Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa db69 »

fzubaty napísal: 23.02.2024 08:58 A daj si v tej prevodovke kazdych 60 tis km vymenit, ja som 5 vymen absolvoval….

RAVENOL ATF T-WS LIFETIME
to bolo pre zadavatela?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ano.
marek27rbk
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.06.2019 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa marek27rbk »

fzubaty napísal: 23.02.2024 08:42 Po lopate a posledny krat:

Zastavim, nohou stlacim brzdou a drzim.

Zaradim N.

Zatiahnem rucnu brzdu.

Pustim noznu brzdu.

Zaradim P.

( dolezite je aby auto stalo v N iba so zatiahnutou rucnou brzdou pred zaradenim P)
stale len vravis ako to robis ty, nevysvetlil si mi preco to takto komplikujes. ked to spravim podla manualu (zastavit, P/N, vypnut motor) auto predsa nebude drzat parkovaci kolik, kedze vypnutim motora sa automaticky zatiahne rucna a az potom pustim noznu, tak auto sa nepohne ani o milimeter ani v kopci, takze kolik nebude namahany. ak chces nieco konecne vysvetlit, tak napis preco by to nemalo byt ok podla manualu.
fzubaty napísal: 22.02.2024 15:23 Ak zastavis, stojis na brzde. Cize predne kolesa su v zabere. Zaradis P, alebo vypnes motor. Co sa stane? Zadne kolesa zablokuje rucna brzda, a predne sa tahaju dopredu a tak ich aj zaisti parkovaci kolik. Cize cele auto, silentbloky su napruzene.
o tom istom. preco by sa mali tahat dopredu po zaradeni P alebo vypnuti motora?
kolik je namahany ked zaradim P v kopci bez rucnej a pustim noznu.
marek27rbk
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.06.2019 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa marek27rbk »

db69 napísal: 23.02.2024 08:23
marek27rbk napísal: 22.02.2024 21:37
tuninka napísal: 22.02.2024 20:41 Veď si pozri aj ďalši dve strany manuálu, pozeral som a prevodovka si dokáže aj sama dať P v niektorých prípadoch, v niektorých autách sama režim nezmaní, v tvojom áno.

https://ibb.co/Gv1g6Ls
https://ibb.co/6HNp6kx
ano to viem, to som aj pisal, ale to nie je odpoved na moje otazky
to preto že sa pýtaš stále dokola. A hlavne ludí čo nemajú Peugeot. Skús tu https://www.peugeot-forum.cz/5008/ normálne sa zaregistruj a založ tému. ja som to tiež tak urobil .Sú tam ludia čo majú dané autá a dokonca aj predajcovia zanačky. AB forum je všeobecné .
vdaka. pytam sa lebo hladam odpoved na moju otazku.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa db69 »

asi nehladáš odpoved . tvoja otázka " Neviem naco je dobry ten medzikrok podla manualu." a potom dalšia protichodná otazka"tak napis preco by to nemalo byt ok podla manualu." Chceš to robiť podla manualu alebo ani nie . fzubaty 🤷‍♂️nepomohlo ani po lopate
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa db69 »

fzubaty napísal: 22.02.2024 10:28
marek27rbk napísal: 22.02.2024 10:04 To si myslim ze uz moc kombinujes. Ked stojim na brzde, je jedno v akom poradi dam P a rucnu, ked pustim brzdu, tak auto bude drzat rucna a nie kolik. Ved aj v manuali je to jasne napisane. Zastavit, P/N, vypnut motor.
Ok. Rob ako myslis.
Tu máš odpoved šitú práve pre Teba
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa autolaik »

Sa zapojim,niekde v starsich temach som pisal ze mne sa podarilo poskodit ten "kolik" a preto najprv stlacam tlacitko rucnej,pustim brzdu a az potom davam do P. Stalo sa to na Peugeote s bezklucovym startovanim,to auto si same zatahuje rucnu,aj dava automat do P... je to aj v manuale popisane,nic netreba robit len stlacit brzdu a zmacknut startovacie tlacitko. Ale...ked sa to robi v prudsom kopci tak tak ci tak sa este auto o kusok pohne a zatazi ten kolik.... preto uz robim tak ako to pisem . Mna to stalo "spoluucast" 180e , vymenili mi komplet druhu prevodovku. Vy si robte ako uznate za vhodne,pisem svoju osobnu skusenost, nie susedovho kona otca brat.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa db69 »

autolaik napísal: 23.02.2024 10:53 Sa zapojim,niekde v starsich temach som pisal ze mne sa podarilo poskodit ten "kolik" a preto najprv stlacam tlacitko rucnej,pustim brzdu a az potom davam do P. Stalo sa to na Peugeote s bezklucovym startovanim,to auto si same zatahuje rucnu,aj dava automat do P... je to aj v manuale popisane,nic netreba robit len stlacit brzdu a zmacknut startovacie tlacitko. Ale...ked sa to robi v prudsom kopci tak tak ci tak sa este auto o kusok pohne a zatazi ten kolik.... preto uz robim tak ako to pisem . Mna to stalo "spoluucast" 180e , vymenili mi komplet druhu prevodovku. Vy si robte ako uznate za vhodne,pisem svoju osobnu skusenost, nie susedovho kona otca brat.
to som si všimol aj ja .vždy sa to v kopci kúsok pohne . na rovine to nieje problém.Je to normálna fyzika ,ručná blokuje zadné kolesá a kolík predné. A auto sa vždy "zhupne" ked pustíš brzdu a máš zatiahnutú ručnú.takže ti tlačí na kolík
marek27rbk
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.06.2019 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa marek27rbk »

db69 napísal: 23.02.2024 10:05 asi nehladáš odpoved . tvoja otázka " Neviem naco je dobry ten medzikrok podla manualu." a potom dalšia protichodná otazka"tak napis preco by to nemalo byt ok podla manualu." Chceš to robiť podla manualu alebo ani nie . fzubaty 🤷‍♂️nepomohlo ani po lopate
To nie su protichodne otazky. Veril som ze podla manualu je to ok, aby nedoslo k poskodeniu a netreba robit dalsie kombinacie. Len ma zaujimalo, co sa zabezpeci tym medzikrokom a fzubaty pise ako sa to ma podla neho robit a nerobit podla manualu.

A ked sa spytam ako môže byt kolik namahany po zastaveni ked sa auto nepohne, tak nevysvetli.
Naposledy upravil/-a marek27rbk v 23.02.2024 12:07, upravené celkom 1 krát.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa db69 »

marek27rbk napísal: 23.02.2024 12:00
db69 napísal: 23.02.2024 10:05 asi nehladáš odpoved . tvoja otázka " Neviem naco je dobry ten medzikrok podla manualu." a potom dalšia protichodná otazka"tak napis preco by to nemalo byt ok podla manualu." Chceš to robiť podla manualu alebo ani nie . fzubaty 🤷‍♂️nepomohlo ani po lopate
To nie su protichodne otazky. Veril som ze podla manualu je to ok, aby nedoslo k poskodeniu a netreba robit dalsie kombinacie. Len ma zaujimalo, co sa zabezpeci tym medzikrokom a fzubaty pise ako sa to ma podla neho robit a nerobit podla manualu.
a asi to nerobí zle, ked má najazdených 300 000km.
marek27rbk
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.06.2019 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa marek27rbk »

Nevravim ze to robi zle, len som chcel vediet preco tolko kombinuje. Preco nerobi podla manualu, ale zlozitejsie. Preco by mal byt kolik namahany ked sa auto nepohne.
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa menonque »

Máme citroen C5s automatom aisin a robíme to tak, ako popisuje fzubatý. Nožná brzda, zatlačime el. ručnú, prejst na neutrál, povoliť nožnú , auto sa vzhupne a zadná náprava prebere celú váhu. Potom len dať do P. Kolík v prevodovke je voľný a len zaisťuje, keby ručná brzda povolila. Keď sa to nerobilo takto, tak váha auta zaťažila kolík a bola treba väčšia sila na vyradenie P. Rozjazd je jednduchý - len zaradiť D a plyn, odbrzďuje sa samo.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa db69 »

marek27rbk napísal: 23.02.2024 12:10 Nevravim ze to robi zle, len som chcel vediet preco tolko kombinuje. Preco nerobi podla manualu, ale zlozitejsie. Preco by mal byt kolik namahany ked sa auto nepohne.
myslíš toto? " “Zatiahnut” rucnu brzdu, zaradit N, pustit noznu brzdu a nasledne zaradit P. Az nasledne vypnut motor."
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa Moonshine »

autolaik napísal: 23.02.2024 10:53 Sa zapojim,niekde v starsich temach som pisal ze mne sa podarilo poskodit ten "kolik" a preto najprv stlacam tlacitko rucnej,pustim brzdu a az potom davam do P. Stalo sa to na Peugeote s bezklucovym startovanim,to auto si same zatahuje rucnu,aj dava automat do P... je to aj v manuale popisane,nic netreba robit len stlacit brzdu a zmacknut startovacie tlacitko. Ale...ked sa to robi v prudsom kopci tak tak ci tak sa este auto o kusok pohne a zatazi ten kolik.... preto uz robim tak ako to pisem . Mna to stalo "spoluucast" 180e , vymenili mi komplet druhu prevodovku. Vy si robte ako uznate za vhodne,pisem svoju osobnu skusenost, nie susedovho kona otca brat.
Nepísal si niekde, že kolesá si oprel o obrubník a nechal auto ''vysieť''?

Normálne aj v kopci hladám ak je nejaká zábrana. Zastavím pri nej a vytočím na ňu kolesá. Hlavne preto, že sa mi už stalo, že ručná mechanická brzda zlyhala asi mojou vinou, kde som nezatiahol cez zuby ale mal som zlozvyk vytiahnuť ručnú so stlačenou poistkou. Sedela mi v aute žena s dieťaťom. Šťastie, že bola zaradená rýchlosť. Bolo to na Palisádach v Ba.
Mal som AT s mech. ručnou brzdou, aj elektronickou. Teraz mám ele. ručnú a manuál.
Pri všetkých to robím rovnako. Stojím na brzde. Volič P/manual do N alebo 1°(stojím na spojke), dám ručnú a vypnem motor, pustím prevádzkovú brzdu.
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 1.6 HDi 2018 - jazda s automatom

Príspevok od používateľa jepe13 »

Chlapci, čítam to pri kávičke a v hlave mi zostal guláš. Nemiešate robotronickú prevodovku s automatom? Predsa na automate nemáte polohu P/N. Mám C GPicasso s prevodovkou Aisin, s meničom a nikdy ma nenapadlo po N zaradiť bez pedálu brzdy preradiť cez R na P.
Ja parkujem v kopci na dvore čumákom hore. Zastavím, zapnem r.brzdu, potom cez N R, zadok sa nadvihne, potom P a vypnem motor. Ináč motor môžem vypnúť v akejkoľvek polohe, D,R,N,P.
Na Jeepe GCheroke 5,7L Hemi napr. v D ani nevypnem motor.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných