Peugeot 306 2,0 HDI ,66kW , 12/1999, 220tkm - turbodúchadlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

L48
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.03.2011 07:45
Zdieľať na Facebook

Peugeot 306 2,0 HDI ,66kW , 12/1999, 220tkm - turbodúchadlo

Príspevok od používateľa L48 »

Posledné cca 3 týždne počujem pri studenom motore kvílivý zvuk z turba.Po nahriati kvílenie zmizne.Mechanik najprv hovoril o prasknutí hadice na turbe ,po kontrole povedal,že hadica je v poriadku a vraj mi odchádza turbo – potrebná výmena.To,že zvuk po nahriatí zmizne je vraj dôsledkom toho ,že po nahriatí sa zmenia vôle v turbíne i v dúchadle a funguje normálne.Je tá teoria v poriadku? Olej menený pravidelne po 12 - 13 tis. km. Dá sa s tým nejaký čas jazdiť a čo nastanie v prípade neriešenia?

Ď.
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Aj je zavada ozaj v turbe tak necakaj az sa rozleti,dolu hadicu co ide od vzduch,filtra a skus vole hriadele turba,ak ma axialnu volu je to zle turbo.Moze tam byt turbo K03-023 alebo Garrett 706 976.Repas kompletny okolo 250 euracov.
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Kvílenie, ťažko identifikovateľný zvuk na takom istom aute mám aj ja (306 HDi 1999r). Prejavuje sa to ale len v zime, keď klesne teplota vonku pod cca 10 stupňov, po štarte a prejdení asi 100 metrov to tak zvláštne začne hulákať, kvíliť. Po zahriatí ako píšeš to prestane aj mne. Niekedy stači vypnúť a zvona naštartovať a zvuk je preč. Zaujímavé je skorej to, že zvuk je počuť hlavne v kabíne, nie veľmi vonku . Mne to robí už asi tretiu zimu. Ventilátor kúrenia to nie je, nie je to ani remenica, ani nič spojené s rozvodmi motora. Pozerali mi na to už nejakí mechanici a vraj ak je to len zvuk, je to ťažko identifikovateľné, ak sa to neprejavuje inak, nemám to zatiaľ riešiť.
Moje vozidlo má cca 320t km - len pre info.
L48
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.03.2011 07:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa L48 »

Presne tie isté príznaky ako píše Lubos77-ventilátor vypnutý,remenica menená v lete !Evidentne počuť že je to nie je mechnickeho pôvodu.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

a turbo je podla teba elektronickeho povodu ???
uz ti pisal niekto ze pozriet turbo - ak potlacis a potiahnes turbinu za tu srubku tak je v haji... do stran sa musi trochu pohybovat ale nemalo by silno suchat o obal ked otacas. Moze pomoct pridanie Lubrifilmu ale pri KAZDEJ vymene oleja. Do stareho oleja to nelej, az po vymene oleja a filtra (samozrejme motoroveho). Mne takto turbo drzalo dalsich 50.000km a ani sam som neveril ze zo zasekujuceho turba urobi Lubrifilm toto. Viem zabezpecit aj druhe (pouzite) turbo, aj repas keby trebalo. A stav tachometra si nemyl so skutocnostou... Keby od nova bol meneny olej ako pises a zaroven za kvalitny (pre francuza radsej Shell, Elf, Total) tak tu dnes neriesime na 220.000km nieco s turbom... Zly olej, zly pristup k autu alebo ma auto o 100-150.000km viac.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Nechápem prečo riešite len a len turbo. Robí mi to rovnaký hluk do interiéru, ale z turba to nie je.
Turbo má pekný svist, žiadne syčanie ani hvízdanie, žiadna dymivosť, ťah má dobrý, spotreba oleja od výmeny do výmeny (12-13t) pozorvateľná žiadna.
Ak by bolo turbo vybehané, tak by sa prejavovalo aj inak a nie že mi to robí už tretí rok a len keď je zima...
L48
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.03.2011 07:45
Zdieľať na Facebook

P 306 2HDI ,66kW , r.v.:12/1999, 220000km - turbodúchadlo

Príspevok od používateľa L48 »

Ešte k tomu"turboduchadlu-kvílenie.Začako sa to prejavovať po výmene oleja- TW40D5 TOTAL10w40.
Môže to mať súvis?Doteraz bol používaný VALVOLINE -bohužial parametre neviem!
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných