Peugeot 607

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adamko1991
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.07.2021 14:52
Zdieľať na Facebook

Peugeot 607

Príspevok od používateľa adamko1991 »

Zdravím,

mal by som záujem o kúpu nejakej jazdenky Peugeot 607, diesel, manuál, optimálne do 300 000 s motorom 2.0 alebo 2.2 HDI.

Chcem sa však spýtať na skúsenosti a spoľahlivosť tohto automobilu - oplatí sa doň investovať? Čo môžete ohľadom neho poradiť?

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vlajková loď má čo ponúknuť,takže je to formulované správne - či sa oplatí investovať.Jednotlivé motory majú veľmi rozdielne nároky na servis ktoré sa automaticky premietnu do ceny,takže rovno môžme označiť ako jediný vhodný 2,0 Hdi.Kupovať auto pri km keď končí životnosť dvojhmoty,vstrekov a palivovej sústavy,hydrauliky ventilov,vačky,uloženie kľuky a to sme iba u motora.Prevodovka podľa typu,podvozok a brzdy.Rozdiel medzi 2,0 s mechanickým prevodom a 2,7 z automatom môže byť astronomický.Riť sa vezie rovnako.Cena servisu bude veľmi až násobne presahovať cenu auta v súčasnej dobe.
Nájsť zdravý kus nebude problém,ide len a len o to,či z nákupnej ceny nejakých 1500 e.- urobiť 4-5 tis nákup a následne si užiť luxus velkého auta zhruba tých 200-300 tis km,čo nie je práve týždeň jazdenia.Pretože myšlienka že to spackám nejako ako celok z dvojky trojky je voda v koši a nemá cenu ani uvažovať o podobnom dobrodružstve.
Prídu km a peniaze sa sypú.Včera som si od kolegu mechanika vypočul príbeh Jeepa do ktorého išlo už 10 tis a teraz sa ešte prihlásili vstreky.To sú kotrmelce že ani v cirkuse Humberto také číslo nemajú.Až teraz si majiteľ povedal že - stačilo
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

A co tak citroen C6 :)
adamko1991
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.07.2021 14:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adamko1991 »

mhlavaty napísal:Vlajková loď má čo ponúknuť,takže je to formulované správne - či sa oplatí investovať.Jednotlivé motory majú veľmi rozdielne nároky na servis ktoré sa automaticky premietnu do ceny,takže rovno môžme označiť ako jediný vhodný 2,0 Hdi.Kupovať auto pri km keď končí životnosť dvojhmoty,vstrekov a palivovej sústavy,hydrauliky ventilov,vačky,uloženie kľuky a to sme iba u motora.Prevodovka podľa typu,podvozok a brzdy.Rozdiel medzi 2,0 s mechanickým prevodom a 2,7 z automatom môže byť astronomický.Riť sa vezie rovnako.Cena servisu bude veľmi až násobne presahovať cenu auta v súčasnej dobe.
Nájsť zdravý kus nebude problém,ide len a len o to,či z nákupnej ceny nejakých 1500 e.- urobiť 4-5 tis nákup a následne si užiť luxus velkého auta zhruba tých 200-300 tis km,čo nie je práve týždeň jazdenia.Pretože myšlienka že to spackám nejako ako celok z dvojky trojky je voda v koši a nemá cenu ani uvažovať o podobnom dobrodružstve.
Prídu km a peniaze sa sypú.Včera som si od kolegu mechanika vypočul príbeh Jeepa do ktorého išlo už 10 tis a teraz sa ešte prihlásili vstreky.To sú kotrmelce že ani v cirkuse Humberto také číslo nemajú.Až teraz si majiteľ povedal že - stačilo
presne toto je ciel - nechcem nejaky vrak, kde si budem naivne mysliet, ze ved co to pojazdi, pojazdi a vyhodit peniaze do luftu. momentalne mam 407SW 2.0 a som dost spokojny, 607 optimalne po facelifte by som bral, nejaky rok 2007 a vyssie, nech to nema vela KM. som ochotny investovat do nejakych veci, ktore zarucia, ze auto bude frcat a ze budem moct uzivat si jazdenie so svojou novou limuzinkou co najdlhsie, proste mat take auto vysloene na to, aby som ho trosku dal do laty. problemom vsak bude, ak bude cena za opravu 2x tolko, ako samotne auto, to mi za to nestoji...

na stranke som nasiel cosi takeho: https://www.autobazar.eu/peugeot-607-22 ... 73608.html

vedelo by to plnit moj "zamer"? :)
adamko1991
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.07.2021 14:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adamko1991 »

martincichy napísal:A co tak citroen C6 :)
ten je v hladaciku tiez, ale je ich ako safranu... este som rozmyslal nad renault laguna, ale nad tymi novsimi, po modernizacii (tie do 2005 boli udajne vraky)

607 ma ale zatial laka najviac, limuzinka podla mojich predstav
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu všetko iba začína.Nie je jasná približná cielová cena,tj nákup plus servis po kúpe.Ako vidím ja dané auto
koža - nie
manuálna klíma - nie (kupujem vlajkovú loď značky a nie Odcita)
2,2 Hdi nie
auto je dovoz a tak by som km bral z obrovskou rezervou
kedže je dovoz...nerád by som si vypočul ako starý pán chodil do kostola.
Kedže je auto z východu,jemne by som sa bál ako bolo servisované,ale toto radšej preskočme,proste preveroval by som ho tri krát dôslednejšie
To sú veci kde by som ja neustupoval,ibaže ja to nekupujem preto sa treba riadiť vlastným videním.Pokiaľ je cielová cena nízka...už do na dobré čísla nevychádza.Ak by to bolo kupované na SVK a teda jasná história a km a prvý majiteľ...poviem že prehodnotím,pretože pri 200 tis auto okamžitý velký servis jednoducho ešte nepotrebuje.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak si premyslal nad lagunou, popremyslaj o citroene c5. Komfortnejsie zvezenie.

Prijemne zvezenie a pekny zvuk motora ponuka volvo s60 alebo vlajkova lod s80. Akykolvek 5 valec ma krasny zvuk. 2005 je rocnik, kedy diesel este nemal filter pevnych castic. Modelovy rok 2006 uz ano.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Peugeot 607 je uz starina, vyrabalo sa to do roku 2010 tusim, tie pekne a zachovale kusky nebudu stat 1500e. Radsej popozerat spominanu C5, ta sa vyrabala do nejakeho roku 2017 a ja by som kupil co najmladsi rocnik, aby to auto este malo potencial vydrzat a nebude sa sypat rad za radom vsetko. A Citroen C6 - skoda vobec drat klavesnicu :)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mam 607,kupenu na Slovensku, už vyše 15 rokov, 2,2hdi, 6 stupňový manuál, v max plnej výbave,
vyše 500.000km...

Keďže si ju chcem nechať, aspoň vidíš, aký má zmysel čítať fóra od nemajitelov.

Je lepšia ako C6, o C5 ani nehovorím.

Zháňaj neburanu, veľmi solídne postavené auto.
Motor 2,2hdi je dodnes vo svojej triede vo svojej podstate neprekonany, myslím kultúrou chodu, konštrukciou, nastaviteľnou dĺžkou sania a xxx ďalších veci.

Jedine Mercedes je konkurencie schopný.
Niektore veci Ti budu piť krv, ovládanie el. okien, zvyknú padať, made in Gernany, ale už sa dajú lacno opraviť.

Inak asi nič vážne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných