Peugeot 308 1.4 70kw. benzin - faulty antipollution

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Peugeot 308 1.4 70kw. benzin - faulty antipollution

Príspevok od používateľa marek26 »

zdravim.chcel by som poradit.vyhodilo mi hlasku faulty antipollution.auto ide normalne,vykon rovnaky ziadna zmena.bol som v peugeote na pocitac a napisalo chybu -fazovy posun vackoveho hriadela sacich ventilov.chlapik tvrdi ze je chybny nejaky snimac.ze ho treba vymenit spolu z olejom a cele to bude stat 190eur.cena toho snimaca je v origynal peugeote 80 eur.len nechapem preco treba menit aj olej.dakujem za radu.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved tam prídi vtedy ked budeš mať interval na výmenu, respektíve možno ho aj máš, len zanedbávaš výmenu
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

mal som P 207 s týmto motorom a vypisovalo mi to pravidelne v zime pri nižších teplotách ,keď bol olej stuhnutý,raz v zime som vobec nenaštartoval ,myslel som si,že odišlo to slávne variabilné nastavovanie ventilov,našťastie to boli iba sviečky,ale aj tak od začiatku s tým motorom boli problémy ,cukanie pri pohýnaní atď. a to som mal od nova,kamarátovi na 308 VTI sa to celé rozsypalo pri 58000km,oprava ho stála 2000 eur,mal ho tiež od nova,ja som svoje predal pri 45.TKM,jednoducho im tie VTI nevyšli...
dominik35
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.02.2015 14:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik35 »

Hláška Antipollution Fault znamená chybu v snámači prietoku spalín cez FAP filter alebo porucha EGR ventilu . Myslím že výmena oleja Ťa aj tak neminie no neviem načo ho teraz treba meniť. Nemáš náhodou interval výmeny oleja?
marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

Thomasl napísal:mal som P 207 s týmto motorom a vypisovalo mi to pravidelne v zime pri nižších teplotách ,keď bol olej stuhnutý,raz v zime som vobec nenaštartoval ,myslel som si,že odišlo to slávne variabilné nastavovanie ventilov,našťastie to boli iba sviečky,ale aj tak od začiatku s tým motorom boli problémy ,cukanie pri pohýnaní atď. a to som mal od nova,kamarátovi na 308 VTI sa to celé rozsypalo pri 58000km,oprava ho stála 2000 eur,mal ho tiež od nova,ja som svoje predal pri 45.TKM,jednoducho im tie VTI nevyšli...
nazor nepotrebujem pocut.to je tvoja vec.
marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

dominik35 napísal:Hláška Antipollution Fault znamená chybu v snámači prietoku spalín cez FAP filter alebo porucha EGR ventilu . Myslím že výmena oleja Ťa aj tak neminie no neviem načo ho teraz treba meniť. Nemáš náhodou interval výmeny oleja?
olej sa menil nedavno takze tak.nechapem preco by sa mal menit aj olej.co to ma z nejakim snimacom.toto potrebujem vediet. no a preco |EGR ventil alebo nejaky filter???tato hlaska je vseobecna co napise na balubovke.moze to znamenat cokolvek,mozno aj to co pises.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

marek26,moja skúsenosť s 1,4 VTI formovala moj názor,preto som ti popísal oboje....chcel som iba povedať ,že s tým autom
ešte zažiješ kopu srandy...
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

tak co si sa toho chlapika hned nespytal,ze co ma spolocne vymena oleja stym snimacom???alebo mu zavolaj hned..tu sa pytas a ohrnas nosom nad nazormi,co ti ludia pisu...tak zober telefon a vytoc ho,nech ti odpovie,ked je mechanik...
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw
marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

kalimero22.nepytam sa na nazor,ten ma vobec absolutne nezaujma.kazdy nech ma zazitky ake chce.no a na ten olej to ma vtu chvilu nenapadlo tak som myslel ze sa nieco dozviem tu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných