Pokuta za preťaženie plachtovej dodávky v Slovinsku

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie Lubo,riešenie je jednoduchšie.Vrátiť sa na zem byť k iným ohladuplnejší a netváriť sa z holou slovenskou riťou ako dubajský chán a zo sprostou hlavou ako riaditeľ galaxie.Chce to iba pár krokov k normálnosti
Nekazme si Vianoce,nech sú pokojné pre všetkých ľudí dobrej vôle.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

K tej primeranej pokute:
Bol som před rokmi v Kanade. S bratrancom rodičia emigrovali ešte v 70.rokoch. Po revolúci sem prišli, skamarádili sme sa... na oplátku som bol ja u nich. Išli sme na výlet spojený s polovačkou do hor. 800km dialnicou kde sme stretli auto raz za 15min a bratranec dodržiaval tých ich 70míl a bola to vážne nuda tak mu hovorím nech ide aspoň 90. On že to je tak na 10min a máme za sebou policajta na motorke. Hovorím dobře tak to skúsme a zaplatíme pokutu, koľko to je? Tu nejde o pokutu samotnú tu ide o to, že záznam o priestupku sa dostane všade. Zvýšia mi zdravotné poistenie, poistenie za auto, prísnejšie bude banka pristupovať k poskytnutiu úveru a bude drahší v prípade nehody bude súd brať do úvahy fakt, že som niekedy prekročil rýchlosť. Všetko preto, že som rizikový lebo hazardujem.
A to nie je všetko. Na polovačke sme boli v horách kde sme za týždeň nestretli nikoho. Povolenky poli na 2 jelene a čierneho medvěda. Povolenka je jasno oranžová veľká nálepka s emnom lovca, typom zbrane ktorá može byť použitá a zver ktorej sa to týka. Prvý padol po 3dňoch srnec. Trochu som si klepkal po čele že kam sa ponáhla, že to chce kľud a on hovorí, hneď musíš zver označiť povolenkou. A ja že načo, šak ho vyvrhneme, naložíme... zrazu hukot, spoza horizontu rančerský vrtulník ktorý nad nami stál kým za cca 15moin neprišli rangeri. Boli max. slušný, podali ruky, spýtali jako sa darí, skontrolovali nálepku, popriali šťastný lov a odišli. Chápete, týždeň ani noha a po každom love sa situácia zopakovala.

A ešte mi tu hovořte o neprimeranej pokute. Tu ju zaplatíme a je pokoj. Tam, vlečie sa to ešte roky. ALE! všetci sú tam ohladuplný, slušný a dodržujú předpisy. Na oplátku si bratranec vychutnal možnosť vypiť si piovo na ulici čo u nich nikoho ani nenapadne ;-) Nikoho ani len nenapadne, že to má byť inak. Jasné nikde nič nefunguje na 100% no ja som to vnímal jako keby fungovalo. To len my sa musíme pozastavovať nad tým, či je pokuta za čokoľvek primeraná alebo nie.

Pokial ide o pokutu v zmysle tohoto vlákna tak to nebola pokuta vodičovi ale dopravcovi. Ak dopravca na ňu nemá, znamená to, že za lacný peniaz berie prácu tým, účtujú reálne sadzby. Ja viem, nie len dopravcovia to majú ťažké. Ale prečo? lebo sme po generácie národ naučený ohnúť sa až k zemi aby sme zákazníkovi ulahodili. A robím to v mojej brandži podobne. Lebo keď konkurencia spustí, musím aj ja. Milión krát som sa dohodol, že budeme držať ceny. Nie, podraziť, to je také slovenské a radšej zarobiť 5000 jako 10000. Potom nie je na investície a tak to u nás aj vyzerá.

Lebo keď sme pri doprave, koľkí jazdia na súpravách za 0,85€? Mraky. A prečo? Veď tak nie je šanca zarobiť na nové. Ale má robotu. Tak nech
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Uff, neznášam tieto dlhé příspěvky a sám som autor :-(
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Aj dlhý.A stál.(za to)
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

PROCHY603 napísal:
lubos zimovcak napísal:Lakinooo: dopravca a vodič je niečo úplne iné....,ale keď štát buchne dopravcovi pokutu 2-3.000 eur,vodičovi 200-650,kľudne ho môže položiť.

Ale v prírode som NIKDY!! nevidel, aby ovady zozrali svoju kravicku, vždy ju nechajú žiť.
Na Svk je strach jazdiť, doslova sa poluje na nakladiaky.

Ja,ako objednávateľ dopravy,tiež tlacim na prepravcu, aby mi tam sibol O 1-2 tony navyše. A tiež argumentujem,že keď nezoberie on,zoberie iný....,prečo?
Lebo takto isto ZAKAZNIK tlači na mňa....

Ale to nechcem, kvôli zničeniu ciest, ale kvôli nákladom, lebo je sakra rozdiel,či sa odvezie x materiálu za x peňazí...., alebo za drahšie.

Nie každý môže robiť s 20% marzou, vo výrobe ide o prežitie.

Vodič je dojna krava ,psychotesty, zdravotne prehliadky, karta vodiča.... Všetko slúži iba na ZDIERANIE pracujúceho plebsu.

A keď Ti dá orgán pokutu, že si O 10 min.robil dlhšie, pričom Ty na tú pokutu budeš robiť 2 dni...., zabil by si toho kretena v zelenom.

Našťastie sa nezivim ako kamionista, ale na Svk je to neskutočne stresujuce zamestnanie.

Keď človek vybehne von,za hranice, tak si niekedyypripada ako v tej rozprávke O zemi kráľa Miroslava.... :-) / pyšná princezná /

Tiež sa nadychat slobody,vonku, za hranicami.

:40bd: :d :D :28b7: :2f93:

Zas ten ZAPAD az tak neospevuj nie je az tak ruzovy. :41c2: :41c2:

Velmi radi davaju policajti pokuty v A,D,IT, za blbosti jak tu na SK. :41c2: :41c2:
presne tak po mne madarsky policajt pytal 200 € zato ze som nemal spzky tahaca a navesu zapisane v CMR-ke nastastie sa dal ukecat na 40 :3c90: lol :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Biker a akou recou si to na toho zandara spustil?

p.s.
Ja som vyjednaval hatlavou slovensko-madarcinou a bola sranda /ja : ako sa ide na trznicu? A on : " ta pani nemala pas" ..a tak stale dookola / :-)
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

kedze som slovak tak po slovensky :d :D ale aj on vedel nieco po slovinsky (SLO) tak sme sa nejako dohovorili
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

A bacha na ten tie vahy pri Repcelaku (H) na 86-ke a 120 -kilometri tam co som si vsimol zvyknu v poslednej dobe zastavovat casto :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných