Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa peterson999 »

Kto chce zmenit poistovnu a nestihol ukoncit zmluvu vypovedou 6 tyzdnov pred koncom obdobia, ma moznost ukoncit zmluvu nezaplatenim a zmluva zanikne.
Bezne poistovna drzala poistenie este mesiac "navyse" a teda stacilo zaplatit dlzne poistne za 1 mesiac a novu zmluvu si urobit od dalsieho dna.
Zaujimava novinka je, ze tato lehota je zrazu pri Unione 3 mesacna (a nie len mesiac).
Neviem ci je novy zakon, alebo si novy zakon robi iba Union ?
Pisem aby ludia vedeli jednak o lehote a jednak o moznosti ked vam vasa poistovna UMYSELNE posiela novu vysku poistneho uplne tesne pred uplynutim lehoty a pocita sa s tym, ze to clovek odlozi na par dni a hľa uz vypovedat nemožete pan klient aj ked sme si vasu bezskodovost za cele roky vazili az tak, ze sme vam zvysili PZP o napr. 20% ;-)

Dalsia moznost je auto prepisat na clena rodiny, ci docasne odhlasit. Ale aj tu je poistovna chytra a vie, ze na toto proste nie je čas.

Dalsia vychytavka je, ze poistne PZP je na dobu neurcitu, preto da nutna vypoved.

Nie su tie nase poistovne nahodou "šikovné" ???

A jasne, ked uz pride na plnenie tak kratime, oddialujeme vyplatenie, ved svoje si nedame. Ale dobremu školitelovi v poistovni dat čiste 5.000 eur mesacne problem nie je ! Ved musi dobre naucit - zaskolit ako zodrat klienta ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa martincichy »

Poisťovne idú podľa zákona. Zjavne si si neprečítal 381/2001 Z.z. Zákon o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, ináč by si vedel, za akých podmienok zaniká PZP a prečo Union dáva 3 mesice.

Mimochodom, nezaplatením PZP si veľmi nepomôžeš. Jednak je dôležitý dátum 1.3.2015 (dôvod nájdeš v zákone č. 188/2006, paragraf si nájdi) a jednak - poisťovňa môže odmietnuť poistné plnenie - to si nájdeš v tri-osem-jedničke.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa martincichy »

Povinnosť uzatvoriť povinné zmluvné poistenie v tej istej poisťovni (po zániku pôvodnej zmluvy uzatvorenej pred 1.aprílom 2015 z dôvodu nezaplatenia poistného) je upravená v Zákone o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla č. 381/2001 Z. z. v znení neskorších predpisov (konkrétne úprava Zákonom č. 188/2006 Z. z.), a to v § 9 Zánik poistenia zodpovednosti, v bodoch 4 a 5: (4) Poistenie zodpovednosti zanikne tiež, ak poistné nebolo zaplatené do jedného mesiaca od dátumu jeho splatnosti, ak pre takýto prípad nebola v poistnej zmluve dohodnutá dlhšia lehota pre zánik poistenia zodpovednosti. Poistenie zodpovednosti zanikne uplynutím tejto lehoty. (5) Ak poistenie zodpovednosti zanikne počas poistného obdobia pre neplatenie poistného, osoba, ktorá má povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu podľa § 3 tohto zákona, je povinná uzavrieť poistnú zmluvu na zostávajúcu časť poistného obdobia s doterajším poisťovateľom. Poistná zmluva uzavretá počas tohto poistného obdobia s iným poisťovateľom je neplatná. V praxi to teda znamená, že ak si uzatvoríte novú poistnú zmluvu bez predchádzajúcej právoplatnej výpovede voči pôvodnému poisťovateľovi, táto zmluva nemôže byť platná. Vaša pôvodná poistná zmluva síce zanikne z dôvodu neplatenia poistného, ale doterajšia poisťovňa vás bude vyzývať, aby ste si uzatvorili znova povinné zmluvné poistenie u nich (a to minimálne do konca poistnej doby na pôvodnej poistke). Zároveň bude žiadať doplatenie poistného za obdobie od začiatku poistenia do termínu zrušenia pôvodnej zmluvy zákonného poistenia.
Na všetky zmluvy PZP uzatvorené od 1.4.2015 sa už vzťahuje nová úprava zákona, podľa ktorej sa nemusíte poisťovať v rovnakej poisťovni a rovnako môžete mať uzatvorených aj viac PZP súčasne

Zdroj

https://www.netfinancie.sk/casto-kladen ... -odpovede/
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa peterson999 »

Len ma nastval styl Unionu ked tam mam xx zmluv mohli by byt milsi :-)

Z praxe som nezaplatenim zrusil niekolko zmliv a nikdy poistovna neziadala doplatit za dalsi rok ale len jeden mesiac, to som im poslal a bolo.
U mna je ten problem ze sa mi nechce platit 1500 eur pzp a dalsia vec striehnit kedy ktora konci a 15x rocne platit stale v inom termine.
Chce to jedno prevozne cislo, a bude pokoj. Zial nemam to ako na Zapade ze spz je na majitela a tu si moze prehodit na vikendovku, u nas toto nie je v ponuke :-(
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
vombat
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03.05.2012 00:18
Zdieľať na Facebook

Re: Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa vombat »

Potom by si šomral, že musíš prehadzovať značky. :-)

A neviem aký je problém si nastaviť pripomienku v mobile alebo zmluvu vypovedať hneď po uzatvorení k termínu normálneho konca. Keď už ti nestačí, že ti poisťovňa 3 mesiace vopred pošle list, že ti končí zmluva aj s podmienkami novej a času máš naozaj dosť. Takže žiadne „úmyslene tesne pred koncom”! :3020:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa martincichy »

Na 15 aut existuje jednoduche riesenie - flotilove poistenie. Cena je niekde inde. Alebo slabe kontakty?
vombat
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03.05.2012 00:18
Zdieľať na Facebook

Re: Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa vombat »

To určite nie, lepšie kontakty ako on tu nemá nikto! :3020:
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa peterson999 »

martincichy napísal: 15.02.2022 21:40 Na 15 aut existuje jednoduche riesenie - flotilove poistenie. Cena je niekde inde. Alebo slabe kontakty?
Mal som to.
Ked sa predalo jedno auto alebo doplnilo dalsie, tak to bolo tolko komunikacie a prerabania zmluv ze som sa na to vy....
Zlavu tam ziadnu ohromnu teda nedali, ked bolo 10% tak si hovorim to je akoze zlava ?
Ale v zaciatkoch som si povedal ze OK aj to je nieco a neskor ked bol ten cirkus som sa na to vy....
Svojho casu bolo poistenie pre autobazar ze autom sa malo jazdi a ina cena, to uz zrusili.
A vrchol bola jedna poistovna kde mi na FLOTILU pani oznamila cenu za celok a teraz pozor VYSSIU ako ked som si dal jednotlivo. Pani hovorim nech to prepocita este raz. Ona ze je to spravne tak jej hovorim co ste sa tam zblaznili ? Ona ze je to tak. Hovorim si asi tlacenka co nevie kde je sever. Volam jej veducemu a on mi hovori je to tak ...
Ze su poistovne vyebane to vsetci vieme ale ze toto ? Oni si to nazvali flotila, podnikatel si mysli ze ma zlavu a oni mu nadrbali +30% cenu :-)
Este hovorim na fyzicku osobu a oni ze to je jedno :-)
Vedel si ? Dobre nie ?

Ked mas riesenie, mohol si ponuknut ...
Chcem naraz v jeden datum zmluvu, este aj s tym maju problem. Chcem zlavy tak to uz vobec nie. A zas koli 100e rocne to nebudem tyzden vybavovat, na to nemam nervy. A ani na mrtvych dedkov neprepisem auta aj ked to by bolo riesenie a potom ju ani platit nemusim :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa martincichy »

Auto sa da poistit na technicky rok - 12 mesiacov odo dna platnosti zmluvy, alebo do konca kalendarneho roka do 31.12.

Takze takto si vies postupne zabezpecit, aby si mal vsetky splatnosti k jednemu datumu. Takze az kupis dalsie auto, uz vies ako na to.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa peterson999 »

Poistujem online, tam taka moznost nie je
Nie som ochotny koli pzp niekam volat ani s maklerom ani s nikym ani davat a posielat TP
Odklikam za minutu poistene vybavene
Ani neviem ci sa da este kalendarny, pred 12 rokmi to bolo ale dnes neviem, uz to neriesim
Poistovne su vydrbane, najradsej by som docasne vsetko odhlasil a prevozky
Ale vies ako je to s prevozkami
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Poistovna Union - ukoncenie zmluvy

Príspevok od používateľa martincichy »

Dnes som bol s poistovackou i kamaratom poistovakom z inej poistovne. Bez problemov fleetova zmluva na jednu platbu rocne. Okopirovat technicaky a je to. Potom jeden podpis zmluvy. A platba za vsetko raz rocne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní