Pioneer AVIC-F77DAB alebo ALPINEINE-W987D

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Teroo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.10.2011 19:37
Zdieľať na Facebook

Pioneer AVIC-F77DAB alebo ALPINEINE-W987D

Príspevok od používateľa Teroo »

Zdravím všetkých.

Nakoľko chcem v aute vymeniť rádio a moc do toho nevidím chcem Vás poprosiť o rady pri výbere.

Začal som pozerať najprv čínske čiže lacné a kopa funkcií v nich z aliexpress, no nakoniec som skončil pri : Pionner a ALPINE.

V aute /lancer/ mám systém Rockford foosgate a bojím sa že tými čínskymi "špecialitkami si zvuk len pokazím" tak som ochotný investovať.

Pioneer som vybral tento model, pretože priamo v Mitsubischi toto rádio montujú komplet s rámikom a prepojením aj na systém aj na ovldánie volantu atď. cca 1400 EUR.

Dosť ma ešte zaujalo rádio ALPINE W987D. Je to japonská značka a síce neviem kde ich vyrábajú ale vraj majú črevá z toho naj čo je momentálne na trhu. Cena by bola cca 1100 rádio plus rámik a káble tak sa dostanem na tú istú cenu ako s rádiom pioneer.

Pioneer sa mi viac pozdáva už len preto že môžem to objednať všetko pekne v mitsu a je to bez starostí. Ďalšie plus vidím v dizajne kde tie tlačidlá vyzerajú viac "drahšie" a celkovo pôsobí decentnejšie.

Ale tak čo požadujem od rádia :
1. možnosť prepojenia so systémom Rockford foosgate.
2. kvalitná navigácia /to asi majú oba/.
3. prepojiteľnosť s mobilom /mám android Samsung note3/.
4. prepojenie s prednou kamerou ak sa to dá /DOD ls460w/.
5. zapojenie aj zadnej kamery.
6. plus by bolo ak je možné zobrazovať aj rôzne informácie z auta /palubný počítač/.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vsetky poziadavky vycitas aj z radia.pri kazdom pise co dokaze.obe su dobre znacky.
Teroo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.10.2011 19:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Teroo »

OK čize tam nejaky rozdiel ani nie je, ,
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ja u radia preferujem zvuk.musi mat nieco ako equalizer vysky stredy basy nastavitelne nieco ako winamp v pc.vstup na kamery najdes v popise na radio a navigaciu mne netreba.navigaciu neuzivam len sem tam aj to je hodena na sedacke alebo na stredovom paneli a to taham aj 1400km cesty.a este dobijat do toho mapy celej eu no fakt krasa.mam stareho garmina nuvi 250 z roku 2007 za 2000sk pozna to celu skandinaviu zapadnu eu vychodny blok az po rusko a cely balkan a staci.nikdy som tam nic neaktualizoval.u mna je radio radio to ma len hrat a spojenie s telefonom tak isto nepotrebujem len to zbytocne vybija bateriu a ja tak nerad nabijam a hladam kabel od telefonu pocas jazdy.napr vystupim z auta na 20 min tel beriem so sebou{ved bez neho dnes je to ako nemat nohy}a zase sadnem a davam ho znova dobijat no neucelne.ono tak ci tak plne nabity telefon mi pri prejazde 3-4 krajinami vytaha hladanie sieti polovicu kapacity.a to mam dalsi rocny samsung galaxy za velmi drahy peniaz.ked si spomeniem stara nokia so symbianom drzala bateriu lepsie.
Teroo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.10.2011 19:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Teroo »

ok ďakujem za názor :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný