Peugeot Boxer 3.0 hdi - klima nefuka vzduch (pri 130km/h)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erik1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.03.2008 13:16
Zdieľať na Facebook

Peugeot Boxer 3.0 hdi - klima nefuka vzduch (pri 130km/h)

Príspevok od používateľa erik1 »

Zdravim vas,

vlastnim Peugeot Boxer 3.0 HDI 2010 ktory ma automaticku klimatizaciu. Mam najazdene 75tis, nie je burane, malo pravidelny servis a som prvy majitel.

Cca od 40tis km sa prejavuje zvlastna zavada klimatizacie/kurenia, ze asi po cca 200km jazdy pri rychlosti 120-140km prestane fukat vzduch. Napriek tomu, ze teply vzduch nefuci do kabiny, je pocut ako "na plne pecky" huci ventilator (a niekam ten vzduch musi predsa vyfukovat).
Okrem toho som si vsimol, ze tato zavada sa prejavuje pri vonkajsich teplotach nizsich ako 2 stupne.
Ak zastavim na odpocivadle a vypnem motor na dve tri minuty. kurenie potom zasa funguje...ked vystartujem znova na dialnicu a zrychlim na 120-140km/h tak zasa prestane fukat teply vzduch, zmeni sa na studeny a nakoniec nefuka nic. Niekedy sa stane, ze spolujazdcovi fuka na nohy vzduch chladny, napriek tomu, ze teplota kurenia je nastavena na 30C.

V Peugeote nevedia zavadu opravit pretoze ked auto stoji kuri jak besne, aj ked sa s nim jazdi po meste alebo cesta do 200km tak nie je problem. Ziadna chybova hlaska, ziaden zaznam v diagnostike, nic. Vymenili mi klimatizacnu jednotku, ventilator, ale zavada stale pretrvava. Kedze jazdim na trasy 1000-1500km, tak ma to vie pekne nastvat...ked nezastavim tak v tom aute zamrznem.

Za rady vopred dakujem
STANLEY64
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16.10.2010 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STANLEY64 »

jazdi do 120,nemusis zastavovat ,aj kurit bude a vela casu nestratis :2f93:
erik1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.03.2008 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik1 »

:2f93:
fitter
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.03.2015 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fitter »

daj si roletku pred chladic, 2 stupne je cca zimne obdobie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladám že problém je kdesi v klapkách ktoré usmerňujú kam ktorý vzduch smeruje,resp.prepnutie vnútorný/vonkajší okruh.Asi nebude náhoda aj tá rýchlosť pri ktorej sa veci vždy pobabrú.Je na zváženie či to nespôsobuje sila ktorú vyvinie nápor ktorý vstupuje do systému že dosiahne silu potrebnú na otvorenie/zatvorenie niektorej klapky.Frantíci už roky robia kúrenie systémom kde je stále horúci radiátor (aj v lete) a o tom či auto kúri rozhoduje klapka ktorá pustí vzduch do priechodu cez tento radiátor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných