Peugeot 206 Sviečky - zlý chod

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Peugeot 206 Sviečky - zlý chod

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Zdravím,
menil som sviečky na Peugeot 206, 1999, 1.1E, 44.1kW

v predajni mi dali 4x BOSCH FR7DC+ a tie ktoré som vybral z auta boli NGK BKR6EK.

http://www.sparkplug-crossreference.com ... FR7DC%252B
http://www.sparkplug-crossreference.com ... _PN/BKR6EK

Podľa týchto stránok sa sviečky nezhodujú. Podarilo sa mi vymeniť len 2 sviečky a auto stratilo výkon, do kopca absolútne neťahalo a na voľnobehu má veľmi nepokojný chod (otáčky skáču, auto trasie, vynecháva atď). Dôvod prečo som vymenil len dve sviečky je že na prvé dve mi nepasuje sviečkový kľúč 16 čo pravdepodobne značí že sú inej veľkosti a až dnes sa na to pozriem poriadne.

Myslíte že mi v predajni dali zlé sviečky a preto auto vynecháva a blbne? Ďakujem
sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

no priznám sa že je to moje (vlastne ani nie je moje :) ) prvé auto, prvý krát som menil sviečky a pod kapotou je auto pre mna (zatial) španielska dedina, prišiel som len do obchodu a poprosil sviečky na to čo som napísal vyššie a dali mi tieto :2f93:

čiže myslíš že problém je v nich? lebo aj keby to boli menej kvalitné, myslíš že by to robilo až takú šarapatu? stále mám pocit že mi dali zlý typ alebo niečo
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Sviečka ako taká ak funguje a mala by zlú len tepelnú hodnotu tak sa to prejavuje až po ohriati motora zväčša že sa bude zle samočistiť a zanášať alebo sa bude prehrievať a odpáli sa. Ale to sa nestane po pár minutách vrčania to by musela byť úplne iná a nie že nesedí tepelná hodnota o stupeň dole alebo hore od predpísanej.
Ale čo sa týka rozmeru dĺžky závitu a vysunutia iskriska do spalovacieho priestoru valca tam môže byť problém skorej. A už je to divné že nesedí rozmer šesťhranu na kľúč.
sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

aktuálne som sa dozvedel že auto môže robiť to čo robí keď sú rôzne sviečky (teda môj prípad) čiže najprv skúsim vymeniť tie 2 za tie bosch čo už mám kúpené, ak sa to nevyrieši kúpim iné... len neviem ako ich vyberiem keď tá 16tka na tie dve nepasuje
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Obe su na 16ku kluc.
sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

:suicide: ja viem že tie NGK aj BOSCH sú 16tky... hovorím o tých ktoré sú stále v aute v prvom a druhom "slote" a neviem ich vybrať lebo 16tka na nich nepasuje tým pádom neviem čo sú zač, kapišto?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Renault má dokonca na 14ku kľúč ....
sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

no 16tka tam nepadne tak hlboko ako na sviečkach ktoré sú 16tky, čiže predpokladám že to je 18 alebo 21 (neviem či 18tky sa robia iba na motorky alebo aj na autá) lebo keby to bola 14 tak myslim že ten klúč by na nu spadol ale bol by volný
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Netuším čo tam bolo montované aj keď som mal 206ku 1,1 8V 44kw pár rokov...sviečky som tam nemenil ani raz . Ani presný typ netuším , ale myslím že DENSO tam bolo z výroby... Inak podľa katalogov aj Bosch aj NGK čo píšeš typ že máš sú správne typy pre ten motor.
Typ: BKR6EK

Veľkosť kľúča: 16,0 mmPriemer závitu: 14,0 mmDĺžka závitu: 19,0 mmIskrisko: 0,9 mmResistance: bez rušenia, 1 kOhmKód Motor: TU1JP-HFZ, HFY


Takže myslím že chyba bude inde a nie v sviečkach .
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tak hlboko kleslo toto forum,že TU riešime

AKO vybrať von zap. sviečku ???

Temu ihned do KOŠA !
sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

laco wtf? pýtal sa snaď niekto ako vyberiem sviečku? viem ako ju vybrať, aktuálne nemám kľúč, viac čítať, menej písať poprosím :300f:

VLADY problémy ktoré opisujem nastali po výmene dvoch sviečok (NGK za BOSCH), čo iné by to mohlo spôsobiť?
ciko75
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 11.12.2010 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciko75 »

Laco1871 nie každý je automechanik,zadávateľ témy sa normálne opýtal a priznal že O tom nič nevie.ked ta to uráža tak neodpisuj. Nikto nieje zvedavý na tvoj názor.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... ja by som urobil na začiatok jedno: vybral by som späť tie dve čo ste vymenili a dal tam tie pôvodné ...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kľudne môže byť vadný aj ten VN modul jak je na sviečkach nasunutý môže prerážať niekde VN na kostru cez tie nástrčné fajky....Môže byť že tie iné sviečky tam niekto dal len tak že iné nemal, ale kľudne aj preto, že sú tam dané z inou tepelnou hodnotou aby sa lepšie čistili lebo tie dva valce môžu mať nejaký problém s tlakmi a teda ich zahadzovalo olejom a čo ja viem čo všetko ešte....základ je asi jak tu zaznelo vybrať von všetky, popozreť či sú ako tak v normálnom stave a či ich stav nesvedčí o nejakej anomálii motora, dať tam všetky nové a vyskúšať.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

ciko75 napísal:Laco1871 nie každý je automechanik,zadávateľ témy sa normálne opýtal a priznal že O tom nič nevie.ked ta to uráža tak neodpisuj. Nikto nieje zvedavý na tvoj názor.
Jak ,že by nikto nebol zvedavý na moj názor ??? :3c90:

K tým 64-om oceňujúcim bodom som podĺa Teba, ako prišiel ???

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pajtyi a 12 neregistrovaných