Pokuta za preťaženie plachtovej dodávky v Slovinsku

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Nechápem jedno prečo všetci nadávajú na politikov?
A kde si myslíte že sa tí politici vzali?
Padajú sem z neba alebo sa sem plížia cez portál z inej dimenzie?
Pochádzajú zo slovenských rodičov, slovenských rodín, slovenských domovov, slovenských škôl, slovenských kostolov, slovenských firiem, slovenských univerzít a sú volení slovenskými občanmi.
Toto je to najlepšie čo vieme, toto je to najlepšie čo môžeme ponúknuť. Toto vytvára náš systém, odpad dnu odpad von.
Pokiaľ budeme mať sebeckých a ignorantských občanov, budeme mať sebeckých a ignorantských politikov. A limit vládnych období nám nepomôže, vždy skončíme s novou bandou sebeckých a ignorantských Slovákov.
Takže možno to nie sú politici čo stoja za prd, možno tu stojí za prd niečo iné, napríklad verejnosť.
Pretože ak je všetká vina len na politikoch, tak potom my ostatní sme bystrí ľudia s čistým svedomím.
A kde sú všetci tí bystrí, úprimní, inteligentní Slováci, pripravení vystúpiť, zachrániť národ a viesť nás?
Takých ľudí u nás nemáme, všetci sú v supermarkete škraabú sa na zadku, vŕtajú v nose, vyťahujú kreditku z ľadvinky a kupujú si tenisky so svetielkami.

Toto nie sú moje slová ale ako keby boli.
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

Ale ano, tento holubici narod ma to co si zasluzi, ved tieto vladnuce kreatury neprisli z marsu ani ich nevolili martania.
Len myslim, ze tento nakloneny titanic uz nezachrani ziadny cestny plavcik z podpalubia a keby sa aj objavil, tak vacsina zvoli zasa nejakeho cerveneho kapitana ktoremu staci zamavat vlajkou s istotami...
Je mi len luto tych cestnych, uprimnych ludi v mensine (aj v sk existuju), ktorych to tiez splachne.
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

Matulkoo napísal:Chlapci ja mam pocit ze väcsina z Vas je tu svätsia nez cely Vatikan aj s papezom,,,

Je to chore,,, tie pokuty su sialene,,, kto rozumie biznisu v doprave vie ze vyberat z coho nie je a vsetko je platene par percent nad rentabilitou,,,

Treba zacat u vyrobcov dodaviek,,, ako mozu predavat auta skrinove s nosnostou v papieroch 1200-1300 kg, ked realita je na urovni 800 kg? U valnikoch este mensia,,, to auto nie je schopne odniest ani "polystyren" ,,, a nehnevajte sa ale to zlodejske myto, ktore zaviedli ma ospravedlnovat vysku tych pokut? Ved cely stat okrada Skytoll, firma na Cypre... statu z toho kvapne a policajti su najväcsi machry lebo pri ich 700 evrovych vyplatach ked si mozu dovolit v uniforme napalit niekomu 1500 sa citia ako mali Bohovia, ktorym rastie ego priamo umerne vyske ulozenej pokuty,,, cela zlozka tych mytnych policajtov je tu len na buzerovanie a na to aby chrapali vo vw transporter zasity v lesnej ulicke!!!

A nehrajme sa na gerojov,,, situacia ako taka je v doprave a nie len tam zla,,, ludia musia z niecoho zit a firmy si dovoluju mat take poziadavky lebo,,, vzdy, opakujem vzdy pride niekto kto to vezme,,, a nie len slovak,,,ale cech, madar, poliak,,, takze nasi by neprezili
Kazdy stat ,krajina,republika je vizitka jej obcanov -ludi co tam ziju ...je to ako vidiet ich domacnost!!!
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

zvrháva sa to tu na politiku...
Vláda sú rodičia, pospolitý ľud sú deti. Ak deti spravi aprúser, sú potrestaný rodičmi ak spravia prúser rodičia, deti do toho nič. A skúste povedať, že u Vás je to iné.
Každý = KAŽDÝ zodpovedá sám za seba a za svoje rozhodnutia. Každý z nás vie čo je dovolené, čo je správne. My sa rozhodneme, že preťažíme, MY sa rozhodneme, že prekročíme rýchlosť, MY sa rozhodneme že okradneme, MY...............MY! MY! MY! sa samostatne rozhodujeme čo spravíme. Poznáme dosledky, vieme čo nás čaká, napriek tomu sme sa tak MY! rozhodli.
Presne jako malé, nesvojprávne deti, ktoré sa rozhodli spraviť niečo zakázané, vedeli o tom, že je to zakázané a napriek tomu sú urazené, že prišiel trest.
Všetci, čo tu píšu aké je všetko nespravedlivé sú presne na úrovni tých malých detí.

Tak zrušme pravidlá, políciu, súdy... a budeme spokojní. Budeme si navzájom kradnúť, ubližovať, zabíjať sa a nikto nikoho nepotrestá.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Správne, žiaden štát, ktorý trestá za porušovanie zákonov, nie je právny!

Koľko by si dal za to pokutu ty, 100 €? Aby si to pokojne urobil aj nabudúce? :::
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

mhlavaty napísal:Stačí ak nezaplatíš,a to vieš aj ty ako sa tá mašinéria od tej chvíle rozbehne a čo bude nasledovať.Prečo by si zahraničnému policajtovi čokoľvek vysvetľoval.Vysvetlenie je v tom že nezaplatíš.
Ale prosím ťa ukáž mi toho vodiča čo behá slovinsko z platom 370 e.-
Aké sú platy na SVK sa môžeme baviť donekonečna,jediný pohľad na Tesco parkovisko bez jedinej volnej pozície parkovania a cesty kde neviem pol hodinu na hlavnú,tak ráno,tak pred obedom ako poobede a vlastne stále.No neviem,ako sa tieto veci majú,ale slovák klame vo všetkom a vždy.Žeby sa z minimálnych miest kupovali SUV-čka a cesty boli zapratané k nepohnutiu ,?
Ako o platoch kamionistoch sa nebavme,jazdil som ešte za komančov.Dnes mám medzi nimi mraky známych,takých úprimných známych,takže lakovať možeš velmi obmedzene o platoch našich aj tých v zahraničných fi..Kto má malinký plat a jazdí riskujúc kolosálnu likvidačnú pokutu ktorú ani nemá šancu dať dohromady ??? to sa vieš ako volá ? Ja to nazvem..absolutne nezodpovedný dobrodruh
Milan presne rovnaká situácia bola aj v Nitre. Radšej som zaparkoval na benzín pumpe a išiel si kúpiť tie 2kg pomarančov a stál v pokladniach do 10 položiek medzi ostatnými s plnými nákupnými vozíkmi... Skrátka všade kde sa pozrieš, je nerešpektovanie príkazov, predpisov. Ale chcel som o tom, že prečo je toľko nových áut a Slováci majú nízke platy? No pretože si to nevedia vypočítať a s horúcou hlavou idú kúpiť na tretinky, alebo splátkový kalendár je dlhý 5-6 rokov. Načo komu je nové auto pri 500 eurovom plate?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

elephant napísal:Nechápem jedno prečo všetci nadávajú na politikov?
A kde si myslíte že sa tí politici vzali?
Padajú sem z neba alebo sa sem plížia cez portál z inej dimenzie?
Pochádzajú zo slovenských rodičov, slovenských rodín, slovenských domovov, slovenských škôl, slovenských kostolov, slovenských firiem, slovenských univerzít a sú volení slovenskými občanmi.
Toto je to najlepšie čo vieme, toto je to najlepšie čo môžeme ponúknuť. Toto vytvára náš systém, odpad dnu odpad von.
Pokiaľ budeme mať sebeckých a ignorantských občanov, budeme mať sebeckých a ignorantských politikov. A limit vládnych období nám nepomôže, vždy skončíme s novou bandou sebeckých a ignorantských Slovákov.
Takže možno to nie sú politici čo stoja za prd, možno tu stojí za prd niečo iné, napríklad verejnosť.
Pretože ak je všetká vina len na politikoch, tak potom my ostatní sme bystrí ľudia s čistým svedomím.
A kde sú všetci tí bystrí, úprimní, inteligentní Slováci, pripravení vystúpiť, zachrániť národ a viesť nás?
Takých ľudí u nás nemáme, všetci sú v supermarkete škraabú sa na zadku, vŕtajú v nose, vyťahujú kreditku z ľadvinky a kupujú si tenisky so svetielkami.

Toto nie sú moje slová ale ako keby boli.
Z týmto sa dá jedine súhlasiť.Ochorela spoločnosť,pomalinky a isto doplatila na svoju ignoranciu všetkého čo by bolo v patričnom čase vyžadovalo protest a odmietnutie.Nezáujem,ignorancia,hlúposť.Ideálne prostredie pre vznik systému grc a hnus v ktorom sa zalepil celý štát ako mucha v lekváry

Lubo,nemôžeš operovať neprimeranosťou,hoci to tak vyzerá.Musíš žial prijať že normálne tresty sa míňajú účinkom.Za drogy sa dáva niekde smrť,a aj tak
Ozaj vážne sa opýtam,koľko treba dať pokutu za telefonovanie ?! Lebo je to evidentne povinnosť,proste šoféruješ - telefonuj.Už sa telefonuje priam vystatovačne,aby to každý videl.Tu niet pomoci,len likvidačné pokuty.Každý to vie dopredu,nech sa podľa toho zariadi.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

cicmanec napísal:Správne, žiaden štát, ktorý trestá za porušovanie zákonov, nie je právny!

Koľko by si dal za to pokutu ty, 100 €? Aby si to pokojne urobil aj nabudúce? :::
100% súhlas cico.
len ma napadla taká otázka,bola táto pokuta natoľko poučná že už sa to u tohto vodiča nezopakuje?
lebo ak áno tak to podľa mňa bolo málo!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubo,ideš v kruhu.Je priestupok a za ten je trest ak je odhalený.
Nič viac.Všetko ostatné nič na tom nemení,iba zahmlieva,omlúva atd zmenšuje vinu poukazovaním na iné viny.V systéme je určite veľa nesprávnych vecí,ale sú tam a treba ich zmeniť.Ale ja nevidím ťah na bránu aby sa čokoľvek napravilo,vidím iba znechutených ľudí ktorý zbierajú plody vlastnej mizernej práce a správania.Eto naše delo
Aký chliev sme si vytvorili,v takom žijeme
Už tu na fóre vidíš čo vidíš,skáče jeden do druhého,zhovaďuje iný názor,ani dvaja sa nevedie na ničom zhodnúť.Dnes som si uvedomil v Lidli kam spejeme,keď evidentne sa točili ľudia ako koruhvička na komíne aby sa nám oči nestretli a bože nebodaj sa nemuseli pozdraviť.Ako sa snažia ľudia vo výťahu bleskovo zmiznúť aby k nim niekto "nepristúpil",ešte by sa museli opýtať na ktoré poschodie ide...no a tak.Stojí celá spoločnosť za...a rok od roka je to horšie.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

a koľko by si u nás dovolil?
kto zaplatí tie cesty?
prevezme ten kto to povolí zodpovednosť za ujmu na majetku a zdraví?
prečo nevieš ísť 50km/h po meste?
treba troška hľadať a skúsiť ako by sa to dalo a nie ako by sa to nedalo!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokuta za alkohol by likvidačná mala byť.Aj niektoré z prehreškov (aj to telefonovanie)
Ak prídeš o blízkeho,najbližšieho,pre "priestupok" haste krám lebo niekto SMS-koval za volantom,okamžite dostane farba tvojich očí inú farbu."Nevinný" priestupok z tragickým koncom má zrazu úplne inú chuť na trestanie.Čo život nevráti.A tak by mal byť tak aj ošetrený v zákone.Nikto by nevidel rád ako sa hráš z revolverom medzi ľudmi.Tak čo sú všetci posra..í keď si pánom situácie ?! Bolo by nesmierne hlúpe však ?? A v čom je rozdiel ?
Papiere na to máš,nikomu si neublížil,v nikom ešte nie je diera,tak čo sa ľudom nepáči ? Len to že sa niečo stať môže ?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

šak toto, každý keby , keby, ale keď sa stane už je neskoro!
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

Chlapci nechcem sa nikoho dotknut, ale to si fakt nevidite na koniec nosa?
Myslite si, ze v den ked sa budeme kazde rano pred jazdou hlasit na VB (kvoli zvyseniu bezpecnosti samozrejme) aby nas opsychotestovali za nase peniaze, nastane konecne ten stastny vek ludstva, ked vsetci budu fungovat ako roboty bez chyby? (zaujimave ze politik co riadi stat nemusi mat psychotest...) To chcete zit ako v koncentraku kde vam dozorca musi povolit aj sa vy... do kybla, len aby ste nemuseli niekedy stupit aj do cudzieho h...?
Ludia vzdy budu robit chyby, nikdy to nebudu stroje. (aj pri soferovani). Kolektivny trest je komunisticka obludnost, ktora tresta nevinnych za vinnych.
Ved podla tejto logiky teda zvysme vsetky tresty rovno na trest smrti! Ved je iste, ze ked bude trest smrti aj za nerozsvietene svetla, tak menej ludi sa toho dopusti a sa tym zvysi bezpecnost no nie? A co nas po tych, co zabudli svietit, treba ich zlikvidovat v zaujme bezpecnosti.
Fuuu, myslel som ze logika islamskeho statu je slovakom cudzia, ale asi nie je.

A pre vysvetlenie, nie som priaznivca anarchie, stat musi nejak fungovat, ale nekonecne utahovanie srobov tymi co si neutiahnu nic, sposobi akurat zasa udalosti pri ktorych bude tiect najviac krv obycajnych ludi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby to pochopil slovák,tak to musí postihnúť jeho blízkeho,inak na to zvysoka dlabe a nič sa ho netýka.Ludia si proste musia z každým prúserom potykať aby dostali aspoň kvapku rozumu a ohladu pre iných...tu vládne tvrdý egoizmus a hlúposť
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

Chlapci kedze je pomerne iste, ze zemegula sa aj zajtra bude tocit nezavisle na nasich nazoroch, tak navrhujem si pripomenut ze idu vianoce a ist radsej pomahat zene v kuchyni, lebo tam sa neposlunost hned prejavi hladnym bruchom :d :D
Prajem vsetkym pekne a hlavne pokojne sviatky :3906:

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných