Pneumatiky na leto

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

theautickar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.11.2015 22:12
Zdieľať na Facebook

Pneumatiky na leto

Príspevok od používateľa theautickar »

Ahojte, viete mi odporučiť pneumatiky na leto s ktorými máte skúsenosti. Niečo čo mi hlavne nezožere celú peňaženku do 350€.
Rozmer: 235/45/R18 [/b]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cenovka je v tomto pripade velmi velmi limitujuci faktor, asi otvorit heureku a kukat co sa zmesti. Vyskrtat uplne kotrmelce a dufat ze nieco z produkcie etablovanejsich co nerobia uplne hovadiny bude fungovat... cojaviem Wanli ? Riken ? Sailun ? Kumho ?

Pozrel som rychlo heureku, da sa nieco najst ... aj vcelku slusne za kusocek vyssiu sumu ako si stanovil :

Toyo Proxes 89,-kus
Nexen N'Fera sport 89,-kus
Kumho Ecsta, 91,-kus
Kormoran UHP (ultra high performance, je to koncern Michelin co ale vela neznamena) pod 70,- kus
Nankang AS-1, ta mi pride vyborna volba, 70,-kus
Debica Presto UHP2, 75,-kus
Pirelli Cinturato P7, vidim 84 az 88,-kus, to je ale blbost, toto je superpremiova pneu, nemoze stat tolko. To budu asi stare ležiaky, pozri, zisti


vyborna letna pneumatika v tomto rozmere ma vysoky [!!] index spotreby paliva, E, F alebo G a nizky index drzania na vode (v lepsom pripade B, standartne C). Vysvetlim : cim je vyssia spotreba, tym LEPSIE pneu drzi na ceste - takze poziadavka na VYSSIU spotrebu v tomto rozmere prameni z VYRAZNE INEJ DYNAMIKY JAZDY A OCAKAVANYCH VLASTNOSTI nez pri pneumatikach cojaviem 195/65R16 na Fabii 1.0i

Dobre hovorim ?

Moje tvrdenie podopriem tym, ze napriklad Michelin Pilot Sport 3 235/45 R18 98Y XL Grnx FSL (to je nazov !!) v cene 190,-eur ZA KUS ma hodnotenie

E/A spotreba E ; drzanie na vode A

Z vyberu hore by som povedal Nankang AS-1. Štítok E/C. Na vode opatrnejsie, na suchom sypes jak Michelin Sport :)
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 16.02.2021 15:25, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
theautickar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.11.2015 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theautickar »

Môj favorit sú zatiaľ Matador MP47 Hectorra 3
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neni to uplne zla volba, stitkove hodnotenie ma C/C... ja sa stale prihovaram za tie Nankangy, cenovo su na halier rovnake a maju E/C cize mali by byt podstatne lepsie na suchom terene.

Tym ze ma pneu vacsi odpor = vacsiu spotrebu by mala nielen lepsie drzat na ceste v akejkolvek rychlosti, v zakrutach atd, ale STATISTICKY by mala mat aj kratsiu brzdnu drahu. Nemusi to platit absolutne vzdy, ale prevazne / typicky by to tak malo byt. Rozdiel o jednu triedu asi nespoznas (B->C) dokial nie si Konopkov syn alebo Homolov brat, ale rozdiel medzi B a E by mal poznat v principe kazdy kto castejsie tlaci brzdu naplno.

MP47 som mal sprvoti napisane aj ja ale potom som ich vyhodil. Ludia sa stazovali V INOM ROZMERE na prilis malu zivotnost.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
theautickar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.11.2015 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theautickar »

Super díky určite sa ne pozriem :2f93:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky na leto

Príspevok od používateľa a566 »

theautickar napísal:Ahojte, viete mi odporučiť pneumatiky na leto s ktorými máte skúsenosti. Niečo čo mi hlavne nezožere celú peňaženku do 350€.
Rozmer: 235/45/R18 [/b]
:40bd: kupujes ich na fobiu htp alebo na daciu, ked places ze "drahe" ???
kto chce opicu, musi mat na banany. :4012:
theautickar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.11.2015 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theautickar »

a566 nepotrebujem pirelli za 600€. A tiež sa nepotrebujem zabiť na čínskych za 200€ myslím že tých 350 - 400€ je postačujúce pre bežného človeka na normálnu jazdu ;)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ummmm dofrasa https://www.pneusrovnavac.cz/autozeitun ... 35-45-r18/

neviem nakolko treba verit tym testom, aj nemecke autoinstitucie mali svoje skandaly (sam velky ADAC, podplacany kym inym nez Wolcgagenom samotnym)... ale nejaku vypovednu hodnotu to urcite ma.

V tej tabulke Nankangy ani trochu nevyzeraju dobre, ze nie ? :( tretie miesto odtial, Maxxis Premitra HP5 235/45 R18 98W, som nasiel po 85,-eur kus co stale vlezie do tvojho planovaneho rozpoctu. Stitok maju C/A cize na mokrom by mali byt fakt slusne nalepene.

Ostatne pneumatiky su absolutne mimo, o stovky eur. Michelin Primacy 4 napriklad stoji takmer 150,-eur kus takze 600,- eur za sadu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
theautickar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.11.2015 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theautickar »

Tie vyzerajú zaujímavo ????. Každopádne len tak pre zaujímavosť to o tom označení som ani nevedel teraz mám zimné obuté laufenn fit l fit v rovnakom rozmere a tie majú označenie E/C to je fajn hodnota na zimné alebo pri zimných platí iný faktor? ????
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

mp3turbo napísal:cenovka je v tomto pripade velmi velmi limitujuci faktor, asi otvorit heureku a kukat co sa zmesti. Vyskrtat uplne kotrmelce a dufat ze nieco z produkcie etablovanejsich co nerobia uplne ho*** bude fungovat... cojaviem Wanli ? Riken ? Sailun ? Kumho ?
Kumho? To sa ako ocitlo v tvojom zozname?
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

mp3turbo napísal:
Tym ze ma pneu vacsi odpor = vacsiu spotrebu by mala nielen lepsie drzat na ceste v akejkolvek rychlosti, v zakrutach atd, ale STATISTICKY by mala mat aj kratsiu brzdnu drahu. /quote]

tak ako hovoríš toyo r888r som mal a najlepšie gumy na suchu čo som zatiaľ mal ... ináč k zadávateľovi ja som si poslednu dobu obľúbil pneumatiky nexen ... neviem ani koľko jazdis no momentálne pre mna sú najdôležitejšie kritéria ako sa správa pneumatika za mokrá a dosť aj index hlučnosti nakoľko mne sa zdá už tých 72db dosť veľa pri rýchlosti nad 170...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

myslím že tých 350 - 400€ je postačujúce pre bežného človeka na normálnu jazdu ;)
V inej téme som v diskusii s Turbom spomínal ceny obutia pre skutočne "bežného človeka" Sada obutých plecháčov s 7 mm vzorkom na Punto 1 stojí 40 eur na bazoši za 60 má "bežný človek" už elektrony.
Nemyslím si, že tvoj rozmer je zrovna bežný - na parkovisku pred Tescom obídeme 100 aut a kolko z nich bude mať R14 a kolko R18 skús si tipnúť.
Takže platí čo ti tu napísal niekto o opici a banánoch.
"bežný človek" na teba určite ráno zo zrkadla nepozerá.
Ešte podotknem že normálna jazda je cca 10% pod limitom MPR
Páni my nepotrebujeme vešať politikov ako radí Vševetko, my musíme zošlahať mokrou handrou po ušoch celý národ. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

co som povedal o bananoch , na tom trvam. lebo ten rozmer sa nemontuje na fobije a lacne auta.......:4090:
tak to je ked zadlzime sa kvoli drahemu autu, a ostane na vifonky a cinske gumii lol
mp3turbo napísal:ummmm dofrasa https://www.pneusrovnavac.cz/autozeitun ... 35-45-r18/

neviem nakolko treba verit tym testom, aj nemecke autoinstitucie mali svoje skandaly (sam velky ADAC, podplacany kym inym nez Wolcgagenom samotnym)... ale nejaku vypovednu hodnotu to urcite ma.

V tej tabulke Nankangy ani trochu nevyzeraju dobre, ze nie ? :(
cinu nebrat.
conti vyhrava na adac.... v inych testoch je dolu :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zoslahanie narodu je vo vedlajsej teme.

Toyo 888 je extremna legenda. Bez milosti. Nesplna vsak podmienku cenovky.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
theautickar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.11.2015 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theautickar »

@oco13 Keď hovoríš niečo takéto. Nedávno som videl nabliskanú Audi Q8 predtým tescom ktorá mala obuté yokohama :40bd:

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných