Peugeot 307 SW Hlucne sycanie v kabĂ­ne

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

boybladeboy
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.09.2006 16:55
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 SW Hlucne sycanie v kabĂ­ne

Príspevok od používateľa boybladeboy »

Ahojte, zobral som auto po dvoch mesiacoch že ho idem kus prevetrať a ako som mu kus "prikúril v dvojke tak niečo buchlo a začalo v aute syčat a auto ztratilo výkon tak 20-30 percent, pri vyssich otackach, ked sa zopina turbo, mi to zacne sycat (vzduch) . Pri nizkych otackach sa to nedeje. zdá sa mi že auto aj kus viac dymí . Hluk pocut kdesi za motorom v zadnej casti. ako kebý roztáčalo dnuka v aute ventilátor.

Auto som zobral ku mechanikovy , vymenil vzduchový filter , pretesnil komplet všetko , hadice skontrolované a aj tak nadalej to FUČÍ.

Je to tažko najst lebo na volnobehu to nerobi auto musí ist až vtedy to počuť.

Je vadné turbo? hadice boli kontrolované 3x

vopred dík za rady ;)
boybladeboy
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.09.2006 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boybladeboy »

1.6 HDI motor
boybladeboy
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.09.2006 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boybladeboy »

zajtra sa na to pozriem uvidime, co je vlastne egr? ma to nieco spolocne s turbom?
King81
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.12.2008 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa King81 »

Bonny 407 napísal:EGR ventil je kur.vitko, ktore automobilky museli zaviest kvoli splnaniu coraz prisnejsich emisnych noriem nasej skvelej EU. Laicky povedane ako keby si vsetkym posrancom EU parlamentu zaviedol jeden koniec kanily do analneho otvoru a druhy do oralneho, aby si pri vychutnavani nedelnajsieho obeda mohli zaroven spricnut do huby aj cast svojich sraciek.
Diky, pobavil si ma
boybladeboy
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.09.2006 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boybladeboy »

Sanie na motore bolo prasknute
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bonny 407 napísal:EGR ventil je kur.vitko, ktore automobilky museli zaviest kvoli splnaniu coraz prisnejsich emisnych noriem nasej skvelej EU. Laicky povedane ako keby si vsetkym posrancom EU parlamentu zaviedol jeden koniec kanily do analneho otvoru a druhy do oralneho, aby si pri vychutnavani nedelnajsieho obeda mohli zaroven spricnut do huby aj cast svojich sraciek.
Si vedľa ako jedľa.Ak myslíš že je to kravina,prosím,môžeš si ho odstaviť.Potom sa vrátime k téme že čo zlé ti ubudlo a čo si naopak stratil z dobrých vecí.Prehovorila z teba hlboká neznalosť problematiky už aj preto,lebo ti ušiel taký malý detail že to čo sa takto vráti do sania je vlastne inertný plyn ktorý má špecifické vlastnosti a teda aj určité velmi dobré vlastnosti a dopady.
Nikdy ho nikomu neodstavujem,jedine na dobu jeho získania z lepšieho zdroja mimo predraženého Slovenska,ale vždy je tam a bude tam.Možno sa tu ozve jeden z posledných,pán pracujúci v D ktorému som konečne namontoval pri návšteve SVK.Co bolo a čo je teraz po montáži nového,možno by si zmenil svoj názor na zzáklade skúsenosti takého čo si to dokonale odskúšal.A má motor nie v dobrom,ale v excelentnom stave

Je to mimo misu,mimo témy samotnej.Ale je nutné veci dávať na pravú mieru a oddeliť pojmy a dojmy.Klame sa všade a vo všetkom,aspoň technika by toho mohla byť ušetrená
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní