Peugeot 307 1,6 HDI - prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

supuka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.11.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 1,6 HDI - prevodovka

Príspevok od používateľa supuka »

Zdravím páni. Potreboval by som poradiť pri nasledovnom probléme. Mám už nejakú dobu 307 break 1,6 HDI 80 kW 142 000 km a som s nim spokojný. Nedávno som dal meniť dvojhmotu aj zo spojkou. Keď sa mi vrátilo auto zo servisu spozoroval som, že na 1. a 2. prevodovom stupni pri plnej akcelerácii sa ozýva piskľavý zvuk z motorovej/prevodovkovej časti. Je to pri otáčkach 2500 a viac. Zhodili sme aj remeň príslušenstva a stále je to počuť. A aby toho nebolo málo, tak pri brzdení motorom hlavne na 2. stupni počuť rapkanie. Stretli ste sa niekto s týmto problémom? Ďakujem za akúkoľvek radu.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

vrat to do servisu nech ti to opravia
ja si myslim, ze ti chodi axialne kluka, pozri na remenicu kluky a nech ti niekto stlaci na doraz spojkovy pedal
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Nie je mechanik ako mechanik. Aj v autorizovaných servisoch máš ľavorukých mechanikov. A čo skušobnú jazdu ani nerobia? Dobrý mechanik ti za pár šupiek robiť nebude a poniektorý majitelia servisov dávajú pomaly minimálne mzdy, potom to tak aj vyzerá.
supuka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.11.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa supuka »

Dík za rady. Dám info čo tomu bolo.
supuka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.11.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa supuka »

Zdravím. Takže príčina je jasná. Poškodená prevodovka vplyvom starej rozbitej dvojhmoty. Chytené ložiská na 1, 2 a 3. prevodovom stupni. Tomu sa povie smola. Už sa zháňa jazdená prevodovka za rozumnú cenu.
supuka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.11.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa supuka »

Uff, tak toto musím preveriť...
supuka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.11.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa supuka »

Prevodovka vymenena za jazdenu. Pazvuky pri akceleracii boli z poskodenych lozisk v prevodovke. Rapkanie pri brzdeni motorom bolo z difiraku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných