Peugeot 307 - riadiaca jednotka klimatizacie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martintop
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.08.2015 14:55
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 - riadiaca jednotka klimatizacie

Príspevok od používateľa martintop »

Ahojte, mam Peugeot 307 HDi, 2.0; r.v. 2005

klimatizacia mi fuka stale chladny vzduch iba pri maximalnej teplote horuci. V servise povedali, ze problem bude v riadiacej jednotke, kedze klapky sa naklapaju ako maju, funguju, len ked z teploty HIGH dam na 27, tak motorcek zacne naklapat klapky ale riadiaca jendotka ich nezastavi a uplne sa otvoria a tym padom fuka studeny vzduch stale.

Mate niekto kontakt alebo navrh na kupu riadiacej jednoty klimatizacie?

Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to tak taliansky nejednoznačne napísané,ale mám obavu že to tak byť vôbec nemusí.
Skús toto vysvetliť...kedze klapky sa naklapaju ako maju,
Keby to tak bolo ako si to napísal,nemáš dôvod zadať tému
Skús to napísať inak,aby to dávalo zmysel
martintop
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.08.2015 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martintop »

Od zaciatku tohto roka mi prestavala fukat klimatizacia teply vzdych, napr v januari mi fukolo na 24stupnov teply vzduch ale po tyzdni uz na tej istej teplote studeny a postupne sa to klesalo az to bolo tak ze ked dam na 27 stupnov mi fuka studeny vzduch a ked dam na High tak uz horuci. Mal som deravy chladic klimatizacie, je vymeneny, klima naplnena, dezinfikacia, tesnenia nove...vsetko ide...nato prestal fukat a zasekol sa ventilator kurenia, cize do auta, do vnutra nic nefukalo. Vymenili to tiez, ide to...lenze stale mi fuka studeny vzduch aj ked je auto zohriate na prevadzkovu teplotu. Dalej teplotu vonkajsiu mi zacalo ukazovat o 20stupnov viac ako bolo vonku realne, tzn. ze napr bezne som mal 60stupnov ze je vonku. V servise povedali ze chyba bude so snimacom teploty na pravom spataku, ze zadava vysoke, nerealne teploty vzduchu z vonku a preto klima stale chladi, aby vychladila kabinu. Vymenili, ukazuje uz realnu teplotu ale stale fuka studeny vzdch.
Dnes mi povedali ze riadiaca jendotka je zla lebo ked je na maxime teplota tak ide teply vzduch a ked dam o stupen nizsie tak uz studeny, ze riadiaca jednotka nezastavi klapky a oni sa uplne otvoria a fuka len klima...este som si myslel ze ci nahodou nemoze byt radiator kurenia ale zevraj nie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sa ani veriť nechce že celá klíma nie je zozbieraná zo smetiska,veď tam už niet jediný dobrý a pôvodný diel.Celkom nerozumiem celému,ale evidentne to nebolo v autorizáku na značkovej diagnostike.Pretože každý úkon pre ktorýkoľvek vykonávací člen ako sú napr servomotorčeky, je monitorovaný a jeho stav diagnostika vykazuje,tak isto v skúške akčných členov je možné ich fyzickú činnosť overiť.
Je z podivom ak si zoberiem že prestavovače klapiek sú ovládané krokovými motorčekmi že motorček prebehne dráhu ku ktorej potrebuje x povelov z RJ akosi "svojvolne"
Uprimne povedané celá klíma je jeden obrovský nepodarok v ktorom sa rýpalo x ľudí a už nič nie je jasné ani isté.Tu už doslova nemusí platiť nič,ak niekto urobil v minulosti niečo,s čím sa vonkoncom v premýšlaní o probléme neráta
Prezrel som si komunikáciu panel-BSI-RJ a takéto správanie mi nedáva za mak logiky a úprimne vzaté rád by som sa dozvedel pravdu o poriešení
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A čo ak blbne len snímač teploty a teda RJ len reaguje na zlé údaje z neho?
michaltalabka
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20.11.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michaltalabka »

Co tak motorceky? Riadiaca jednotka ich nezastavi mozno preto lebo vo vnutry je to vydrane a nedava presne udaje o polohe klapky
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Krokový motorček neoblbneš jeho každý aj najmenší pohyb je na základe prichádzajúcich impulzov,a tie do motorčeka prídu alebo nie,buď majú charakter aký majú mať alebo nemajú
Akú sekvenciu povelov RJ vydá,taký bude pohyb dlhý
Vysielač - prijímač ..v podstate,neviem ako to zrozumiteľne vysvetliť.Aby sa nejaká klapka preklopila z A do Z musí RJ vyslať xy povelov a motorček ich musí xy spracovať a vykonať.Z toho by malo platiť že ak celú dráhu urobí,boli vyslané aj spracované všetky impulzy tj boli poslané aj prijaté aj vykonané
Ak RJ na základe čohokoľvek je uvedená do omylu,alebo má údaje nesprávne,alebo dokonca má režim (akýsi núdzový )tak pokojne môže byť všetko absolutne inak než sa predpokladá.Preto je diagnostika diagnostikou,lebo ju jednak treba použiť ale aj vedieť z toho vytvoriť logické uzávery,kedže diagnostika síce ukazuje,ale v podstate nepremýšla o tom,či je zlý údaj príčinou alebo dôsledkom.Ten záver musí urobiť takmer vždy človek.

michlatalabka...RJ neastaví a nezastavuje nič,dá xy impulzov,a to je všetko, vie kolko krokov a kedy urobiť a aká dráha zodpovedá kolkým krokom
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 27.08.2015 13:53, upravené celkom 1 krát.
Diehardqo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.10.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Diehardqo »

Este by som sa pripadne zameral na svetelny senzor ak ho auto ma (pravdepodobne ano ked je automaticka klima), resp. ak nema svetelny senzor tak na senzor svetla pre klimatizaciu (pod celnym sklom na palubovke), ktory detekuje slnecne ziarenie a vtedy klimatizacia moze dostavat zle informacie.

Druha vec je, ze si nespominal elementarny fakt a to ci funguje cidlo vnutornej teploty. Cidlo vonkajsej teploty je len napomocne a ak je vadne, neovplyvnuje to chod klimatizacie tak razantne. Sam ho mam zmagorene uz rok a lubi aj pri 40 stupnoch ukazovat 5 a opacne. A nema to ziadny vplyv. Smerodajna je v kabine z cidla. To byva umiestnene bud v stropnom svetle s mriezkou alebo potom v palubovke kde je tiez mriezka. Je tam aj ventilatorik malinky, ten sa casto pokazi a potom ma to cidlo vyssie teploty.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,preto je nutná diagnostika,ukáže dokonca aj nečinnosť toho malinkého "načuchávacieho" ventilátorčeka,tu je plný zadok možností jednej aj kombinovaných problémov ktoré RJ zmagoria dokonale.Ale aby som pravdu povedal,strielame dosť slepými,kedže pán komunikuje akosi riedko a bezobsažne,takto je to hra na slepú babu,a tú už pri tejto klíme hrá nie iba tu na fóre ale aj z opravármi a asi už hodne dlho.Ja mám strašné (zlé) skúsenosti z majiteľmi aut ktorý akoby hrali karty,všetko si nechajú pre seba,niekedy dokonca zavádzajú aby nevyzerali hlúpo,lebo.....Logicky za takúto hru sa platí pomerne vysoká cena.Radšej nenapíšem všetko čo sa tlačí do klávesnice
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kľudne môže byť že klapka je mechanicky pridretá a teda motorček ju niekedy nevládze pretočiť do potrebnej polohy aj keď dostane potrebný počet impulzov .
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných