Podnikanie

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ondrej28
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.01.2014 14:41
Zdieľať na Facebook

Podnikanie

Príspevok od používateľa ondrej28 »

Dobrý deň. Prosím Vás, chcel by som sa opýťat, alebo poradiť. Som mladý chalan mám 22 rokov, časom by som si chcel zobrať nákladné auto napr. MAN 8x4 alebo 6x4 na leasing a začať voziť hocijaký materiál. Mám aj človeka ktorý by my dával robotu, no chcem vedieť názor niekoho kto je v tom už zabehnutý a tým pádom by som chcel vedieť či by sa mi to oplatilo.. Ďakujem..
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ak Ti bude platiť aspoň 1,20€/km a denne a najazdíš primerané množstvo km aby sa Ti zaplatilo auto + údržba, tak áno.
OPtvor si excel, doplň čísla a na spodu ti výde sumár. Podľa výšky +hodnoty si zváž, či do toho ideš, alebo nie. Tu Ti nikto neporadí, lebo nevie koľko bude stáť auto, koľko dní budeš jazdiť, koľko km denne najazdíš, koľko Ti zaplatia za km....
A potom, prečo 8x4? Dnes, keď sú všade váhy. Také auto má zmysel len ak nevíde na verejnú komunikáciu. A ak jazdí len v rámci stavby tak potom 8x8. Ak na cesty, tak 6x4+tandem aby to niečo odviezlo. Alebo ťahač+náves, ale to je zasa jednoúčelové. Osobne si myslím, že 6x6 + tandem. V súprave zoberieš 24t a môžu Ťa kľudne odvážiť. Na sólo 12-13t no na stavbe 17-18t. Alebo drobné zákazky za kešovku. Veľké zákazky nie sú a dnes všetci profitujú na malých rodinných zástavbách. Navyše sú to kešovky do dlane. A tam sa s 8x4 nedostaneš ak to nebude Tatra (kvôli polomeru zatáčania). Nová tatra je drahá a stará žerie ako sviňa či naftu, či pneumatiky. Takže ide o to či máš zaručenú veľkú prácu cca 200 a viac km denne po 1,2€ alebo drobnosti platené po dohode do ruky.
ondrej28
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.01.2014 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrej28 »

Ale ak by to bola tá velká zákazka tak by v pohode mohlo byt 8x4, nie? alebo by aj tam stačilo 6x4 a tandem? ...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

sklapač jedine 8-kolku . Ceny sú okolo 20-25 eur. za hodinu
ondrej28
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.01.2014 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrej28 »

A ako myslite, ze by to bolo s tou leasingovkou? Myslim tym to, ze ci by mi umoznili vziat si auto, ked by som bol este len na uplnom zaciatku v podnikani..Ďakujem..
jinlun415
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jinlun415 »

Ked si dravy a mas chut tak sa presadis. Len v podnikani to je tak ze nemozes cakat hned zisk. Budes robit dlho len na naklady leasing atd. Doprava je dobra ked budes robit robotu na kes. Kontajner na odpad stahovanie alebo ja neviem co. Prevazat volaco pre sukromne osoby. S jednym kamionom sa ti bude tazko zit. Musis ratat stym ze potrebujes S.r.o (podla mna najlepsi sposob ale nakladnejsi), potrebujes vodicak KKV , zasobu penazi na naftu gumy atd a este potrebujes peniaze na nakup tahaca a navesu. Ked budes jazdit dlhe cesty musis ratat na vytazenie supravy domov.Plus splatnos faktur neni tyzdnen ani dva splatnost moze byt aj 60 dni.( ale naftu myto platis hned) Ked si to zratas s 20tis minimalne vies zacat mozno aj lepsi biznis s lepsim ziskom. Ja sa v doprave pohybujem da sa zarabat aj tam ale je to ovela tazsie ako volakedy a zacat s nulou nie je mozne.Neviem mozno poznas ludi co maju firmy a vies sa tam dostat na priamo kde je lepsia cena ako cez spedicku aj fakturu vedia skor uhradit atd.Ak mas dobre znamosti mozno to pojde. Vsetko je na tebe ked neskusis nevies. Teoria ma daleko od praxe mozno budes mas stastie mozno smolu.
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Ahoj,spytaj sa toho chalana co ti bude davat robotu ci ti da aj peniaze.Kupis si auto dajme tomu Man 8x4 (30 000eur),Zaplatis cestnu dan,havarinu,zakonnu.stk,ek,kincel bal bla cca 3000eur.Zacnes robit..Denne spalis 100 litrov nafty.Chalan co ti dava robotu ti da 3 mesacnu splatnost faktur(ktoru ti mozno aj zaplati)Za 3 meiace musis zapatit lizing,naftu,sofera,suciastky,myto,pokuta,nejaka ta guma v tahu,dph co si vyfakturoval.No spocitaj si to...Zacat podnikat v doprave nieje najlacnejsia zalezitost..Poradim ti asi takto:kup si Liazku za cca 4000e,bud evidovany na urade prace(nech ti platia zdravotku),auto maj pre svoje ucely,ziadna autodoprava..voz material na rodinne domceky-kes na ruku,ziadne faktury,dane...inak ta tento stat zderie z koze..
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Hyundai1 napísal:sklapač jedine 8-kolku . Ceny sú okolo 20-25 eur. za hodinu
Prečo? Teraz keď sa všade váži a už nikto sa neodváži naložiť 30t tak načo? Lebo vieš koľko môže voziť taká 8kolka? A príves tiež nemôže po cestách ťahať. Éra 8koliek pomaly ale isto končí. Ano, stále budú nasadenia, kde je 8kolka TOP no to musí byť obrovská stavba kde sa nejazdí na verejné komunikácie. Alebo zákazka, kde sa jazdí, ale súprava sa tam nedostane a tak je dobrá aj 8kola.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nedá mi aby som sa nepripojil, lebo nie som si celkom istý, či si len srandu nerobíš.
Ak to naozaj myslíš vážne, tak dobre, všetko sa dá, ale začínať tak ako si napísal, v takomto druhu podnikania bez dostatočných životných aj odborných skúseností je nezmysel, ak nemáš tatka, ktorý za teba poplatí všetky dlhy, vzniknuté minimálne za prvý rok-dva činnosti, aj keď všetko pôjde podľa tvojich predstáv.
A to nikdy nepôjde tak dobre, ako si to človek predstavuje, nepochybne platí, že čo sa môže po- srať, to sa aj poserie.

Ak môžem poradiť, ak chceš naozaj v tomto fachu podnikať, zamestnaj sa ako šofér vo firme ktorá robí takú dopravu ako si predstavuješ.
Sleduj dôkladne čo a ako sa robí a ako to funguje a po čase, ak ťa chuť neprejde, tak sa do toho pusti, už s nejakými praktickými skúsenosťami.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Napíš čo by si chcel s tým autom voziť..ak by malo mať hydraulicku ruku/nakladanie paliet/ a chcel by si rozvážať trebárs stavebný materiál, tak na tom by si nejako nezarobil..Robil som obchodníka v stavebninách a viem o čom píšem..viacerích čo sme mali na telefon tak s tým prestali..dokonca sme mali v stavebninách aj 2 vlastné autá na rozvoz..vodič čo tam pracoval, tak v lete bolo dosť roboty,ale tak od oktobra do apríla ked sa nestavia tak len vysedával v unimobunke na dvore-nemal čo voziť..Ked som videl ako to v lete ide tak som aj chcel kúpiť také auto a tiež voziť materiál..a povedal mi presne to čo píšu vyššie..poistky, dane a pod. 3000 eur..každý rok kontrola hydraulickej ruky+ test..pneumatiky, prípadne ked sa niečo pokazí, tak to stojí ine prachy a hlavne keby sa ti to pokazilo trebárs v lete na týžden ked su najväčšie kšefty, tak by si to mohol aj zabaliť..
Ja viem že je to pekne zarobiť za jedno odvezenie paliet na nejaku stavbu 40-50 eur..a teda denne trebárs 250-300 eur..ale čo cez tie mesiace ked sa nič nestavia..
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mam jednu nevyuzitu 6kolku Renault Kerax , kludne ak chces dam ti ju docasne do najmu a hned vytriezvies z toho ako je to v tomto biznise. Podliezanie cien dopravcami co maju velky vozovy park bude prva tvoja nocna mora
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

herin napísal:Ja viem že je to pekne zarobiť za jedno odvezenie paliet na nejaku stavbu 40-50 eur..a teda denne trebárs 250-300 eur...
Zárobok je to čo ti ostane po odrátaní nákladov nie to čo dostaneš ... tomu sa hovorí obrat ... po odrátaní všetkých nákladov môže totiž na konci dňa byť tvoj zárobok v mínusových číslach.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Podliezanie cien je všeobecne cesta do pekiel.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Presne tak ... cenovú vojnu ešte nikto nevyhral ale porazených sú tisíce :-\
dellcore
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 05.01.2012 22:31
Bydlisko: Púchov
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dellcore »

Podliezanie cien dopravcami co maju velky vozovy park bude prva tvoja nocna mora
prečo myslíš? veď velké firmy si nemožu dovolit len tak znizovat ceny nie?

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný