Pneumatiky 215/60 R16

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blastrik
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 31.08.2010 05:44
Zdieľať na Facebook

Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa blastrik »

Zdravím subaristov :pa:
Podeľte sa prosím o skúsenosti aké máte pneumatiky v rozmere 215/60 R16 celoročné. Doteraz som mal Yokohama geolandar. Jazdím prevažne cestu ale aj lúky a niekedy dosť rozmočené lúky takže nie je núdza o blato. Celoročné používam na leto, v zime mám originál zimné pneumatiky.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa wilz »

Vyzierá to, že žiaden subarista čo má podobné starosti ako ty, nečítal tvoju žiadosť.
Ale veď to je konečne jedno, celoročné pneumatiky na leto, pravdepodobne kvôli lepšiemu záberu na nespevnenom povrchu používajú ľudia aj na iných autách. Neozval sa však nikto.
Použi preto obyčajný zdravý rozum, takých pneumatík zase až tak veľa na trhu nie je, pozri si ich testy s prihliadnutím na tebou preferované vlastnosti pneumatiky a pokiaľ bude vyhovovať aj cena, tak nevidím problém si vybrať.
No a nepíšeš že prečo hľadáš nejaké iné pneumatiky ako tie doterajšie Yokohama Geolandar, prípadne môžeš tvoju skúsenosť s nimi uplatniť pri porovnaní jednotlivých jazdných parametrov, uvádzaných v testoch.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pneu s tymto rozmerom použivaju menej mainstreamové značky aut,preto na Slovensku nie je tento rozmer vyhladávaný.
Pneu tohto rozmeru používa aj moje auto Chevrolet Orlando.
Keďže patrí medzi ťažšie autá ,pohotovostná hmotnosť + 1600 kg
vyber pneu je na takomto aute cítiť,jednak na komforte jazdy a jednak pri brzdení.
Velmi som bol spokojný z BF Goodrich
winter g force 2
Tieto pneu sú vyrobené v hmotnostnom indexe 99 a teda maju tuhšie bočnice ako pneu s nižším hmotnostným indexom,čo hodnotím ako jednoznačné +

https://www.google.com/search?q=bf+good ... -eexiAY3:0

V niektorých ohľadoch sa mi na nich lepšie jazdí ako na letných.
Na štvorkolku by som ich odporúčal na celoročné používanie.
Naposledy upravil/-a laco1871 v 02.04.2022 09:29, upravené celkom 2 krát.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

menej mainstreamové
:40bd:
Pneu tohto rozmeru používa aj moje auto Chevrolet Orlando, keďže patrí medzi ťažšie autá
Ako súvisí rozmer pneu s hmotnosťou auta? Som si doteraz myslel, že pri vyššej hmotnosti sa dáva vyšší záťažový index, ale tak možno sa naučím niečo nové, ktovie. :41c2:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Cicmanec, predpokladam, ze sa chytas na semantiku toho ako to bolo napisane. Inak je to samozrejme uplne logicke. Je jasne, ze rozmer pneumatiky na hmotnostny index vplyv ma. Asi nedosiahnes hmotnostny index 170 na pneumatike od furika.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

To je samozrejme pravda, ale u nášho Lacka sa na nejakú sémantiku netreba hrať, on tliape permanentne takže takto to určite nemyslel. Lebo ja márne premýšľam ktoré auto od Subaru je také veľké a ťažké, že potrebuje rovnaký rozmer ako jeho Orlando keď už by teda mala byť pravda to čo píše.

Ale keď vieš ako on čo myslel tak by si si mohol skúsiť poradiť s tým menej mainstreamovým.
LPerina
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.08.2009 21:14
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa LPerina »

laco1871 napísal: 01.04.2022 12:18 Pneu s tymto rozmerom použivaju menej mainstreamové značky aut,preto na Slovensku nie je tento rozmer vyhladávaný.
tak tak laci úplne najmenej mainstream ako napr. Škoda ( Yeti, Karoq, Superb ), Audi ( Q2 ... )
cicmanec2 napísal: 01.04.2022 13:03 Lebo ja márne premýšľam ktoré auto od Subaru je také veľké a ťažké, že potrebuje rovnaký rozmer ako jeho Orlando keď už by teda mala byť pravda to čo píše.
215/60R16 napr. Outback 2009-2014, Forester 2008-2012 atď......
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa laco1871 »

Opravil som svoj prispevok ,aby to sedelo v zmysle semantiky s tým,čo som chcel povedať.
lubos zimovcak
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Až nechodíš na hory v zime, či do hory po blate, stacia letné cely rok.

Až po teréne, po snehu, blate, tak radsej prezuvat.
Dupľom, keď chodíš niekam k moru.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Až nechodíš na hory v zime, či do hory po blate, stacia letné cely rok."

Lubos, toto si myslel ako vtip dufam. Keby do mna v zime nadrbal hajzel na letnych pneu tak ho roztrham na marne kusky. Srat nanho, ale takto obrozit ostatnych ucastnikov cestnej premavky moze fakt len cisty k.kot :342a:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Prave hentaki j.ebovia zablokovali pol Bratislavy ked napadlo trochu snehu pred vianocami. By som nedaval pokuty, ale rovno basa natvrdo. Ani si nechcem predstavit kevy som musel viest malu alebo niekoho ineho k lekarovi. Ani neexistuje slovo za co povazujem hentakych degenerantov. :342a:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíš Riči a to je to čo vám tu stále vyhadzujem na oči - ludský faktor. A darmo dojdeš aj s malou k lekárovi ak ťa tam nechajú 4 hodiny na chodbe - zase ludský faktor. A nie nespravíš tam bordel, lebo je tam ochranka a policajti - tam je pánom doktor - zase LEN človek
Takže ak sne svine my (a to sme) tak je celý svet na houby :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, vies sam, ze ludsky faktor vie byt ok a aj pomahat. Neberiem ludsky faktor ako symbol niecoho zleho za kazdu cenu.

Ale ked da niekto radu, ze zadavatel ma pouzivat letne pneumatiky po cely rok, ozyvam sa. Uz len kvoli tomu, ze v pripade, ze by takyto yntelygent zapricinil dopravnu nehodu, poistovna mu neda ani halier. Dokonca od neho bude pozadovat aj preplatenie skody co zaplatila z PZP. Ak niekoho nedajboze zrani/zabije, je to na basu. A to nehovorim o obcianskej zalobe kde bude platit do konca zivota bolestne atd atd.

A len kvoli tomu, ze chcel usetrit par stovak za zimne pneumatiky. No comment uz radsej
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa oco13 »

pouzivat letne pneumatiky po cely rok,
Priamo mne sa stal opačný prípad a bol som ako majitel vozidla obvinený z použitia zimných pneumatík v lete. Nedošlo ani k súdu lebo návrh bol zamietnutý už v predbežnom konaní.
Takže ak by sa mi niečo podobné stalo znova žiadal by som dokazovanie príčinnej súvislosti (kua to je výraz) Pretože použitie letných gúm je zakázané len vtedy, ak je na vozovke vrstva snehu alebo ladu. Nie je viazané na dátum ani ročné obdobie. :4012:
pričom konkrétne ustanovenie nájdeme vzákone č. 8/2009 o cestnej premávke. Ten určuje, že pre osobné autá je na Slovensku používanie zimných pneumatík povinné od 15. novembra do 31. marca, ak sa na vozovke nachádza súvislá vrstva snehu, námraza, alebo ľad. Zimné pneumatiky musia byť použité na všetkých nápravách a minimálna hĺbka ich dezénu musí byť aspoň 3 mm
Ešte by som upriamil pozornosť na slovíčko súvislá. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, pouzitie zimnych pneumatik v lete je ovela beznejsie. Vela ludi dojazdi zimaky do konca ked vie, ze bude na dalsiu sezonu menit.

A s tou pricinnou suvislostou, bavime sa o pripade, ze do teba niekto nadrbe na letnych v zime. Obhajoval by si sa cim? Ze letne pneumatiky za to nemozu aj ked maju zlozenie, ktore nie je sposobile na minusove teploty?

Vies ako by to bolo v realite? Poistovna zaplati skodu z tvojho PZP a nasledne ju bude vymahat od Teba A tam mozes skusat tieto o.jeby :203: :d :D

Alebo by si medzitym odisiel a prezul? Snad neexistuje intelugentny clovek, ktory v pripade nehody hned nefoti poskodenie, SPZky a pneumatiky v zime. A nasledne hned vola fizlov.

Ale, oco, hlavna otazka, stoji ti toto vsetko dotahovanie za usetrenych 500 Euro na pneumatikach?

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní