Peugeot 306 - vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scoors
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.09.2010 14:50
Zdieľať na Facebook

Peugeot 306 - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa scoors »

ahojte , mam P306 2002 , 131 000 km , 2.0 hdi ... chcem sa opýtať na toto auto , kúpil som ho asi pred 2 mesiacmi od prvého majiteľa , dôkladne sa onho staral , servisná knižka atd... proste cukrík ... chcel som sa opýtať na nejaké chyby alebo čo by som mal dať vymeniť ... Menené boli rozvody , brzdy, platničky , zadné tlmiče , tyčky stabilizátora , čapy riadenia , olej , filtre ...

Chcem sa hlavne opýtať spotreba mi vychádza na cca 10-15€ na 100km čo sa mi zdá dosť nato že každý mi vravel že tie autá zerú tak 5l na 100km aj keby to neviem ako naháňal ... čo by to mohlo spôsobovať ?

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to cca dvojnásobná spotreba,to nemá čo do činenia že je auto ako cukrík.Príliš starostlivý majitelia nemajú najlepšie autá.HDi má dosť úskalí ktoré urobia z auta lemru navyše z vysokou spotrebou.Ale spotreba ide zásadne ruka v ruke aj z inými príznakmi,neexistuje že auto z dvojnásobkom spotreby je navonok OK a majiteľ je spokojný zo všetkým až na spotrebu
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

netankuješ v Taliansku ?
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

zaujimave merat spotrebu v EUR/100km
to by sa mali vyrobcovia naucit
neuvadzas ako jazdis ani ako si to meral
ale 5 lit. je zakladna spotreba a v meste to byva aj 6 - 6.5
v zime na extra kratke trate nebodas so zahrievanim motora ci stanim na mieste sa to da aj za 10
ak bola myslena normalna jazda, tak 12 litrov sa snad ani neda.
vstreky asi nie striekaju ale čuraju naftu (predpokladam ze ti netecie po ceste z deravej nadrze ci niekde z hadic).
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... nevieme akú drahú naftu pán kupuje... a či mu synček napr. po nociach nesťahuje do svojeho....to mimo témy...
lusky
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.11.2005 14:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lusky »

Mal som podobny problem, ale na fiat brava 1,2i 16v r.v.Auto som kupil pred 3 mesiacmi po prvom majitelovi s necelymi 100.000 na tachometri. Auto mi po ceste domov niekolkokrat zdochlo. Pripisoval som to nezvyku na auto. Po tyzdni prevadzky stale zdochynalo pri stati na krizovatke a pri volnobehu. Odporucene mi bola vymena lamdy sondy.
Zobral som sa a siel auto prebehnut na dlhsiu trasu 500km, nie len tych 10 co som robil po meste.
Auto prestalo zdochynat aj spotreba rapidne klesla. Citelne sa znizila hladina hlucnosti motora, aj ťah. Lambda sonda stale povodna.
Mozno prave toto tvoj problem.
scoors
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.09.2010 14:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scoors »

o pôvode auta nemusíte polemizovať , je to od tety kupované , kupovalo ho od nova za 620 000 SK :)) ... no ta spotreab je taka ze som tankoval 52€ a prešiel som cca 500km a už svietila rezerva... nikto nič nekradne ani podobné veci , preto mi je tento problém záhadou , a neviem čím to môže ešte byť :( pritom si si myslel ze to bude behať pod 5 litrov ... na dialnici chodím tak 100 km /h na spotrebu ale aj tak to žere trávu okolo cesty... máte ešte nejaké iné postrehy čo by to mohlo spôsobovať ? od vtedy čo som ho kúpil cca mesiac dozadu som nabehal už skoro 5000km a stále žiadna zmena...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

a teta co na to? kolko mala spotrebu ona?
scoors
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.09.2010 14:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scoors »

tych 52€ som natankoval keď som išiel do viedne a naspať ... rýchlosť cca 130km/h ... a presne mi to tak vyšlo ... a auto som mal len diesel - c3 picasso ... a viem kedy preradovať a podľa otáčiek a hluku viem usúdiť aby som išiel čo najhladšie a najplynulejšie ... viete mi ešte niečo poradiť v čom by mohol byť pes zakopaný keď to tak zerie tu naftu ? tankujem omv,slovnaft ... na spotrebu som spravil cca 110km viac nie ... tetka jazdila na tom takym stylom že 10km do roboty a 10 naspať , davali do toho aditiva v lete aj zime ale ona spotrebu neriešila len mne sa zdá že to auto by malo zrať podstatne menej ako teraz ...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

lubos zimovcak napísal: ani neviem, ci je vobec technicky mozna, aby ten motor zozral okolo 10 litrov.......ale ani vtedy som nemal vacsiu spotrebu ako 5,5-6 litrov a to som jazdil ako " prasa", v ramci moznosti motora, samozrejme.

Lubo to si asi malé prasiatko , lebo dva roky dozadu som na Caddy 1,9TDI 77KW spravil spotrebu 14 aj niečo , a to bol mesačný priemer z asi 10tisíc km. Dostal som kárne a spotreba padla na prijatelných 7.
Zaujímavé je že AXko aj keď má vyše miliona sa cez 4 neprešplhá , a to silno pochybujem či na ňom niekto niekedy niečo menil .Aj ja som zabudol na olej a tak mal malý francúz prvý krát v živote "long life". Ja tiež meriam spotrebu na eurá a viem že za padíka spravím minimálne tisícku. lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zlobor
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25.11.2014 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zlobor »

Potreboval by som vediet či máte niekto peugot 306 na LPG priatelka ho má a začalo akosi veľa papať je to staré auto ale ona sa ho nechce vzdtať tak uvažujem dať ho prerobiť na plyn. dobrý nápad či radšej predať? Inak je to auto v skvelom stave nekazí sa a aj dizajnovo je velmi zachovale
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co takto opravit ho ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednoduchá mašinka ako stvorená pre plyn,ale najprv treba dať motor do poriadku,prerobenie na plyn by iba urobilo hladanie problému ťažším.Odstrániť chybu,potom prerobiť,to dáva zmysel
stefan00
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.06.2015 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefan00 »

tiez suhlasim s tym ze ked sa odstrani chyba potom bez problemu mozete to dat na plyn ale najskor rieste tu chybu
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných