Pokuta za prejazd cez červenú?

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VAN3R
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.08.2011 10:03
Zdieľať na Facebook

Pokuta za prejazd cez červenú?

Príspevok od používateľa VAN3R »

Nazdar.....Kamarát prešiel cez semafory na červenú ale policajti tam neboli a chcel by som sa opýtať či mu teraz pošlú nejaký úradný papier na odobratie vp alebo pošlú poštou pokutu? Kamery na semaforoch sú takže je to aj nahraté.....aspoň si myslím....Vlastne to bolo takto: Normálne išiel na hlavnej ulici v nemenovanom meste,predním nebol nikto a na semafore svietila zelená, trošku dupol na plyn aby to ešte stihol prejsť ale ked už bol pred semaformi tak naskočila oranžová a tým pádom aj červená.......ako je to vlastne ked niekto prejde cez semafory na červenú ale policajti ho nevideli ale ani tam neboli? Kto ho pokutuje?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby každý kto to takto šmikne mal dostať pokutu, tak policajti by museli posilniť administratívu, ktorá by tieto priestupky riešila, lebo denne by to boli 100-vky áut...

Kolko krát človek zaregistruje pri tom ako prechádza pod semafor že mu už skočila oranžová a ked sa pozerá do speťáku tak po nom prejdú kludne dalšie dve autá
VAN3R
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.08.2011 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VAN3R »

takže žiadna pokuta ani žiadny úradný list s návrhom o odobratie vp nepríde kamarátovi domov? Všade na internete sa píše že prejazd na červenú je 150 euro + odobratie vp na 2 roky...
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

každý ma prispôsobiť jazdu premávke a svojim schopnostiam. v BA sú nastaven= semafóry že jedným skáče oranžová a červená a druhým oranžová a zelená - nech je rád, že nikoho nenabral, fakt mi nič nevadí ale arogancia červenej stopky a rýchlosti v meste áno - samozrejme, že aj ja som už sklamal ale treba na to dávať pouzor - všade sú deti takže kvôli nim, keď šlahneš niekoho takou 70km lebo chceš stihnúť zelenú tak to aj dosť bolí, nedajbože sedí vzadu dieťa
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

V rámci objektívnej zodpovednosti mu môže prísť maximálne tak šek na zaplatenie pokuty 300 e.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Treba rozlišovať kameru a kameru.
Policajti majú kamery v autách a potom také prenosné, všetky tieto slúžia na lapanie šoférov, keď voľačo spáchajú, po novom to už funguje aj tak, že nemusia nikoho zastaviť, len pošlú pokutu.
A potom sú stabilné kamery na cestách a križovatkách, tie sú pre potreby sledovania dopravného ruchu a zadokumentovania prípadných problémov na ceste. Tie sa nesledujú priebežne a 100%-ne, ale v prípade potreby sa nedá vylúčiť že aj z takej kamery sa voľačo urodí smerom k porušovateľom disciplíny.
V tomto prípade by som povedal, že tvojmu kámošovi ani tebe pravdepodobne nič nepríde, ale úplne sa to vylúčiť samozrejme nedá.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tiež si to myslím že z toho nič nebude, lebo ako som napísal: vo velkých mestách, kde bývajú križovatky trochu viac zapchaté sa to deje bežne na každý jeden cyklus semaforu a z každého smeru. Ten trvá povedzme 2min, takže každé dve minuty z niektorého zo 4 smerov smerov to počas tej špičky niekto šmikne aj ked vidí že už je oranžová.

Dovolím si tvrdiť že v čase špičky na velkej križovatke by behom hodiny takto lapli v pohode aj viac ako 50 áut a to je len jedna velká križovatka, vo väčšom meste ich môže byť za sebou niekolko
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

presne tak laki toho kto tu nastavoval tie semafory by som najradsej obesil za gule do prievanu :::
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ja som za prísne pokutovanie prejazdu na červenú !!!

V PO je národný šport, prejdem na zelenú a už skáče oranžová a za mnou ešte prejdú min. 3 autá !!! Nie že rýchlo prejdú, ale akoby sa nechumelilo. Tí čo majú zelenú nemôžu ísť, lebo si arogantne "vykračuje" akoby išiel na krásnu zelenú !!!

Minule kolega pozerá, že oproti sa valí auto, kurnik mám zelenú .... ísť ? neísť ? .... počkal radšej a čo bolo ? Tamten si to prefrčal na červenú takú, že už možno aj zelená by čochvíľa skočila ... ak by nerozmýšľaľ kolega, tak to napáli do zadku auta, kde mal 2 deti ...

Takže treba postihovať tvrdšie červené a nie na 50-tke onanovať, že išiel niekto 55 !!!!
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

a tiez si myslim ze ked konci zelena tak by mala povinne blikat tak ako je to aj vo vyspelych statoch EU. lebo ked si rozbehnuty a zrazu ti skoci oranzova a hned cervena tak mas potom tych rozbehnytch 40 ton problem aj ubrzdit. a predsa kamion nezabrzdi tak chytro ako osobak :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
kilec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.10.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kilec »

Pravdepodobne nič nepríde. Len na máloktorej križovatke je signalizácia, ktorá oznamuje, že o chvíľu skončí zelená a naskočí oranžová. (na trase cez BA, po ktorej cestujem do práce je len jeden taký semafor resp. viac takých som si nevšimol)

http://www.autorubik.sk/technika/brzdna-draha/

ak ideš predpisových 50km/h tak brzdná dráha je cca 25m.
Takže ak si 25m od križovatky a vidíš ako skočí oranžová a poďho do plných na brzdy tak máš dosť dobré šance zastaviť v križovatke. Je v tom veľa premenných od stavu pneumatík, bŕzd, rôznych asistentov ... jednoducho pomáha jediné - poznať svoj šerbeľ a predvídať. Ak som na mieste, ktoré nepoznám spomalím a nech mi ostatní nadávajú že jazdím jak dôchodca . :3906:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak semafor, kde by začala blikať zelaná by výrazne pomohol, len že také nikto nemontuje, aspon o miestach kde viem že nový semafor je
tomasko1987
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.04.2011 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasko1987 »

ja som z RV v RV su napojene kamery na mestku policiu, a ta posiela pokotu ak prejdes na cervenu to je nieakych 20e ak mas znamosti ak nie tak to mas od 60-150e, mne sa to este v RV nestalo ale susedke ano a jasne tu kazdy pozname meskacou tak tam problem nie je, ale zas isiel som v KE, a boli 3 semafory a hladal som jednu ulicu bo GPS ma zle naviedlo, a nahodou som presiel na 1 cervenu, co som pri ostatnych zastal, a nikto mi nic neposlal domov, a to je uz tomu vysse 2 roky, tak ide o to ci to niekto pozeral ze si presiel alebo nie, ale ak mas znamosti na MP tak to nie je tazke 20e a ospravedlnenie.
VAN3R
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.08.2011 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VAN3R »

No tak sa uvidí či niečo pošlú kamarátovi domov....V tých semaforoch sú tie svetlá nastavené tak že sa automaticky rozsviecujú podľa určitej doby? alebo to nejaký týpek stými svetlami manipuluje?
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Zdravím,

využijem túto tému na moju možno naivnú otázku :) Každý deň prechádzam ako chodec pri hlavných ťahoch v BA, napr. na križovatke Bajkalská - Trnavská vídavam "x" prípadov vodičov, ktorí nemajú problém prejsť cez križovatku aj v momente, keď už aj chodci majú zelenú. Proste brutálne červené, žiadne oranžové.

Prečo tam kua nestoja policajti s jednou kamerkou ? Zarobili by neskutočný cash a ja ako chodec by som sa nebál vyraziť na prechod, keď mám zelenú.

Viete mi dať info ako podať návrh policajtom, kde by sa mali napr. postaviť a dať pozor na prechádzanie chodcov cez prechod ?
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných