Plynový pedál prestane reagovať

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Navar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.05.2010 20:55
Zdieľať na Facebook

Plynový pedál prestane reagovať

Príspevok od používateľa Navar »

ahojte, mám problém ktorý sa mi vyskytol na mojom aute Octavia II facelift, 09/2009 2,0TDI DSG, kod motora BMM
Pri jazde v meste, respektíve výjazde z obce sa mi stalo, že otáčky motora spadli na nejakých cca 1400 - 1500 a plynový plynový pedál prestal reagovať. Pri podradení opäť naskočil, avšak po zošliapnutí plynu opäť nereagoval a takto sa to stalo asi 6 krát a potom išiel zase normálne. Na palubnom počítači nezasvietila žiadna kontrolka, rýchlosť ukazovalo že je zaradená.
Pokiaľ má niekto skúsenosť alebo sa to niekde riešilo, tak sa ospravedlňujem za založenie témy, ale nikde som nenašiel nejaké vysvetlenie alebo možné príčiny.
Taktiež sa mi prejavuje pri jazde cca 50km/h že sa chveje auto. Neviem či to má súvislosť, ale bolo v 2 servisoch + autorizák a toto chvenie nevedeli identifikovať.
(Olej menený pravidelne, taktiež aj v prevodovke)
Ďakujem za reakcie...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Podobný problém mal môj známy a bol to snímač na prevodovke...
st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st.jimmy »

Mal som presne ten istý problém. Bol to vadný snímač tlaku (alebo odchýlky tlaku) pri DPF-ku. Celá oprava ma stála asi 30€, následne museli tuším robiť regeneráciu DPF. Snáď to je to isté, veľa šťastia :3035:
Navar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.05.2010 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Navar »

Ďakujem za radu, v pondelok ide do servisu, lebo včera mi začala svietiť kontrolka poruchy motora...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných