Platné alebo neplatné PZP?

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matus225
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Platné alebo neplatné PZP?

Príspevok od používateľa matus225 »

ZDravím ocitol som sa v nasledovnej situácií

Kúpil som auto ktoré stálo bez pohnutia 2 roky
- STK, EK neplatná
- poistku predošlý majiteľ neplatil

Auto som spojazdnil a pred tým než som ho chcel prepísať som spravil novú STK a EK

Uzavrel som si poistku, ktorú som v ten ďeň aj zaplatil a auto som začal používať.

Niekedy to bolo tak že poistka mohla byť na toho človeka, a auto písané na iného človeka. Dnes to už vraj neplatí, tzn. na koho je písané auto na toho musí byť aj poistka.
Auto som ešte neprepísal na seba ale užívam ho s PZP ktorú som si uzavrel a zároveň aj zaplatil. Je moja PZP platná a v prípade škodovej udalosti nebude problém?

Čisto teoreticky kúpim auto uzavriem poistku zaplatím ju a mám 30 dní na prepis (vtedy poistka platí) ale keď uplynie viac ako 30 dní je poistka platná?

Za všetky rozumné odpovede vopred ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na tých 30 dní si prišiel kde?
matus225
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matus225 »

Pretože do 30 dní ododňa odhlásenia je kupujúci povinný auto prihlásiť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To máš napísané v zmluve, zákon vraví iné...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico a čo vraví zákon??? 15dní?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Neviem čo a ako ale brat platí poistku na auto písané na mňa a no problem....
Jeden je poistník- platiteľ, iný majiteľ....
Tu je skôr vec tá že auto by malo byť poistené neustále, to si poisťovne ustrážia a niekto to zaplatiť musí.... a zaplatí...
vkist
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 07.11.2010 11:23
Bydlisko: GA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vkist »

Servus pozri si §3 zakona c. 381/2001 tam to je jednoznacne napisane.
Felicia 1.9 D 47kW ´96
Golf 1,9 TDI 66kW ´99
Mercedes E 250 D 83 kW ´93
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Áno na prepis auta je 15 dní,ale môžeš ho prepísať do 30 dní ak na polícii napíšeš čestné prehlásenie z dôvodom prečo-napr.nemoc,auto v servise,pracovná cesta atd...
...S tým poistením to asi platí aj teraz,že ho môže platiť niekto iný ako majiteľ-teraz som kúpil auto a poistka bola na matku majiteľa-vlastníka...
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

este taka vec

Príspevok od používateľa sarusian »

ked predchadzajuci majitel neplatil poistku, poistovna s nim vypovedala zmulu koli neplateniu poistky? pokial by to tak bolo, tak tusim, ze podla zakona po prepise auto by malo auto byt znovu poistene v tej istej poistovni, inac je ta nova poistka neplatna... mam pocit, ze nieco take sa riesilo nedavno v tv, ale ci je to pravda...na to by vedel odpovedat nejaky poistovak, mozno len ze ja zavadzam
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ak predchádzajúci majiteľ neplatil poistku,poisťovňa ju zruší po skončení poistného obdobia a pošle mu o tom doklad aj z dlžnou sumou.Ak na to nereaguje,príde mu to potom znovu aj z úrokmi z omeškania a keď zasa nereaguje,tak to poisťovňa začne riešiť cez exekútora !!!
...Čo sa týka prihlásenia na seba tak to asi nepôjde bez bývalého majiteľa alebo plnej moci a ani bez jeho poistky !!!
...A to mu ešte za neplatnú STK-EK príde z OÚ pokuta...Možno po roku,po troch-ale určite mu to príde,za každú neplatnú 166 eur,to je 322 eur+pokuta...
...Aby ešte nedošlo k tomu,keďže auto na seba URČITE nebudeš vedieť prepísať,že Ti ho exekútor ZOBERIE...!!!
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

osobna skusenost: pred cca mesiacom som kupil auto pzp nezaplatene 2 roky tak isto aj stk+ek neplatna 2 roky ..... auto som odhlasil bez problemov..... a tu je rozdiel v poistovniach ked mate bielu kartu na dobu "neurcitu" a potom na datum platnosti .... moja na dobu neurcitu takze nebol problem auto odhlasene stk+ ek aj ked je 100 rokov neplatne a ty urobis nove tz. ze auto sa poziva = ziadny postich pre stareho majitela...... co sa jedna o pzp tak novy majitel = nova pzp ziadny problem /povedal clovek na stk/ postich je za dlhodobe neplatenie pzp na podne DI
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

VOJTO55 napísal:...Áno na prepis auta je 15 dní,ale môžeš ho prepísať do 30 dní ak na polícii napíšeš čestné prehlásenie z dôvodom prečo-napr.nemoc,auto v servise,pracovná cesta atd...
vojto toto uz par tyzdnov neplati a auto mas prihlasit do 30 dni a ziadny problem, po 30 dnoch KO (kontrola originality, ziadna smrt :-) ).
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

presne tak, par dni dozadu som si to vykusal, uz je lehota na prihlasenie 30 dni
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

nepises, preco si auto na seba neprepisal ...
totiz kto kasle na STK a EK a PZP, mozno kasle aj na ine veci a ak sa vykaslal este na nejaku neuhradenu fakturu ci pokutu a ma na krku exekutora, tak auto jednoducho neodhlasi pokial svoj dlh neporiesi a ak dlh je vysoky a auto lacne a zaroven zijeme v SR tak mas smolu.
Cim skor prepis ak mozem doporucit aj ked to je kamos.
A k teme, ak poistovni nahlasis, ze si poistnik a majitel poisteny, tak sa nic nedeje, PZP je platna a ucinna. Po prepise auta nahlas ze si uz vlastnikom auta a teda poistenym.
Majitel auta momentalne riskuje ze ak nieco vyvedies tak bude lietat on (a ked nezaplati pokutu tak aj ty) a ty riskujes ze auto nebude nikdy odhlasene na nikoho.
Cize pre 33 alebo 66 eur neriskuj a prepis nech mate obaja pokoj.
Pokuta za nezaplatenu PZP mu moze aj nemusi prist z OU ale ak NEZRUSIL tu PZP tak uz ho poitovna nahana, len ti to mozno "zabudol" spomenut a ak je uz exekutor tak uz vies co ...
Ked odhlasi, nezabudni prihlasit do 30 kalendarnych dni = nie pracovnych a pod. a ludia neskusajte na poslednu chvilu, moze sa nieco pototo a mate smolu aj keby vypadol server na policii budu len problemy a 80-90 EUR za KO vam nikto nezaplati.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: este taka vec

Príspevok od používateľa autokomplet »

sarusian napísal:ked predchadzajuci majitel neplatil poistku, poistovna s nim vypovedala zmulu koli neplateniu poistky? pokial by to tak bolo, tak tusim, ze podla zakona po prepise auto by malo auto byt znovu poistene v tej istej poistovni, inac je ta nova poistka neplatna... mam pocit, ze nieco take sa riesilo nedavno v tv, ale ci je to pravda...na to by vedel odpovedat nejaky poistovak, mozno len ze ja zavadzam
doplnim - presne tak, ak nezaplatis, poistovna po 30 dnoch zrusi poistku a mas povinnost sa poistit opat u nich. Preto je lepsie poistku vypovedat minimalne 6 tyzdnov pred jej koncom. Inak poistovna poistku nezrusi a jedinym dovodom je prepis - zmena majitela. Kto chce s tym ofocialne vybabrat, moze prepisat na rodinu, dieta, zenu a neviem koho, alebo docasne vyradit vozidlo s tym, ze ho hned aj zaradi spat do evidencie - len ziska papier ze ho odhlasil docasne a to posle - predlozi poistovni ako dovod zrusenia PZP. Ale stoji to 5 EUR za docasne vyradenie a ak to ide prihlasit skor ako o rok, tak zaplati "manipulacny" poplatok 6 EUR. Treba k tomu vsetky doklady od auta vratane bielej karty PZP, karticiek, TP + TP II, dokonca obe SPZ (EC). Kto teda nechce platit PZP, moze auto DOCASNE ODHLASIT na policii (uz netreba chodit na OU - slava bananovej vlasti) a jedine treba to urobit SKOR ako skonci STK a EK lebo potom sa mozete dockat pozdravu za 166 EUR STK a ak je neplatna aj EK tak dalsich 166 EUR. Donedavna ked to robil OU tak to nasledovalo OKAMZITE a teraz to asi bude mat oneskorenie - pokial si odovzdaju informacie (policia oznami OU) - toto som este neskumal presnejsie.
Je to zacarovany kruh.
Najhorsie je, ked ku konciacej STK a EK sa auto rozbije, znepojazdni alebo tak a clovek pokial zisti ci opravovat a dalej jazdi alebo zosrotovat moze skoncit STK alebo EK alebo oboje a potom clovek nevie co ma robit. Ale to len kopiruje nezmyselnu logiku zakonodarcov...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných