Peugeot 206 central.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keketko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.01.2009 16:55
Zdieľať na Facebook

Peugeot 206 central.

Príspevok od používateľa keketko »

Na 206 pri zamknuti z dialkovim ovladačom central uzamkne a vzapeti sa aj sam odomkne poradte D.........
matrix0077
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 12.06.2009 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matrix0077 »

Skus rozobrat dialkove.A tam kde mas tlacitko skus ten plosak normalne pregumovat gumou do skoly.Mal som to iste a pomohlo to... vsak uvydis..,drzim palce....
kapado
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 12.03.2009 10:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapado »

matrix0077 napísal:Skus rozobrat dialkove.A tam kde mas tlacitko skus ten plosak normalne pregumovat gumou do skoly.Mal som to iste a pomohlo to... vsak uvydis..,drzim palce....
a ak to nezabere tak je mozne ze mas zly niektory zamok na dverach
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

skor by som to videl na zlomenu zilu v niektorych dverach. najskor v prednych.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dialkového sa ani nedotkni,to je v poriadku a na jeho signál centrál patrične reaguje.Funguje reverzne,tj.ak sa vykoná jeden povel,mení sa polarita ďalšieho povelu.Tak po zamknutí nasleduje automaticky odomikanie.Celý problém robí to že v niektorých dverách sa povel na zamknutie z niejakej príčiny nevie vykonať.To môže byť banálna mechanická chyba tak isto ako chyba motorčeka centrálu alebo kontaktová chyba.V každom prípade centrála dostáva signál o nevykonanom úkone.Niekedy sa dá chyba odchytiť tak že popri stlačení povelu na zamknutie sa postupne pomáha aj ručne na tlačítku uzamknutia dverí.Skoro som zabudol,len predné dvere majú signál spätného hlásenia.
bizi23
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06.01.2008 20:39
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 206 central.

Príspevok od používateľa bizi23 »

keketko napísal:Na 206 pri zamknuti z dialkovim ovladačom central uzamkne a vzapeti sa aj sam odomkne poradte D.........[/quot

ja mam taky ity problem,ale mne to robi jeden zlomeny kbel v zadnych dverach. ked ich otvorim a silnejsie zavrem tak to funguje]
zettko22
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.08.2007 21:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zettko22 »

mhlavatý.......vďaka za radu......mal som tento problém aj ja na svojom aute.......dnes sa mi to podarilo opraviť .....signalizovalo mi že mám otvorené dvere tak mi centrál nezamkol.....chyba bola v zámku na LZ dverách........našťastie som nemusel meniť zámok ale stačilo iba prestriekať WD-čkom mechanickú časť zámku........"zatiaľ" je to ok......... :)
p20611
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.10.2014 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p20611 »

Zdravim potreboval by som radu na mojej 206 nefunguje central ani dialkove ak zatlacim rucne kolik na prednych dverach tak pocut ze rele cvakne ale ak zatlacim na zadnych dverach nepocut vobec nic ak zamkynam z dialkou tak smerovky blikali a aj rele spina ale nezamkne ho vobec neviete kde moze byt problem ?
p20611
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.10.2014 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p20611 »

Neviete mi poradit niekto oznacenie toho konektora od centralu lebo neviem ho najst ani podla schemy aby som tie kable premeral od rj. Vdaka za odpoved .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podla mojej schémy to ide do dvoch konektorov BSI,jeden je 16 pinový ozn NR a druhý je 26 pinový ozn BE
Vychádzal som ovšem z predpokladu všeobecnej prvej varianty P206 kedže žiadne parametre svojho auta si nezadal
p20611
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.10.2014 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p20611 »

Vdaka auto je rocnik 2004 a motor 1.1 tak dufam ze to bude ono.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre istotu som to pozrel nakoľko ja som nahodil P 206 HDi prvého modelu,ale je to to samé bez zmeny,všetko ide do BSI do dvoch konektorov
p20611
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.10.2014 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p20611 »

takze premeral som to a mam podozrenie ze zhoreli zamky neviem co stoja ale rozmyslal som zapojit motorceky ktore sa daju kupit osobitne take ako na univerzalnych centraloch a zapojit to na povodnu elektriku a na ten cuplik ako keby som ich zatvaral rucne len by to pohanali tie motorceky.Prud ide do zamkov aj pri stlaceni na dialkovom aj pri otoceni klucom v dverach. Myslite ze by to tak mohlo fungovat ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac a 12 neregistrovaných