Poistna udalosť po kúpe vozidla

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chaostar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.08.2015 22:54
Zdieľať na Facebook

Poistna udalosť po kúpe vozidla

Príspevok od používateľa chaostar »

Mám otázku poraďte - na druhý den 2.8.moja priateľka po kúpe auta pri cúvaní narazila blatník zaparkovaného auta. S majitelom tohto auta spisali zaznam a dohodli sa, že škoda pojde cez poistky. Problém je v tom že auto mal do dneska 3.8. poistené este predošlý majiteľ. Ten je ochotný aby sa škoda zaplatila cez jeho poistku avsak ziada aby mu bola zaplatená suma 250 eur. Otázka je - rieši sa skoda z havarijnej alebo z povinnej poistky, dalej je suma 250 realna ako rozdiel ked sa starý majitel auta posti nanovo na dva roky s bonusom? Dakujem za rady, neviem v tom chodit... ak nestaci, to co som napisal, mozeme viac na peterpodmanicky@nitralive.sk / pripadne telefonat /
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

mal si dat poskodenemu 100 eur na ruku na opravu blatnika a tym padom by si sa vyhol komplikaciam, inak 250 ecok za opravu blatnika? to co bol boeing? :40bd: :40bd: :40bd:

nedaj mu nic hajzlovi, ide to z poistky, za auto je zodpovedny majitel, cize aj za poistku
:3c90:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Auto si kupil dna 1-8-2015. Tymto okamihom skoncila poistka predosleho majitela. Ty si povinny mat auto poistene od okamihu nakupu. Teda, ak si nabural auto den PO nakupe - je to tvoja vina a pojde to z TVOJEJ poistky (PZP)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mensahservice napísal: inak 250 ecok za opravu blatnika? to co bol boeing? :40bd: :40bd: :40bd:
fakt?
1. musim minut cas na zavezenie auta do servisu
2. musim si pozicat nahradne auto
3. gitovanie, lakovanie nebude menej ako 150 €.

total ma ta sranda bude stat minimalne 500€.
Pritom SAMOZREJME nezalezi na tom, ci je to felda alebo maserati ty yntelygent
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a za co chce ten chruno 250e? Aky bonus malus a podobne hluposti? Ved za 250e by mal na rok poisteny aj Veyron tak o aky bonus pride? Povedz mu len tolko ze jeho zakonna povinost je nahlasit skodovu udalost z jeho PZP do 15 dni. Ak tak neurobi tak jeho PZP skodu zacvaka a bude si ju narokovat od neho tak nech si dobre rozmysli ci sa este stale chce obohatit na tebe
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

YxoYpsilono napísal:Auto si kupil dna 1-8-2015. Tymto okamihom skoncila poistka predosleho majitela.(PZP)
PZP konci datumom uvedenym vo velkom TP pri odhlaske, cize v den ked to odhlasis na DI :4012:
pocuj ty inteligent, 500 ecok za striekanie blatnika na felde? max.150 aj to som asi prehnal a to ti spravia u nas v Glasurite v spickovej kvalite.....nahradne auto? hotel? usla mzda? a co este???? kamo ty si riadny bajkar, ake zavezenie auta do servisu??? to akoze ked mne niekto buchne moju X5 na parkovisku do blatnika ( samozrejme auto je stale plne pojazdne ) tak zavolam odtahovku, ktora ho odvezie do servisu, sebe taxik do hotela Kmpinski a tam budem tri dni cakat vo wellnesse kym to opravia??? droguješ? co si mal na ranajky? aceton s ovsenymi vlockami? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

patko1 - presne tak!!!! pravdu mas!!!!!

a este raz pre iksaipsilona - PZP zanika datumom odhlasky vo velkom TP, cize v jeho pripade este platilo stare PZP na pôvodneho majitela, najprv si to zisti na poistovni a DI a potom tu mudruj ty 500 Eurovy blatnik :4012:
romanbagac
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 07.03.2007 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanbagac »

Predošlý majiteľ chce 250 eur za vybavovačky a nie za navýšenie poistky lebo neverím že by mu toľko navýšili. Na tvojom mieste by som sa dohodol s poškodeným buď finančne alebo zmenil dátum nehody aby išlo z tvojej poistky. Predpokladám že predchádzajúci majiteľ má podpísanú zmluvu a tým pádom sa nemusí starať o tvoje problémy. Buď pristúpiš na jeho podmienky alebo si poriešiš po svojom.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a už ste to hlásili na poistovne? Keby že nie tak si posuňte dátum nehody o pár dní...
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

v momente podpisu predajnej zmluvy (ak tam samozrejme nie su nejake nestandardne blbosti) sa stava povodne PZP neplatne a novy majitel si musi vybavit svoje PZP
daevid
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10.05.2012 22:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daevid »

Ahojte,

uvediem Vám to na pravú mieru. PZP zaniká nie dátumom odhlášky v TP ako si veľa ľudí myslí, za vozidlo je po odhlásení podľa novelizovaného zákona stále zodpovedný pôvodný majiteľ a to buď do prihlásenia na nového majiteľa alebo ( a v tom bola tá novelizácia) 30 dní po odhlásení. Preto klientom vždy hovorím, keď predáte auto, neutekať hneď do poisťovne rušiť PZP, počkajte si kým to ten druhý prihlási na seba a potom príďte zrušiť. Aj tak to zrušíme spätne k termínu odhlášky/zmeny majiteľa. Nič tým nikto nezíska, skôr sa dá len stratiť.

Nezabúdajte na to, že keď vozidlo odhlásim, môžem to odhlásenie aj zrušiť, preto tam nechali aspoň tých 30 dní.

Pre zadávateľa témy: nikomu nič neplať, skôr sa nad dotyčným pousmej, pretože za vozidlo je stále zodpovedný on. Ty si si splnil svoju povinnosť a ohlásil si mu, že s vozidlom bola spôsobená škoda - urobil by som to aj písomne s podacím lístkom pre istotu ak by robil v budúcnosti ramená. Teraz má dotyčný pán dve možnosti - nenahlásiť v zákonnej lehote - poisťovňa na to čaká, ak tak urobí škodu uhradia a podľa zákona majú právo si ju po ňom vymáhať alebo nahlásiť a je to OK.

A ešte ohľadom systému bonus/malus. V normálnych poisťovniach sa to pohybuje 5% prirážka ak si za posledné 2 roky škodu spôsobil alebo 5% zľava ak nie. Ďalšia vec ak som spôsobil a poviem že nie, ani jedna poisťovňa nemá vo všeobecných poistných podmienkach / zmluvných dojednaniach nijakú sankciu, pretože podľa našej legislatívy sa toto sankcionovať ani nedá. Voľakedy bol systém bonus/malus len na nákladných vozidlách a klient k tomu vypisoval čestné vyhlásenie že nespôsobil škodu, bola tam formulka, že klient si je vedomý následkov nepravdivého čestného vyhlásenia - ale tými sú tak maximálne pálenie záhy, nespavosť alebo zlý pocit na duši, pretože náš právny systém nič také ako je čestné vyhlásenie neberie do úvahy v takej miere aby sa z neho dali vyvodzovať dôsledky a nedajbože nejaká zodpovednosť.

Asi toľko
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

mensahservice napísal:mal si dat poskodenemu 100 eur na ruku na opravu blatnika a tym padom by si sa vyhol komplikaciam, inak 250 ecok za opravu blatnika? to co bol boeing? :40bd: :40bd: :40bd:

nedaj mu nic hajzlovi, ide to z poistky, za auto je zodpovedny majitel, cize aj za poistku
:3c90:
keby si to dával mne tak ti ešte aj naložím ty lolo,čo chceš za 100€ poriešiť?
koľko dní bude majiteľ bez auta? koľko bude trvať vybavenie cez pzp?čo keď ho to auto živý alebo má ísť s ním na zaplatenú dovolenku?

raz dávno do mňa jeden buchol do felicie zo zadu, tak som mu povedal že vtedy za 5000sk sa dohodneme on že nie že je to veľa, dal som auto do servisu a za výmenu nárazníka + obdľžnik pod svetlom + striekanie to bolo cez 12000 sk tzn. cca 400€.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

hjundai napísal:a už ste to hlásili na poistovne? Keby že nie tak si posuňte dátum nehody o pár dní...
Najlepsie. Za par euro poistny podvod na krku :40bd:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

daevid napísal:Ahojte,

uvediem Vám to na pravú mieru. PZP zaniká nie dátumom odhlášky v TP ako si veľa ľudí myslí, za vozidlo je po odhlásení podľa novelizovaného zákona stále zodpovedný pôvodný majiteľ a to buď do prihlásenia na nového majiteľa alebo ( a v tom bola tá novelizácia) 30 dní po odhlásení. Preto klientom vždy hovorím, keď predáte auto, neutekať hneď do poisťovne rušiť PZP, počkajte si kým to ten druhý prihlási na seba a potom príďte zrušiť. Aj tak to zrušíme spätne k termínu odhlášky/zmeny majiteľa. Nič tým nikto nezíska, skôr sa dá len stratiť.

Nezabúdajte na to, že keď vozidlo odhlásim, môžem to odhlásenie aj zrušiť, preto tam nechali aspoň tých 30 dní.

Pre zadávateľa témy: nikomu nič neplať, skôr sa nad dotyčným pousmej, pretože za vozidlo je stále zodpovedný on. Ty si si splnil svoju povinnosť a ohlásil si mu, že s vozidlom bola spôsobená škoda - urobil by som to aj písomne s podacím lístkom pre istotu ak by robil v budúcnosti ramená. Teraz má dotyčný pán dve možnosti - nenahlásiť v zákonnej lehote - poisťovňa na to čaká, ak tak urobí škodu uhradia a podľa zákona majú právo si ju po ňom vymáhať alebo nahlásiť a je to OK.

A ešte ohľadom systému bonus/malus. V normálnych poisťovniach sa to pohybuje 5% prirážka ak si za posledné 2 roky škodu spôsobil alebo 5% zľava ak nie. Ďalšia vec ak som spôsobil a poviem že nie, ani jedna poisťovňa nemá vo všeobecných poistných podmienkach / zmluvných dojednaniach nijakú sankciu, pretože podľa našej legislatívy sa toto sankcionovať ani nedá. Voľakedy bol systém bonus/malus len na nákladných vozidlách a klient k tomu vypisoval čestné vyhlásenie že nespôsobil škodu, bola tam formulka, že klient si je vedomý následkov nepravdivého čestného vyhlásenia - ale tými sú tak maximálne pálenie záhy, nespavosť alebo zlý pocit na duši, pretože náš právny systém nič také ako je čestné vyhlásenie neberie do úvahy v takej miere aby sa z neho dali vyvodzovať dôsledky a nedajbože nejaká zodpovednosť.

Asi toľko
Presne tpto som chcel aj ja napisat ze som uz viac krat pocul ze je tam tych 30 dni ochranna lehota. Preto som aj napisal ze povodny majitel nie ze moze nieco chciet [250e] ale opacne , on je povinny spolupracovat lebo inak to bude cvakat zo svojho nakoniec
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

patko1 napísal:
hjundai napísal:a už ste to hlásili na poistovne? Keby že nie tak si posuňte dátum nehody o pár dní...
Najlepsie. Za par euro poistny podvod na krku :40bd:
Ako to moze byt podvod ked sa skutok stal. Skor by som to nazval administrativna chyba.
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

mensahservice napísal:
YxoYpsilono napísal:2. musim si pozicat nahradne auto
pocuj ty inteligent, 500 ecok za striekanie blatnika na felde? max.150 aj to som asi prehnal a to ti spravia u nas v Glasurite v spickovej kvalite.....nahradne auto? hotel? usla mzda? a co este???? kamo ty si riadny bajkar, ake zavezenie auta do servisu??? to akoze ked mne niekto buchne moju X5 na parkovisku do blatnika ( samozrejme auto je stale plne pojazdne ) tak zavolam odtahovku, ktora ho odvezie do servisu, sebe taxik do hotela Kmpinski a tam budem tri dni cakat vo wellnesse kym to opravia???
Hotel si si tu vybajil akurat ty, spominalo sa nahradne vozidlo. Vies, nie kazdy ma pred panelakom X5 na to, aby si doviezol rit do 100 m vzdialeneho Tesca po sacok s rozkami a 150 m dalej na postu - a ked mu bude 3 dni stat v servise, tak si akurat bude musiet spomenut ako sa pouzivaju nohy a po tie socialne davky si dojde 250 m na postu peso...

Ked svojou X5 rozdrbes niekomu auto a on denne dochadza do prace z nejakej prdele, kde nie je verejna doprava, ked sa autom vozi za servisnymi zasahmi v ramci zivnosti a pod., tak je jedno, ze je plne pojazdne a moze ho dat opravit o mesiac, dovolenku si kvoli tebe brat nebude a po dobu opravy si pozicia nahradne vozidlo (samozrejme najjednoduchsie je mat nahradne vozidlo v havarijke a s PZP-poistovnou vinnika, ktoru si vybral on podla ceny, nech sa dotahuje moja poistovna, ktoru som si vybral podla sluzieb).

PS: Nahrada usleho zisku je definovana priamo v Zakone o povinnom zmluvnom poisteni zodpovednosti za skodu sposobenu prevadzkou motoroveho vozidla. Este nejake inteligentne kecy?

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní