Peugeot Pratner 1.6 Hdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matoTL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Peugeot Pratner 1.6 Hdi

Príspevok od používateľa matoTL »

Zdravím,plánujem kúpit Partnera rv 2006-2008,1.6Hdi v ponuke je 55kw a 66 kw. Má niekto skúsensoti s motorom 55kw,nie je to slabé? Auto bude jazdene 90% mesto ako pracovné. A este by ma zaujímala spolahlivost u tohoto modelu...
kott2
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 31.08.2011 22:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kott2 »

Mame vo firme ten motor nema chybu najazdene 93000km iba mesto ziaden problem . Horsie je to s inymi komponentami vymena komplet riadenia, repas prevodovky a 2X repas zadnej napravy.Jazdi na tom X ludi motor neviem asi 66Kw a je to dostatocne zive auticko
matoTL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matoTL »

Na tak málo km tolko závad...dufam že tie auta nie su bezodne studne na pravidelný odtok penazí na servis...to radšej ine auto...
Insomnia
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30.03.2008 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Insomnia »

Mame doma jedneho 55kw a na tak maly vykon pomerne zive auticko i ked je pravda ze je to obycajny plechac s minimalnou vybavou takze je aj o par kilo lahsi.. Servis zatial len zakladne komponenty (olej filtre) + olejova vana ale ta sa znicila blbostou medzi volantom a sedadlom.. Servisujeme kazdych 15 tisic a nie ako predpisuje vyrobca (ten udava servisny interval az 30 tisic kilometrov)a mozno preto zatial žiaden problem.. Napravy a ine podvozkove casti zatial povodne a to sa cudujem najviac kedze je auto pravidelne pretazovane.. Takze maximalna spokojnost. Partnera mame od novoty ako prvy majitelia..
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Zalezi kde planujes a ako jazdit s tym motorom. Moje skusenoti (mechanika) hovoria viac nie ako ano. Radsej tu starsiu verziu 2,0Hdi. Francuz je pomsta tak ci tak, ale co sa tyka tych dvoj litrov aspon na tie nemozem nadavat. Najvydareniejsie boli verzie s Bosch vstrekovanim. Siemensov vela nebolo a je s nimi ovela viac problemov.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

ten 66kw sa daval aj do suzuki vitara co je pomerne tazke auto a v pohode to utiahne kolega to ma a spotreba je fantasticka ( na dlhsie trasy aj v meste) celkove HDI motory su dost namakane takze spolahlivosti by som sa nebal ani pri jednom z nich len menit olej filtre rozvody atd a neliat najlacnejsiu naftu v sirokom okoli a nepretazovat ho
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

erikfrog : ak teda nie FR auto tak aký pick-up by si poradil ? Teda okrem VW Caddy s ktorým mam strašne zlu skúsenosť .
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Ja poznám firmu kde majú 10 alebo 11 ročný partner 1,4 55kw , 5 ročné doblo 1,3 multijet a 4 ročné fiorino 1,3 multijet. Všetky najazdia 99% v meste, v rozvoze, a moc ich teda nik nešanuje. Fiaty majú tak 70 a 90 tisíc km a partner asi 130 tisíc. Tie fiaty už mali niekoľko krát podfúknuté vstreky, oba už majú vymenené spojky, rozvody (reťazové!!!), nejaké spojkové valce a podobne. Partner zatiaľ len spojku, možno termostat. Keby ste videli interiéry tých vozidiel, tak by nik neodhadol menej ako milion km. Píšem preto, aby si zadávateľ vytvoril obraz o pomere benzin diesel. Aj keď ten 1,3 - ojkový odpad sa asi ťažko porovnáva z niečím...Ja by som volil 1,4 benzin, alebo potom 2,0 hdi.
rrcars
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.10.2010 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rrcars »

Jednoznačne by som kupoval 2.0HDi super motor minimálne náklady na údržbu-olej.filtre a samozrejme rozvody,čo už nemožem povedať o 1,6HDi,dosť problemový motor-turbo,vstreky....
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

roadrunner ja som 4 roky zaskakoval za fotra v zasobovani a on ma sluzobne auta funglovky citroen nemo 1.4 HDI a 1.4 benzin a vykon myslim ze maju oba 75 koni ale benzin ma spotrebu takmer 10 litrov!!! a jazdi sa 90% mesto 10% dialka( aj ked je to funglovka mozno po zabehu spotreba klesne neviem) a naftova verzia si vystacila na rovnakej trase s 5,6 litrami nafty a aj co sa tyka dynamiky ma HDI mierne navrch a dlhsiu trasu vies ujazdit aj na 4.5 litra. Teraz ma HDI nieco cez 130 000km a co viem tak bol jedine problem so synchronom na 2ke ale to je tym ze na nom behalo X mladych vodicov no a rozvody tiez vyrobca kaze menit po 120 000km :zga27: takze neviem no ale ten benzinovy motor mi pride velmi nenazrany urcite by som radsej siel do HDI aj ked bude stat viacej moj nazor :3035:
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

66kw čiže 90 koňové motory sú najosvedčenejšie motory u každej z automobiliek nakoľko tieto výkonové paramtre sú oskúšané už dlhým časom svojho života, ďalej je to spoľahlivosť, náklady, spotreba a úžitková hodnota, pokiaľ s tým nejdeš jazdiť okruhy tak je to úplne top.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

lubos1236 napísal:roadrunner ja som 4 roky zaskakoval za fotra v zasobovani a on ma sluzobne auta funglovky citroen nemo 1.4 HDI a 1.4 benzin a vykon myslim ze maju oba 75 koni ale benzin ma spotrebu takmer 10 litrov!!! a jazdi sa 90% mesto 10% dialka( aj ked je to funglovka mozno po zabehu spotreba klesne neviem) a naftova verzia si vystacila na rovnakej trase s 5,6 litrami nafty a aj co sa tyka dynamiky ma HDI mierne navrch a dlhsiu trasu vies ujazdit aj na 4.5 litra. Teraz ma HDI nieco cez 130 000km a co viem tak bol jedine problem so synchronom na 2ke ale to je tym ze na nom behalo X mladych vodicov no a rozvody tiez vyrobca kaze menit po 120 000km :zga27: takze neviem no ale ten benzinovy motor mi pride velmi nenazrany urcite by som radsej siel do HDI aj ked bude stat viacej moj nazor :3035:
Mozem potvrdit, mame vo firme Peugeot Bipper (brat Citroen Nemo resp. Fiat Fiorino) s benzinom 1,4 vykon 55kw / 75k.
Vykon takmer ziadny, spotreba 9-10 litrov v Bratislave, za menej sa neda.
risoblgh
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.02.2014 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risoblgh »

Neodporúčam!!!!
Mám 55kW, 2007 r.v. Neskutoćné, uz asi piate spojkové lanko tam je, zadná náprava tiež už len dožíva a to mam 170 000 km, pomer cca 80% mimo meste, pretaženi asi 3x za tolko km. Teraz štartér asi odišiel, jaj a niekedy samo odseba neštartuje, toći motor ale nič. A aj v autorizovanom servise mi povedali že nevedia čo to je... Trebalo by rozobrať celé auto....
risoblgh
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.02.2014 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risoblgh »

Inak ano, ked nechce naskocit par krat vytahnem zo zapalovania a potom väcsinou naskoci, ale je to trosku neprijemne medzi ludmi ked ti nenastatuje 3-rocne auto :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: matrossow a 18 neregistrovaných