Peugeot 206, 1,4 HDi, 2003 - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rx1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13.08.2012 23:36
Zdieľať na Facebook

Peugeot 206, 1,4 HDi, 2003 - neštartuje

Príspevok od používateľa rx1 »

Zdravím,

prešiel som si niekoľko strán fóra a narazil som na podobný problém ale ani jeden celkom nevystihoval ten môj.
Včera večer som normálne došiel z roboty domov, auto bez problémov počas jazdy či štartovania.
Dnes okolo obeda som potreboval ísť autom a vôbec neštartuje. Štartér točí bez problémov ale motor nenaskočí. Počas štartovania nevypisuje žiadnu chybovú hlášku. Svieti síce kontrolka diagnostiky motora ale niesom si istý či svieti vždy pri žhavení a štartovaní alebo je to teraz výnimočný prípad.
Neveim či to môže mať nejaký súvis s tým že včera celý deň pršalo, že možno niečo navlhlo... Ale doteraz som takýto problém nemal.
Jasné že s tým budem otravovať môjho mechanika ale to môžem až budúci týždeň. Dovtedy by som chcel poznať aspoň nejaký názor skúsených ľudí. Vedeli by ste ma nasmerovať čo by to mohlo byť?
johnyh3
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2012 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnyh3 »

Ahoj. Neviem ci pomozem, ale mal som podobny problem s mojou 306. Raz to bolo podavacie cerpadlo a druhy krat snimac tlaku paliva. Ja som mal motor 2.0 Hdi. Teraz som si neni isty ci ma 1.4 podavacie cerpadlo... Ale problem moze byt aj niekde inde. Automechanik zisti. A este som mal aj nejake koncovky na kabloch zaoxidovane... Takze vela stastia...
rx1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13.08.2012 23:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rx1 »

Ďakujem za odpoveď! Keď zistím čo to je tak dám vedieť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

johnyh3 napísal:Ahoj. Neviem ci pomozem, ale mal som podobny problem s mojou 306. Raz to bolo podavacie cerpadlo a druhy krat snimac tlaku paliva. Ja som mal motor 2.0 Hdi. Teraz som si neni isty ci ma 1.4 podavacie cerpadlo... Ale problem moze byt aj niekde inde. Automechanik zisti. A este som mal aj nejake koncovky na kabloch zaoxidovane... Takze vela stastia...
Z niečím sa súhlasiť dá (podávacie čerpadlo) a z niečím nie. Snímač tlaku paliva nebol a ani nemohol byť príčinou neštartovania z prostého dôvodu.Pri štarte sa jeho signál neberie vonkoncom do úvahy...mechanik si robil srandu
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Aspon to dymi pri startovani?
rx1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13.08.2012 23:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rx1 »

no myslím že nie
juro1111
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 17.03.2012 18:00
Bydlisko: sturovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1111 »

mhlavaty napísal:
johnyh3 napísal:Ahoj. Neviem ci pomozem, ale mal som podobny problem s mojou 306. Raz to bolo podavacie cerpadlo a druhy krat snimac tlaku paliva. Ja som mal motor 2.0 Hdi. Teraz som si neni isty ci ma 1.4 podavacie cerpadlo... Ale problem moze byt aj niekde inde. Automechanik zisti. A este som mal aj nejake koncovky na kabloch zaoxidovane... Takze vela stastia...
Z niečím sa súhlasiť dá (podávacie čerpadlo) a z niečím nie. Snímač tlaku paliva nebol a ani nemohol byť príčinou neštartovania z prostého dôvodu.Pri štarte sa jeho signál neberie vonkoncom do úvahy...mechanik si robil srandu
mne tiez 2.0hdi rhy nenaskocilo bez toho snimacu tlaku paliva
j.h.
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa j.h. »

Mal som ten isty problém a v mojom prípade to bol imobilizér
Veľa štastia
rx1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13.08.2012 23:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rx1 »

juuj tak ano, presne ten imobilizer moze byt problem - vcera som menil plastovy kryt na kluci pretoze bol zlomeny. Vobec mi to nedoslo. MEA CULPA... Diky za pripomenutie!
Ale imobilizer som len prehodil do noveho krytu. Co by tam mohlo byt vadne?
Naposledy upravil/-a rx1 v 19.10.2014 15:03, upravené celkom 1 krát.
rx1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13.08.2012 23:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rx1 »

nie, zda sa ze som zabudol prehodit aj taku malu suciastku ktora je uplne v rohu. Lahko prehliadnutelna.
j.h.
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa j.h. »

V kľúči hľadaj malý valček je tak prilepený prehoď
do nového obalu
rx1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13.08.2012 23:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rx1 »

prehodil som ho, vsetko je v poriadku
:-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných