Pirelli 225/50 R17 98H - XL - zimné pneumatky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

4starosta4
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.07.2010 23:55
Zdieľať na Facebook

Pirelli 225/50 R17 98H - XL - zimné pneumatky

Príspevok od používateľa 4starosta4 »

Zdravím, dole nižšie som pýtal o rady ohladom pneumatk GOODRIDE, kde ma velmi zaujala cena, ale radšej ich nechám tak, a kupim si to, s čím som doteraz velmi spokojný, jazdim ozaj občas ostrejšie, a nebol problém , takže ostanem pri Pirelli, teraz mám Pirelli W 210 Sottozero uvedený rozmer v nazve temy, tak si kupim zrejme tie Pirelli Sottozero 3 XL 225/50 R17 98H , tie idú okolo 115 euro cca ...

Čo sa chcem ale hlavne opýtať, nastane situácia, dajme tomu dakedy v novembri decembri, posledné zimy sa mi zdali dosť posunuté časovo, teraz ešte dojazdievam staré zimné, tak by nemal byť problém .... že by som si počkal do nejakého nov - decembra a vtedy už budu lacnejšie tie pneu NOVÉ alebo to klesne s cenou až dakedy v marci , ku koncu zimy , či mam čakať alebo objednať ich ihned. Pneu som ešte nekupoval, tak dakujem za rady , tie čo som mal doteraz som dostal k autu , Vdaka za každú jednu radu a postreh.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kúp teraz, lebo ked budeš kupovať v sezone, rerspektíve na jej konci, tak všade budú mať skladom a reálne majú velké H

Napíšu ti že ich nevedia dodať a podobne a týždne budú utekať
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pozri si tu graf cien:
http://pneumatiky.heureka.sk/pirelli-wi ... 0-r17-98v/

ziadny vykyv ceny pocas rocneho obdobia roka. Kupis teraz, tak mas starost ich mesiace skladovat
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Len si ich radsej pozri (aj hmatom) ci su skutocne vhodne do zimy, ja mam Pzero Nero maju aj M+S ale na snehu by som ich veru nechcel tj velmi tvrda zmes, akoby letny dezen uplne ine ako zimne matadorky, mozno na talianske zimy niekde na sicilii
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Určite nekupovať hned teraz, ale teraz na začiatku zimnej sezony ked naskladnia pneu, lebo počas sezony kupovať už býva problém a na konci sa kupuje z toho čo ostalo. Skrátka objednávať niekedy v októbri

Ja som sa obyčajných bežných Matadoriek dočkal až z tretieho obchodu, pričom všetci mali skladom. Z prvého mi volali že dodanie až za XY týždnov, vedia mi ponúknuť alternatívu - dakujem neprosím
Z druhého mi volali že mi môžu poslať obyčajné nezosilnené, alebo inú nezosilnenú alternatívu - dakujem neprosím
Až z tretieho nebol problém
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

Ja som kúpil včera dve sady Vredestein 195/65 R15. Dal som si ich vyvazit a uz ich mam na diskoch pripravene a aj pre otca. Pride zima doma prehodime a nechytim hlavne rady v pneuservisoch pri prvom snehu. Cena perfektna a su vyrobene 25.tyzden 2016. :2f93:
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Osobne kupujem gumy čisto pred sezónou (vtedy majú ,,čerstvé´´)
Telefonicky zavolám a popýtam sa na výrobný týždeň+rok (DOT).
A až potom si ich objednám prípadne pone sám prídem.
Čo sa týka prezúvania gúm, už teraz môžeš zavolať do servisu a objednať sa na prehodenie poviem príklad... 5.12.2016 na 11tu.
Prípadne máš aj nonstop servisy, kde ti to prehodia kľudne aj o pol4tej ráno, a to tam istotne nikto nebude. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných