Peugeot 306 - oprava LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peugeotlpg
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.04.2015 17:18
Zdieľať na Facebook

Peugeot 306 - oprava LPG

Príspevok od používateľa peugeotlpg »

Pekný deň prajem

Mal by som otázku, dúfam, že nezakladám opakovanú tému, inak sa vopred ospravedlňujem.

Mam Peugeot 306 1.4 SL s LPG Lovato (Lovtec) asi pred týždňom mi začal blbnúť motor tak som ho dal mechanikovi čo to môže spôsobovať. On mi auto prehliadol a iba mi povedal že nemám žiadny plyn v nádrži tak som sa dal odtiahnuť na pumpu a tam som zistil že nádrž na plyn mam úplne plnú. Odvtedy čo som ho dal mechanikovi mi už nechce vôbec štartovať na plyn. Neviete mi poradiť čo by to mohlo byť.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Pokiaľ je mne známe, tak LPG autá vôbec neštartujú na plyn. Štartujú na benzín a až po zohriatí je možný chod na plyn.
peugeotlpg
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.04.2015 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeotlpg »

Na tom aute sa už 6 rokov nejazdilo na benzín. Predchádzajúci majiteľ mi povedal že mu odišlo čerpadlo na benzín a nedal ho opraviť. Ja som ho dal vymeniť ale po čase odišiel celý plavák tak som už potom nedával opravovať benzín.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

V prvom rade by som skontroloval elektromagnetický ventil ktorý púšťa plyn z nádrže do splyňovača či má napájanie. Alebo je problém že plyn tam ide ale je problém v samotnom regulátore tlaku alebo možno len upchatý filter ....ťažko takto presne radiť. Iskru to dúfam má a ostatok vecí okolo toho ....
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

-treba vymenit elektromagneticky ventil, alebo ocistit filter - tieto dve veci byvaju 99% takychto poruch. Je vhodne s tym ist do dielne na LPG, lebo kto nema skusenosti, nemusi to dobre utesnit. Velmi to typujem na ten ventil-v starych lovatach odchadzal takym sposobom, ze najprv 5-6 x ako keby sa chytal, ze neprepol hned a kto nevedel o co ide, tak potom uz zlyhal nadobro.Inak okrem tejto chyby s ventilom, boli tie stare lovata celkom spolahlive-napr.splynovace sa nemenili statisice km.
-myslim, ze by som uhadol aj preco odisli cerpadla - vyjazdieval sa tam benzin do sucha a jazdilo sa hala-bala bez oprav, lebo je to auto, do ktoreho sa akoze neoplati investovat.Jednoznacne by bolo potrebne opravit to cerpadlo a startovat na benzin.
-urcite je tam stary system a manualny prepinac a to sa startuje relativne dobre aj na plyn, ale skor v lete. V zime by som nechcel byt v kozi tej baterky.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Co je to za motor, karbec cu striekacka ? Rok vyroby ? Najazdene km ?
Ten benzin by som odporucal dat pozriet, nieje moc dobre ked to nejde. Stat sa moze hocico a potom budu zas plne noviny toho, ze sa nieco stalo s autom na LPG. A pritom je v tom plyn nevinne, ako skoro vzdy.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

@MayoZVOLEN
:d :D :40bd: :d :D :40bd: :d :D
Prosba o pomoc pri vyriešení problému s LPG subsystémom a otázka na to, že či je motor karbec, alebo striekačka :d :D
Ukáž mi motor s karburátorovým plnením prerobený na LPG - alebo nemusíš ukázať - stačí mi popis princípu jeho činnosti :)

@peugeotlpg
Inak - ešte by som rád odpoveď smeroval aj k autorovi.
Ja už som kedysi v minulosti túto tému čítal, ale nereagoval som, lebo som nemal dostatok informácii...
Ale po relatívne dlhej dobe bez vyriešenia sa teda opýtam:
V prvom poste píšeš, že "mi začal blbnúť motor". Myslím si, že podstatné je, čo toto znamená. Akým spôsobom blbol? Štart? Chod? Chod za studena? Chod za tepla?
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

undertaker007 - Ukáž mi motor s karburátorovým plnením prerobený na LPG...

Tak takýchto ukážiek jazdilo ešte donedávna po cestách veľa, stačilo si len všímať. Napr. Š120, Favorit, Lada 2105... To všetko sú autá s karburátorom.
Princíp presne nepoznám, ale myslím, že plynné skupenstvo LPG sa miešalo so vzduchom v sacom trakte ešte pred karburátorom.
To už sa musia vyjadriť odborníci... :-)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

undertaker007 napísal:@MayoZVOLEN
:d :D :40bd: :d :D :40bd: :d :D
Prosba o pomoc pri vyriešení problému s LPG subsystémom a otázka na to, že či je motor karbec, alebo striekačka :d :D
Ukáž mi motor s karburátorovým plnením prerobený na LPG - alebo nemusíš ukázať - stačí mi popis princípu jeho činnosti :)

@peugeotlpg
Inak - ešte by som rád odpoveď smeroval aj k autorovi.
Ja už som kedysi v minulosti túto tému čítal, ale nereagoval som, lebo som nemal dostatok informácii...
Ale po relatívne dlhej dobe bez vyriešenia sa teda opýtam:
V prvom poste píšeš, že "mi začal blbnúť motor". Myslím si, že podstatné je, čo toto znamená. Akým spôsobom blbol? Štart? Chod? Chod za studena? Chod za tepla?
Tvoj post beriem ako vtip. To si naozaj este nevidel karburatorovy motor prerobeny na LPG ? Nebudem sem davat valajuce sa smajliky, ale prerobil som takych motorov stovky a niektore dodnes aj jazdia.
Ako spravne pise billyil aj tot minule (niekedy koncom minuleho roka sme robili S120 na LPG. Na vrch karburatora sa namontuje takzvany zmiesavac, ktory premiesa vzduch s plynom a auto slape ako ma. Nieje to ziadna veda, pravdou je, ze v dnesnej dobe je to uz skor raritka. Ale technicky ziadny problem.
Zaklad uspesnej prestavby je spravna volba zmiesavaca, ked to niekto robi na kolene nikdy to nepojde dobre.
Je tu na fore jeden clen, uz moj zakaznik (nemam od neho suhlas ho menovat) ktoremu sme opravovali motor so vstrekovanim (japonske auto) ktore mu nejaky "umelec" prerobil na LPG este so zmiesavacom. Netvrdim, ze je to uplne zle ale ja by som to robil uz so sekvencnym vstrekovanim pretoze ceny prestavieb strielaciek klesli skoro na uroven tych zmiesavacovych. Avsak auto mu sluzi a jazdi aj so zmiesavacom.

Takze asi tolko "for your information" :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný