto - nekúpim auto kde treba na výmenu žiarovky rozobrať pol auta.
nie kazdy si moze dovolit pojazdny kovosrot
Celkom v pohode som v kategorii youngtimerov a moja žena ak zistí že jej nesvieti svetlo tak naštartuje druhého youngtimera a odíde. :3dcline: :40bd:
Pokial ten pojazdný kovošrot má stk a ek a TCO je na úrovni desatiny moderných aut, tak sa ho budem držať. :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa martincichy »

Doprial by som vam ist jazdit do Irska. Maju system trestnych bodov - nikto nikoho nezastavuje. Pride domov obalka s pokutou a oznamenim o pocte trestnych bodov, ktore ste ziskali. Ziadne vyjednavanie s policajtov. Sadzby su legislativne ukotvene.

Ak za 36 mesiacov ziskate 12 bodov, znamena to odobratie vodicaku na 6 mesiacov. Ziskane body "platia" 36 mesiacov. Pre absolventa vodicskeho kurzu je to 7 bodov.

Ak jazdite s autom, ktore nevyhovuje technickym predpisom je to tusim za 5 bodov. Pas je za 3 body. Prekrocenie rychlosti je za 3 body.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných