Peugeot 307 SW 1.6 16V benzín 2003 - ostrekovače

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maroscom
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.10.2014 12:52
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 SW 1.6 16V benzín 2003 - ostrekovače

Príspevok od používateľa maroscom »

Ahojte fóristi,

mám na Peugeote 307 SW 1.6 16V Benzín (2003) tento menší problémik - ostrekovače predného skla pľujú málo vody na sklo, len do výšky cca 10 cm od spodného okraja čelného skla a nábeh trvá dlho (7-10 sekúnd).

Ďalšie okolnosti:
1. Stierače fungujú

2. Ostrekovač zadného okna funguje, voda vystrekne rýchlo po stlačení páčky a pod dostatočným tlakom na zadné okno - motorček by mal byť tým pádom OK ? Podľa knihy o opravách 307 je jeden spoločný motorček pre všetky ostrekovače.

3. Trysky predného okna rozobraté a skontrolované - čisté.

4. Žiadne známky úniku kvapaliny ostrekovačov pod autom ani samovoľný únik kvapaliny po dlhšom čase.

5. Hadičky pod kapotou OK.

6. Pri nízkych teplotách - mrazoch - zvykne ostrekovač predného okna fungovať pod dostatočným tlakom - cca 1 krát z 10 streknutí (odozva na páčku ale ostáva cca 7-10 sekúnd)

Aké postupy odporúčate ? Treba vymeniť motorček (cca 20 EUR + trochu montáže ktorú by mohol zvládnuť aj šikovný laik) a komplet hadičky na predné ostrekovače ? Má to význam ? Stretol sa niekto s podobným problémom ? Vopred ďakujem za každý tip
maroscom
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.10.2014 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroscom »

dik za postreh, pôjdem vyskúšať keď budem pri aute :-)
erikfrog
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Pokial hadicky nie su derave tak tam nebyva problom, skor trysky alebo motorcek. Prave ta membrana (tlak na zadne sklo alebo predne) na tom motorceku zvykne sposobovat problem.
maroscom
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.10.2014 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroscom »

Tak skúška bola prevedená. Odpojil som hadičku na prechode kapota - blatník. Pri odpojení a pustení ostrekovačov - prúd z hadičky bol slabý, prerušovaný, hadičkou dosť triaslo čo som bol prekvapený. Celkovo voda z toho prakticky iba ako keby odpľúvala s istou frekvenciou.

Vyzerá to že budem musieť pod blatník. Je to teda pravdepodobne ten motorček ? Bude treba nový ? Ako je to s tou membránou, že vzadu ide ostrekovač perfektne a vpredu takto zle ?

Ďakujem za terajšie aj budúce postrehy :-)
zuzu14
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.01.2009 20:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzu14 »

dole na nadržke ostrekovača maš nasunutý rozdelovač na predne a zadne okno. odpoj ho od hadičiek a vysun ho z nadržky. mal mal by byt čierno bielej farby. rozpol ho a vo vnútri je gumenný valček, ktorý sa pohybeje podla toho ktorý ostrekovač použiješ, či predný alebo zadný, behá do strán. mal som ten istý problem, bola tam špina a zadrhával. opucuj ho kvapni trocha oleja a pojde to.
maroscom
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.10.2014 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroscom »

Diky za info. Našiel som aj návod, je to síce na Renault ale ten motorček vyzerá byť rovnaký podľa náhradných dielov čo som hľadal na nete:

http://www.renaultclub.cz/navod_na_opra ... ne_ii.html

Keď motorček funguje asi sa mi to oplatí vyčistiť, ako dávať 20 EUR na nový do 10 ročného auta.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nový môžeš kúpiť vždy ak sa oprava nezadarí. Ja osobne tiež radšej najprv rozmontujem a snažím sa opraviť , pretože mám furt názor a djem, že to origo , čo je namontované z fabriky v aute býva vždy lepšia kvalita ako druhovýroba ND. Ja ale najsamprv, nakoľko darebnosť je matka pokroku by som vyťahal von všetku ostrekovačovú kvapalinu a skúsil tam na začiatok neliať napríklad roztok kyseliny citrónovej , a prestrekovať to samozrejme nie na okno a auto ale do nejakej nádoby cez hadičku čo ide k predným tryskám, možno to prečistí a nebude treba zložitá rozborka hlavne dávať dole nárazník kvôli tomu , mi to príde dosť roboty
Naposledy upravil/-a VLADY v 21.10.2014 18:56, upravené celkom 1 krát.
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

NIC nekupuj!!! Ziadny motorcek. :41c2:

Mas zanesenu len hadicku na predny ostrekovac. :41c2:

Motorcek keby bol zly tak ti nejde ani zadny ostrekovac.

A ten mas O.K. :2f93: :28b7: :41c2: :41c2:
maroscom
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.10.2014 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroscom »

Nový môžeš kúpiť vždy ak sa oprava nezadarí. Ja osobne tiež radšej najprv rozmontujem a snažím sa opraviť , pretože mám furt názor a djem, že to origo , čo je namontované z fabriky v aute býva vždy lepšia kvalita ako druhovýroba ND. Ja ale najsamprv, nakoľko darebnosť je matka pokroku by som vyťahal von všetku ostrekovačovú kvapalinu a skúsil tam na začiatok neliať napríklad roztok kyseliny citrónovej , a prestrekovať to samozrejme nie na okno a auto ale do nejakej nádoby cez hadičku čo ide k predným tryskám, možno to prečistí a nebude treba zložitá rozborka hlavne dávať dole nárazník kvôli tomu , mi to príde dosť roboty
VLADY dik, toto sa mi pozdáva ako prvé riešenie celkom fajn :-) Tiež súhlasím s tým, že originálne diely nemeniť kým to nie je nutné, resp. sa dajú opraviť. Kyselina citrónová mi nepoškodí hadičky ? Inak čo som pozeral knihu o 307 čo mám tak tam nádržku a čerpadlo riešili cez pravý predný podbeh - nutná demontáž celej nádržky. Zase ten link na opravu toho čerpadla v Renaulte hovorí o rozobratí predného blatníku.

PROCHY603 Nejdem ešte nič kupovať. Najprv spravím najbližšie očistu ako navrhol VLADY a potom keď tak rozborku a zase očistu :-)

Ono sa blíži zima a už minulú zimu to veľmi vadilo, ak bolo na okne málo vody a nie a nie ho očistiť. S autom sa jazdí málo, ale už by som to poriešil najradšej natrvalo. Zatiaľ vďaka, napíšem ako najbližšie dopadla očista :-)
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Nalej tam ocot. :41c2: Super a lacny cistic.

Kyselina citronova tiez neposkodi hadicky. :2f93: :41c2: :4012:
maroscom
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.10.2014 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroscom »

Ešte jedna vec ma napadla. Pri preplachovaní keďže budem asi motorček mať pustený dlhšie resp. bude viac zaťažený, nehrozí napríklad jeho prehriatie a zničenie ? :-\ Rozumej či môže ísť aj 1-2 minúty vkuse.

Ďakujem. :-)
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

maroscom napísal:Ešte jedna vec ma napadla. Pri preplachovaní keďže budem asi motorček mať pustený dlhšie resp. bude viac zaťažený, nehrozí napríklad jeho prehriatie a zničenie ? :-\ Rozumej či môže ísť aj 1-2 minúty vkuse.

Ďakujem. :-)
Nic sa nestane. :41c2: :4012:
maroscom
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.10.2014 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroscom »

Super vďaka Vám všetkým. Vyskúšam prečistenie a budem tu informovať o výsledku, aby niekto ďalší s prípadným problémom tu našiel komplet riešenie :-)
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: :28b7: pravdu mas LAKINOOO :3035: :3035: :4012:
maroscom
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.10.2014 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroscom »

Až keď to poriešim nech mám istotu :d :D

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných