Peugeot 308 - kontrolky na palubnej doske

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Baskat
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2016 22:38
Zdieľať na Facebook

Peugeot 308 - kontrolky na palubnej doske

Príspevok od používateľa Baskat »

Ahojte pred tym ako napisem svoj problem tak prosim nemyslite si ze som blond alebo daco ale som zufala so svojho auta uz. Proste nevyznam sa v tom . potrebujem pomoc . mam peugeot 308 diesel je pravda ze som dlho ze zimu nesoferovala ale na palubnej doske po vsunuti kluca do startera ci co to je dam kluc do prvej polohy rozsvieti sa mi motor, baterka , rucna , poslednu dobu aj ze mam vodu v palivovom filtri pritom bol filter teraz asi tyzden dozadu meneni. Sgale to tam svieti a po novom tlak olej. Nastartujem vsetko zhasne ale asi tak trimsekundy od nastartovania mi zhasne kontrolka motora nikdy pred tym sa to nestalo . a nerada by som si odpalila motor prosim co mam robit. Tlak oleja s nim co mam spravit a hlavne s tou oontrolkou motor mam ist riadne zase do servisu kde uz na mnamfakt budu kukat jak na sprostu? !!! Fakt som uz zufala . nechcem si auto pokazit. Na aute som uz odjazdila teraz asi 4 jazdy a ponastartovani vsetko zhasne . a nic sa ndeje dufam ze len robim zbytocnu paniku.
Baskat
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2016 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Baskat »

Olej som kontrolovala a bol tak tesne medzi ryskami . stav km je 71 111 ako ja malo jazdim. :( co asi autu neprospieva .

Tankujem vyslovene bud omv alebo slovnaft samozrejme som tankovala pre dvomi tyzdnami a pred tym v novembri. . cize nevadi ked natankujem aj iny diesiel trebars evo diesel na slovnafte alebo ten maxx motion diesel nic tym nepokazim ?


A co sa tyka filtra stal ma 40€ original peugeot ukazovali mi ho ako vyzeral .:) tak ja neviem ono vsetko zhasne po nastartovani povedali mi neries ale ja som strasne v strese a mam v plane aspon teda ked tolko nejazdim ze budem po veceroch si davat niekde len tak kolecka .

O zabudla by som mam 1.6. , a co ta vlhkost to sa mi moze dostat do motora ? Ja viem hlupe otazky ale ja som uz prelustrovala prirucku k autu . dokonca som bola v peugeote a tam na mna kukali ze co chcem. A odbili slovami ved ked to jazdi co riesite. ?????


A ked budem teraz viac jazdit moze sa to upravit ? alebo si pose*em auto .



Dakujeeem. A urcite napisem aj tym chalanom :)
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

Baskat, tri krat som si precital tvoj prispevok a stale neviem, co sa deje. Ked svietia kontrolky v druhej polohe po zapnuti zapalovania je to v poriadku. Po nastartovani, asi tak po dvoch sek. by mali zhasnut. Zostava svietit nejaka kontrolka, alebo nie? Ak ano pozri podla navodu aka a napis. Skusime zistit co sa deje :-)
Baskat
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2016 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Baskat »

Lakino a viem aj ja nejako spraviť či radsej do servisu .myslím tu vodu dať preč
Naposledy upravil/-a Baskat v 14.02.2016 07:45, upravené celkom 1 krát.
Baskat
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2016 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Baskat »

Laura : keď prídem domov poobede tak to odfotim .Ako po naštartovaní nič nesvieti lenže auto keď som kupovala tak ze tam pri prvej polohe svietilo max motor,batéria , ručná . Ja to odfotim keď dojdem domov a pošlem fotku ak sa to dá sem pridať . Ja viem ze pôsobím ako dilina ale fakt sa tónu nerozumiem a 800 € na nový motor nemám. :(
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak kontrolky zhasnú po naštartovaní tak nemáš čo riešiť...
jjJAROjj
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.08.2011 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jjJAROjj »

to si si určite len predtym nevšimla, ale bolo to stale tak. Nemaš sa čoho bať takto to maju takmer všetky auta, kontrolky sa musia rozviestit v prvej polohe všetky aby auto skontrolovalo či funguju kontrolky, ak po naštartovaní zhasnú , to znamena že auto si overilo funkčnosť a ak zhasli tak potom je všetko v poriadku, ak ostalo niečo svietit tak vtedy by riadiaca jednotka auta rozhodla ze je niečo zle, ale takto ako to maš ty je to uplne spravne, takže uplne žiadna panika.
Baskat
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2016 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Baskat »

No je to dosť možné ze som si to nevsimla. Od kedy som zostala stat na diaľnici keďže mi bývali prerazil chladic si vsimam už všetko čo sa na palubovke objaví a asi zbytočne robím paniku. Len sa bojím no nechcem si auto pokaziť. A áno všetko do dvoch sekúnd zhasnepo nastartovani.
Baskat
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2016 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Baskat »

A mám ešte jednu otazku kúpa olej mám napísané ze platinum syntetic oil 5w-40 môžem kúpiť aj napríklad na shellke inú značku ale musí byť na fľaši napísané 5w-40
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

Musi byt dodrzana trieda a specifikacia oleja, pozri to v manuali auta a kup to v nejakej spec.predajni, na pumpe to mas o 15-20% drahsie...prip.mi posli do SS specifikaciu motora a poslem ti alternativy olejov do spravy.
Baskat
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2016 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Baskat »

Hlúpa otázka specifikaciu motora to nájdem kde ?
Baskat
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2016 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Baskat »

Nájsť som našla a hádam dobre :)
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Este k tvojmu nájazdu atď. Kľudne nože auto štát aj týždeň, no potom sprav jazdu a najlepšie mimo mesto a nejakú dlhšiu, aj 50km v kuse, bez zhasinania a startovania, skrátka to auto dobre prebehni. ;)
Ku kontrolkam, oni keď zasvietia v 1.polohe (ešte nestartuje) tak to preto, aby si vedela, že fungujú a niesu vypálené. Keď naštartuješ, do nejakých max cca 5sekúnd by mali zhasnúť. Pokiaľ zhasnu, tak je všetko v poriadku. :3035:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

50 k len tak, aby autíčku bolo dobre?! :::
Baskat
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2016 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Baskat »

Tomket :-) Dakujem

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných