Peugeot 508 SW 2.0 BlueHDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samu3l
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.02.2021 19:38
Zdieľať na Facebook

Peugeot 508 SW 2.0 BlueHDi

Príspevok od používateľa samu3l »

Dobrý večer všetkým, potreboval by som radu. Prišiel mi pod ruky Peugeot 508 SW 2.0 BlueHDi 110kW 6M 02/2016 111xxxkm a dosť mi padol do oka. Ako starý obdivovateľ nemeckých áut, nemám veľmi veľa informácií o tomto motore, čo sa týka spoľahlivosti, prevádzkových nákladov, príp. servis, či ma nezrujnuje. Máte nejaké skúsenosti s touto motorizáciou? Internet nebol veľmi štedrý, a ani na fóre som túto motorizáciu nenašiel. Nerád by som prvé auto kúpil a hneď sa popálil. Vopred ďakujem za postrehy a odpovede :)
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Blue, to je už s mocovinou??
Mám 103 kw verziu, vyše 300 kk a okrem rádia, som menil Iba zadné tyčky stabilizátora a tlačidlo ručnej brzdy. A ešte kľučka dverí, kvôli bezkľúčovemu otvaraniu, tu sú všetky 4, na takom Superbe iba vodičova,
Inak nič. Aj FAP je pôvodný, pôvodne žiarovky,
Spotreba už nie je taká dobrá ako na 406, ale tých 1500-1600 km v pohode na nádrž.

Vstrekovace sú večné, spojka, tá vydrží ďaleko nad 500.000 km, podobne 2-hmota.
Len treba dať Max 17, ideálne 16 palcové kolesá, je to už tvrdé, ako na nemecký spôsob :3c90:

/P.S. Na HDI mám už cez milión km, sú to vynikajúce motory, v danej kategórii, asi to najlepšie a za smiešne ceny/
samu3l
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.02.2021 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samu3l »

Áno to už je s močovinou, čo neviem či brať ako plus, mínus, či nutnosť :d :D
Vďaka za odpoveď, idem ho dnes pozrieť tak som zvedavý :3035:
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

S mocovinou sa niečo riešilo, asi aj zvolavacka bola.
Takže to by si mal mať v poriadku :3035:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem či s tým niekedy pokoj bude.Problém zrejme nie je v tom že samotný systém je zlý,skôr ide o spôsob akým sa problém rieši.obyčajné zamrznutie nástrekového ventilu vyriešia výmenou kompletu a to je medzi bratmi tisícka.A to pokojne nabehne po tridsať tisíc km prvý raz.Takže radšej si dobre pozistovať čím prešlo Hdi od toho pôvodného a spolahlivého ako ho spomína lubos.
Lebo človek nie úplne zriedka zistuje že Bosch nahradili Densom,že to a tamto prešlo zmenami a bývajú to zmeny prakticky vždy smerujúce k tomu aby sa dobehli zľavy pri kúpe nového.Čo vedie výrobcu aby niečo výborné menil za komplikované a problémové to vedia iba oni.Vy naletíte vždy na pekný kabát.Dnes ozaj platí že informácia má cenu zlata.Nie je problém byť očarený z nového,ale cennejšie je ak je to aj po 10 rokoch.Informácií je mrte,ale nesmú byť ohraničené hranicami krajiny,takže ozaj dobrá rada je ...hladať informácie.
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Súhlasím.
Kým bol starý dobrý Bosh, bol to nezmar.
Ešte by bolo fajn zistiť, či to má piezzo, alebo solenoid, solenoid je jednoduchsi a hlavne spoľahlivejši.

Aj ked sa tusim na 2.O už zvykne meniť retiazka vačky, zatiaľ nepočujem nejakú extra zmenu zvuku, ani veľa informácií o tom ani v servise nevedia, tak uvidím.

Škoda stareho dobrého 1,9 td... To bolo neskutočne lacné vozenie. A tiché, myslím s predkomorkou.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Lebo človek nie úplne zriedka zistuje že Bosch nahradili Densom,že to a tamto prešlo zmenami a bývajú to zmeny prakticky vždy smerujúce
>> k tomu aby sa dobehli zľavy pri kúpe nového.Čo vedie výrobcu aby niečo výborné menil za komplikované a problémové to vedia iba oni.


ale coby, vieme to aj my - a je to tam napisane. ABY DOBEHLI ZLAVY PRI KUPE NOVEHO. Cenovka. Samozrejme je to cenovka. Darmo je ABC nepriestrelny ked XYZ ponukne o 15% mensiu cenu - nastavi sa zmluva aby ta sracka musela vydrzat zaruku a ked nie tak to musia zadarmo vymenit, spravia sa firemne procesy a hajde, USETRILI SME naklady na vstupe.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

lubos zimovcak napísal:Súhlasím.
Kým bol starý dobrý Bosh, bol to nezmar.
Tak nejak, lenže všetko dospieva do doby že sa logá kedysi hrdých značiek Bosch, Varta, Castrol, atď.(ktoré byvali zárukou kvality) lepia pomaly na každú druhú sračku na trhu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiaľ to je pravda.Honba za peniazmi priniesla nové správanie výrobcov.Nemajú problém presúvať výrobu čohokoľvek kamkoľvek,hoci by to robili osemročné deti,alebo ľudia v krajine ktorá nikdy nemala technické zázemie.Tak sa šmonc dostáva do krabíc olepený značkou ktorej sme boli zvyknutý veriť.Dnes sa dejú nevídané veci keď sa reklamujú nové veci na samom počiatku.A to je nejaká pohroma,ak sa zamontovala vec vyžadujúca mnoho práce.Reklamácia prejde,ale stratu s tým spojenú znáša dielňa.Ak majiteľ po prevzatí auta prejde 50 km,štartujete a idete pre auto...jeho strata,vaša strata,zlý diel zoberú späť ale tým je to vybavené ?!
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Uzivatelsky je to velmi dobry motor. Vysoky krutak, taha odspodu, perfektna spotreba.
Mocovina... Problem som s nou nemal. Ale, vraj dokazala potrapit. Bola tam nejaka zmena na nadrzi v 2016, tusim...
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Dpf do 200 000 bez problemov. Este treba spomenut, ze okredm mocoviny je tam aj aditivum, ktore sa privstrekuje do nafty. Neberiem to ako nevyhodu, tak to peugeot/citroen ma... O vsterkovacoch neviem povedat nic..
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Aj na ten vstrekovac su trosku ine naroky dnes ako pred 20timi rokmi ked boli v osobakoch prve common-raily. Medzi macetou a chirurgickym skalpelom je tiez rozdiel.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Jasne. No, celkom by ma zaujimalo ako je na tom spolahlivostne medzi ostatnymi euro6.
Tipol by som, ze nebude medzi najhorsimi...
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

mhlavaty napísal:Takže radšej si dobre pozistovať čím prešlo Hdi od toho pôvodného a spolahlivého ako ho spomína lubos.
Lebo človek nie úplne zriedka zistuje že Bosch nahradili Densom...
Denso vyrába určite kvalitnejšie a
spoľahlivejšie diely ako bosch
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Osobne, co na tom aute moc nechapem,to je ta panoramaticka strecha na SW. Neviem, ale zda sa mi, ze je skoro na vsetkych..

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných