Plnenie PZP kooperativa

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

...A policajti vedia že v čase nehody nemal platnú poistku? Do záznamu museli napísať čas nehody. Do lajstra pre poisťovňu sa tiež píše čas nehody. A poisťovňa nieje blbá že bude platiť poistnu udalosť ktorá sa stala pred podpisom zmluvy. Čisto teoreticky ak by policajti aj ty s vinníkom ste napísali čas nehody až po uzavretí poistky, tak by to poisťovňa šetrila na vlastnú päsť a nakoniec by ste mali na krku poistný podvod.
Podľa mňa, nečakať na nikoho, jednoducho podať trestné oznámenie na toho kuriéra a začať vymáhať škodu od neho. V Slovdekre si dať urobiť obhliadku, dať auto do servisu opraviť, zaplatiť a súdiť sa. Ponaučenie: mať havarijné poistenie.
Držím palce.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nerieš že to bolo nové, auto je spotrebák...
Tri mesiace bez auta...
To hádam nie

Ja som mal nehodu tot dva týždne späť, zabrzdil som, zozadu jedna rana a hned za tým dalšia.
Slečna nedobrzdila a za nou VW Transporter to isté. Hlavne ten pánko s VW len aby sme šli rýchlo na kraj na parkovisko, že ved netreba volať policajtov, že zrovna dnes zrušil havarijnú...

Slečna povedala že auto je frajerove a že už mu volala a za 10min príde. Urobil som si foto a šli sme na kraj. Ten pán s Transporterom trepal blbosti (náhoda že zrovna zrušil havarijnú), ale mne to bolo jedno kedže naburál do auta čo nabúralo do mna.
My sme sa dohodli že mi to zaplatí, za dva mi doniesli 180€ za diely (kolko som si povedal), kapota, nárazník, výztuha + konzola nárazníka
[img]https://i.imgur.com/1z13cPy.jpg[/img]

Opravu som si riešil sám - nehoda sa stala v stredu a další utorok som jazdil a to tak neskoro až preto, lebo zadný nárazník z PL prišiel až v pondelok. Oprava + kúpa dielov = 6 dní.
Keby boli diely tu, tak jazdím za dva dni

Viac času by som stratil obehavaním poistovne ...

Ty to tiež nemáš asi nejak extra poškodené, aj ked nechápem ako sa dá súčasne jedným autom poškodiť maska v predu a zároven zadný blatník.

Aspon nemusíš vyhadzovať peniaze za voskovanie. Pravidelne sa smejem na jednom chlapcovi čo aspon 4x do týždna ide na umývarku a mimo to leští doma. Jeho mesačné výdaje na leštenie + úmyvanie musia byť min. 50€ a to sa bavíme o Megane II čo má hodnotu nech 1500€

PS: ja som auto kúpil búrané, sám som si ho mierne šuchol, v Ikea do mna nacúvala pani s BMW, na jar tohto roka som zrazil srnku a teraz nehoda zo zadu...

A myslíš že ma to nejak serie? Ani trochu, lebo auto má slúžiť mne a nie ja jemu. Sem tam povysávam, umyvanie sa vyrieši daždom, sem tam to opláchnem, naposledy tak rok dozadu...
A som tu, viem žiť aj s poškodeným lakom
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

Pravidelne sa smejem na jednom chlapcovi čo aspon 4x do týždna ide na umývarku a mimo to leští doma. Jeho mesačné výdaje na leštenie + úmyvanie musia byť min. 50€ a to sa bavíme o Megane II čo má hodnotu nech 1500€
ten chalan na patkorunovom megane sa teraz moze smiat tebe, ze naco drahe subaru ked ho mas otrieskane ako ozembuch :40bd:
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> V tomto by mi mohol niekto poradiť lebo zatiaľ som na to nedostal jednoznacnu odpoved.

Tom, je uplne nepodstatne co si pocul alebo cital na internete. TVoj pripad je vysoko individualny a bohuzial tak bude prebiehat aj jeho riesenie.
Zavolaj a pristav auto do servisu... neviem ako si zistil ze fesak nemal poistku, ze ju uzavrel 20 minut po havarii a podobne okolnosti, viem vsak velmi dobre co ti povie poistovna ked nemal poistku v case havarie. Rozmyslaj - bol to ich klient ked NEMAL poistku ?

S akou poistovnou mas preco rozpravat ? O com ? "Vas byvaly klient si hodinu po havarii uzavrel poistku a kolko mi zaplatite penazi ked nemal platnu STK?"

Neznie to cudne ??
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

a566 napísal: ten chalan na patkorunovom megane sa teraz moze smiat tebe, ze naco drahe subaru ked ho mas otrieskane ako ozembuch
Auto je spotrebná vec, ja nevidím ani trochu zmysel si priplácať za leštenku či nebodaj kúpiť fungláč, ked ti to behom prvého mesiaca niekto odrbe na parkovisku. To by človek nerobil iné len dával dookola prelakovávať.
Moje auto má 15 rokov, ja sám ho vlastním skoro 10. V čase kúpi som dal zan 4150€ kedy sa bežne predávali po 8000€

Ja sa smejem na tom 5 korunovom Megane preto, lebo ten chalan už mohol mať neviem čo keby nelial peniaze do záchoda. Ked chce nech opláchne, povysáva, ale všetko s mierou...
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Turbo, ako v pohode, pristavy auto a čo povie? Opravte mi búrane auto a preplatí vám to poisťovňa, ktorá v čase nehody bola... ŽIADNA! Neverím že poisťovňa,servis toto urobí len tak.Maximalne mu môžu odhadnúť škodu, ceny dielov a práce. Aj to asi nie zadarmo. Ak by mal vinník platnú PZP, tak štandardný postup: polícia, nahlásenie škody telefonicky poisťovni, neskôr písomne,do troch dní príde pán/pani na obhliadku,do týždňa má vycislenu škodu,v zmluvnom servise auto opravia,ak treba je doobhliadka a podľa rozsahu škody a šikovnosti servisu má auto za pár dní doma. Až na ten záver, takéto skúsenosti mám ja,ibaže to bola totálna,tak vrak sme predali a poisťovňa škodu preplatila do dvoch či troch týždňoch,už nepamätám presne. A bola to Kooperatíva čo ju tak hanite. A skúsenosť je dvojnásobná a vždy rýchlo a spokojne. Vraky boli vždy v origo servise a aj keď ich nerobili, parkovali tam, rozoberali a všetko kolo toho, nič som neplatil okrem pár eur za rozoberanie.
Peniaze pýtaj kuriéra.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Peniaze pýtaj kuriéra.

nie ; presne na toto je tu SlovKancPoistovatelov, uplne doslova som z ich webstranky okopiroval na co sluzi garancny poistny fond do ktoreho POVINNE prispievaju vsetky poistovne zo zakonnych poisteni...

neradte Tomovi pytat peniaze od kuriera. To je hlupost.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Nechytaj ho za slovicko v poslednej vete od koho ma pytat peniaze. Tam samozrejme nema pravdu. Zbytok ale priblizne ano. (tak štandardný postup: polícia, nahlásenie škody telefonicky poisťovni, neskôr písomne,do troch dní príde pán/pani na obhliadku,do týždňa má vycislenu škodu,v zmluvnom servise auto opravia,ak treba je doobhliadka a podľa rozsahu škody a šikovnosti servisu má auto za pár dní doma)

Na tvoj linkovany fordik v AAA si mi neodpovedal :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akurát nikto nespomenul že bude treba platiť a peniaze z poisťovne nebudú skôr ako bude hotové auto
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko s hentak lahko poškriabaným autom budem kludne jazdiť až do stk. Pred pár rokmi som to neustriehol na poladovici a praskol som do jarku, chytilo to koleso zadnej nápravy. Navonok všetko vyzeralo happy , len auto bolo štvorstopé. Celkovo ešte dalo 120t km, len pozornejší ludia sa za ním otáčali. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

ivko to si si riadne malo vypýtal, to mne keby sa stalo na felicii tak pýtam viac, a robotu Ti kto zaplatí? Mohol si mať nové diely aj lak...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Autolaik : yes, linkovany fordik bol ten ktory bol na Slovensku recenzovany asi v desiatich mediach... lebo iny nemali :) Kamarat ho kupil ako predvadzacku, auto bolo asi styrikrat pri mori a az potom dostalo znacky :)


Tom, daj prosim ta vediet ako si dopadol. Myslim ze to bude zlahka dramaticke, ale nakoniec sa vyriesi pre teba dobre.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 napísal:Ivko s hentak lahko poškriabaným autom budem kludne jazdiť až do stk. Pred pár rokmi som to neustriehol na poladovici a praskol som do jarku, chytilo to koleso zadnej nápravy. Navonok všetko vyzeralo happy , len auto bolo štvorstopé. Celkovo ešte dalo 120t km, len pozornejší ludia sa za ním otáčali. :40bd: :40bd: :40bd:

Myslis tu kolonu pozornejsich aut(soferorov) v ktorej som mal aj tu cest byt co sa ta bali predbehnut medzi Dvorami a Zamkami (felda jazdiaca ledva 50 z laveho okraja cesty na pravy? :d :D Ak ma pamat neklame tak ti to Milan dal potom do poriadku. :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano napríklad aj tá , alebo Corsa bez čelného v zime keď bolo -13, aktualne Corsa ala Flinstone. :4012: na červenej filcke sa mi podarilo prepichnúť dvere lyžinami vzv - super klíma. :40bd: :40bd:
Pointa je práve v tom :"aby sa ostatní báli k tebe priblížiť", nejako sa to odo mňa naučil aj náš pes.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Ze si poistku urobil az po nehode viem z toho, ze som si nechal poslat jeho zelenu kartu a na tej mal platnost odo dna nehody, nasledne ani na skp este nebola ziadna zmluva. On policajtom ani zelenu kartu neukazal, ukazal im ju len odfotenu na telefone,cudujem sa, ze im to nevadilo. A poistny podvod mozu vysetrovat kolko chcu, ja som v aute nebol, neviem kedy sa nehoda stala, uviedol som cas kedy som uvidel auto na parkovisku a nárazník rozbitý. Zajtra idem teda na obhliadku, uvidim co mi povedia...

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný