Pohodlne auto pre 4-5 ludi do 5-6 tisic

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

varta
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.03.2014 16:30
Zdieľať na Facebook

Pohodlne auto pre 4-5 ludi do 5-6 tisic

Príspevok od používateľa varta »

Zdravim,
potreboval by som poradit s vyberom jazdeneho auta. Vyuzivat ho budem na dochadzanie do skoly a spat kazdy tyzden cca 150 km po dialnici + jazdenie po meste (najma BA). Rocny najazd ratam tak do 20 tisic km. Momentalne mam Opel Agilu, co je do mesta super, ale na dialnicu pre 4 ludi nestaci ani vykonom, ani miestom.
Dieselu sa trochu bojim kvoli servisu, aj ked znamy servisak tvrdi ze europske diesele su OK, lakava je nizsia spotreba (cena nafta/benzin je rovnaka), odradzaju ma pripadne vysoke servisne naklady (vstreky, dvojhmota,...?).
Auta nizsej strednej triedy hladam s najazdom do 150k, rocnik 2006+, beznej strednej triedy tak do 200k, 2004+.
Cenovy strop je tak 5500-6000 eur.

Moja top volba je zatial Toyota Avensis 1.8 liftback/kombi, problem je ze sa ich predava velmi malo a zohnat slusny kus je pomaly nadludsky vykon. Sedan nechcem.
Dalej som pozeral Ford Focus 1.6 74kw a 85kw, pri tej slabsej verzii sa trochu obavam ci bude stacit vykonovo na dialnicu.
Nasiel som aj jeden pekny Hyundai i30 CW 1.6 93kW, 2008, ale tam neviem posudit ako je to spolahlive (hlavne pri vyssom najazde - 150k+ km).
Dalej pripadne Fiat Stilo MultiWagon, 1.6 77kW,
alebo VW Golf 1.6 75kW - to neviem ci by bolo dost velke - hlavne pre ludi sediacich vzadu.
Pozeral som aj Octavie II, ale tie mi pridu predrazene na to co ponukaju. Octaviu I nechcem (nepaci sa mi), Francuzov tiez nie, motory maju sice vraj OK, ale nepotrebujem aby mi kvoli elektrike stalo auto kazdu chvilu v servise (a navyse sa mi nepacia ani dizajnovo).
Dakujem.
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

kolko realnych skusenosti mas s tymi francuzmi, ze toto tvrdis?
varta
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.03.2014 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varta »

Osobne skusenosti nemam, ale mam jednak znameho servisaka ktory vidi kolko Francuzov a s akymi problemami im tam chodi a aj znameho ktory ma starsiu Lagunu (dokonca diesel), ktora je motoricky uplne OK, ale serie sa na tom bezklucove otvaranie, otvaranie okien, ... A navyse su tie auta fakt skarede (C5, 406, Laguna...)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Starý jednotkový Scénic s 1.9DTi (v krajnom prípade DCi) za 2-2500€ poslúži pre študenta ešte velmi dlho, prečo ten straší a nie novší sa nepýtaj, lebo skrátka ten novší je totálny prúser

Ale kedže sú tie autá podla teba škaredé tak sa voz kludne na koncernovom kostitrase, hlavne že bude z vonku pekný
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Škaredosť je subkjektívna :cau:

Viezol si sa niekedy na C5? Možno by si zmenil názor. Kráska to síce nie je, ale ohromí fantastickým komfortom pérovania.

Ten Focus 1.6 môže byť dobrá voľba. Aj Avensis - ale tých veru benzínových veľa nie je. A na MPV si sa pozeral? Napr. Mitsubishi Grandis 2.4.
varta
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.03.2014 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varta »

Jednotkovy Scenic urcite nie, co sa tyka tej C5-ky - to je sedan ci liftback? Sedan urcite nechcem, liftback by pripadal do uvahy, kombi je IMHO krajsie :) Ale s benzinovym motorom ich je tiez velmi malo. Bud maju nalietanych 300 tisic (ale stoja okolo 2000e, no neviem ci sa mi chce vrazit dalsich 2000e do servisu), alebo som nasiel _jeden_ z r. 2007 co ma 200k, 1.8 benzin ale neviem ci by som veril Citroenu co ma 200 tisic (jasne, ak o to bolo dobre starane tak v pohode ale to clovek nikdy nevie). Co sa mi na nom ale paci najviac je ten ospevovany komfort, jazdim BA-Brno a ta dialnica je miestami fakt strasna, komfortne odpruzenie by sa zislo...
A zabudol som este taky detail - spotrebu by som rad udrzal do 7.5l (max. 8) / 100km (benzin) pri mojom jazdeni mesto+dialnica.
MPV som nepozeral, chcem sice vacsie auto, ale zase nemusim vyzerat ze mam 40 rokov a 3 deti ;)
Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

Ono aj to Stilo ty bude stat kazdu chvilu v servise. 2006ky sice vraj uz mali vychytane muchy, lepsi interier, ale ja by som uz tejto talianskej pomste neveril. Inak z Fiatmi som mal dovtedy dobre skusenosti a jednotkove Punto som aj vlastnil. Do Fiatu by som nemal problem ist znova, ale do Stila ani zadarmo. Vdaka bohu ze si viem na aute porobim vacsinu veci od elektriny, mechaniky az po klampiarinu.

Co sa motoru 1.6 77kW tyka tak ten zere a netaha. Je to motor od GM ktory musel Fiat povinne odoberat. Lepsi bol ich vlastny motor 1.6 76kW, prijemna spotreba, aj ked ani ten nie je bohvie co. Na dialnici toci ako sialeny (3900 otacok, pri 130 km), cez hluk nie je pocut ani radio. Kopce s tym motorom absolvovať je utrpenie, obcas ma aj kamiony obiehaju.... Airbagy su kapitola sama o sebe. Vdaka vyrobnej vade neustale pipa kontrolka airbagu, ako keby je chybny, ale on nie je. Mne nepomohlo ani odstranenie tovarenskych konektorov, precistenie a spojenie natvrdo spajkou. Na rad teda prislo rozobratie budikou, odstranenie pipaku a prislusnej kontrolky. Samozrejme vsetky airbagy tam mam co by tam mali byt, ziadny nechyba. Je to vyrobna vada a bezna vec u Stila. Dalsia kapitola sama o sebe je od vyroby zle vyrobene predne ramena. Zeru nerovnomerne pneu. Nepomoze ani repas podvozku a nastavenie geometrie. Ja mam podvozok v super stave, tak som daval len geometriu spravit, ale nadalej zere pneu. Co som prebehol net, bezna vec u Stila. Zato z "nekvalitnými" francuzmi mam len a len extremne pozitivne skusenosti, vlastnil som 3och a ziadny problem. Co to Twingo nevydrzalo, az sa cudujem. 206ka vraj najporuchovejsi Peugeot v historii, nemal som s nim ani jediny problem. Doteraz banujem, ze som ho predal a kupil Stilo :3c90: V rodine mame dalsich 2och francuzov a ziadny problem. Jeden je 307ka, vraj druhy najporuchovejsi Peugeot v historii a tiez bez najmensieho problemu.
varta
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.03.2014 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varta »

Super, dakujem za prinosnu odpoved, Stilo skrtam ;) Ono co sa tyka tej C5ky tak tam ma dost odradza napr. aj recenzia na autorubiku, proste benzin 1.8 sice vcelku spolahlivy, ale spotreba je tak na hrane unosnosti a vykon a hlucnost vraj nie su bohvie-co a to moze byt problem ked chcem jazdit s plne nalozenym autom po dialnici. Diesle s filtrom pevnych castic ani zadarmo, odchadzajuca dvojhmota tiez nie je zrovna najlepsia vizitka pre tie motory...

406 66kw - to neumrie pri 4-5 ludoch s batozinou po dialnici? Nerad by som sa dostal do situacie ako s Agilou ked pri prejazde cez Vysocinu to nevytiahlo nad 110...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak si kúp auto na LPG, tam ak aj dvojhmota je tak s nou problém nebýva. A kludne to môže žrať aj 12l LPG a stále to bude lacná vozba, tak že kludne nejaký 2.0i či viac
System76
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 30.07.2010 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa System76 »

Ak chceš ozaj pohodlné vozenie s nízkou spotrebou, vysokým výkonom, a vysokou kvalitou, tak ta správne trieda je Mercedes triedy S, pozeraj rok výroby od 1995+
varta
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.03.2014 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varta »

@System76: Vtipne... Nie dakujem, bez 20 rocneho hrdzaveho Mercedesu ktory zerie 12 litrov nafty / 100km sa radsej zaobidem... Ja nepotrebujem obrovsky vykon, len by som chcel auto ktore vie plne chodit 140 po dialnici pricom sa vnutri da aj rozpravat / pocuvat radio a nezozerie to aj deti pri ceste.
@ivko1: LPG sa snazim vyhnut jednak kvoli otaznej spolahlivosti, kvoli parkovaniu v podzemnych garazach a aj kvoli tomu ze LPG nemaju na kazdej pumpe.
Co sa tyka C5 / P406 tak to je evidentne sakra problem zohnat (rocnik 2004+) (a navyse ked uz tak skor C5, ta 406-ka mi nejak nesedi...)

S tym Hyundaiom nemate nikto skusenosti?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Pozrel by som si Seat Altea 1.6i...v testoch ho chvália a výkon že je až prekvapivo dostačujúci,raz som takú viezol z Nemecka a je fakt pohodlná...
...Cena u ročníkov 2005-07 sa pohybuje od 5.000 eur...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja neviem kde by si chcel kupovať mladšiu P406 ako 2004, ked v 2004 jeho výroba skončila a nabehol P407
Osobne by som mal tiež obavu z CR vstrekov, lebo sa bavíme o 10 ročnom šerbli, kde je možné že ho majitel predáva preto lebo začína mať problém, možno vymenil núdzovo jeden vstrek za použity funkčný a hybaj do sveta nech sa zožiera nový majitel

Riešiš spotrebu ak ak si kúpiš trebárs Mondeo za 3500€ tak ti môže byť jedno že žerie 9l , lebo ušetrené môžeš pomaly mínať ny vyššiu spotrebu

Alebo ma napadla varianta Volvo V70 rv +-2000, kde je ešte starý primitívny 2.5TDI, je to velké, pohodlné spolahlivé, bude to mať síce dosť natočené, ale čo ušetríš na kúpe si môžeš odložiť na servis. A nejak by som sa nebál že by to vypýtalo 2000€ behom roka
Obrázok
Naposledy upravil/-a ivko1 v 06.04.2014 13:13, upravené celkom 1 krát.
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

varta: P406 tak to je evidentne sakra problem zohnat (rocnik 2004+)

to asi bude tým že sa vyrábala 1995-2004. mám r.v.2000 a šľape jak hodinky, síce je to už starší voz ale bezproblémový, a oveľa pohodlnejší jak octavia. 2,0HDi 80kw nič moc ale stačí na rozbehnutie aj keď sme naložený na 2tony.

ešte si prečítaj rezenzie na autorubik.sk myslím si že sú celkom objektívne.
varta
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.03.2014 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varta »

Hmm, no neviem kde v SR a CR zozeniem kvalitnu naftu tak aby to ten diesel vydrzal. Nejaku Nitro Ultra Extra+ naftu tankovat nemienim a podla vsetkeho kvalita nafty na ceskych benzinkach (aj znackove ako Shell/OMV/Benzina/...) nie je zrovna najlepsia. Na SVK tiez cim dalej na vychod tym horsie. Navyse do uvahy by pripadal len 2.0 HDi 66kW, lebo tie vykonnejsie maju vsetky FAP filter (co fakt nechcem).
Recenzie na autorubiku mi tiez vela dovery v stare Peugeoty a Citroeny nedodavaju.
Mame v rodine Mondeo 2.0 TDCi a pamatam si ako sa do toho muselo vrazit cez 1000 eur za servis kvoli nejakej nekvalitnej nafte (a to bola tusim OMV niekde na dialnici na strednom Slovensku). Preto vyrazne preferujem benzin (co ale u Frantikov moc nepripada do uvahy) a ked diesel tak jedine nejaky jednoduchy, nie common-rail a bez DPF/FAP.

P.S. To Volvo vyzera jak pohrebak :D
Alteu pozeram.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných