Peugeot 5008 - 1,2 puretech alebo 1,5 HDI?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

P5008, 1.2 benzĂ­n alebo 1.5 diesel

Hlasovanie ukončené 01.08.2020 21:19

1.2 puretech
7
18%
1.5 hdi
32
82%
 
Celkom hlasov: 39

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

mp3turbo napísal:>> palubak mi ukazuje az 7,2l, no realita 5.5

tak to si prvy na svete :) ostatni to maju naopak.
Vždy je to naopak, ak BC ukazuje správne, lebo to, čo ľudia nazývajú "reálna spotreba", je v skutočnosti údaj výdajného stojanu. Aké prekvapenie, že každý jeden kradne? :-)
Reálna spotreba je tá, ktorú ukazuje BC.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jerguško a čo mám povedať ja? čo čapujem do auta hydraulický olej doma na dvore a aj tak som musel palubák dolaďovať podla litrov čo som realne nalial do nádrže. lol
Vieš mi original slováci nie vždy čapujeme na pumpe, už len kvoli spotrebnej dani.
A ešte jedna taká poznámočka - dlhé roky (cca 35) vláčim benzín a naftu v kanistroch domov kvoli traktorom kosačkám kroviňákom a všelijakej inej hávedi. Kanistre sú ciachované ako všetky čo sa bežne predávajú lol no a na každej pumpe 5l je 5l 10 je 10 a aj 20l vždy doteraz presne pasoval. :40bd: :40bd: Taký lakomec ako ja, by sa určite išiel vadiť, alebo by som ich rovno udal na SOIke.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

jergusko napísal:
mp3turbo napísal:>> palubak mi ukazuje az 7,2l, no realita 5.5

tak to si prvy na svete :) ostatni to maju naopak.
Vždy je to naopak, ak BC ukazuje správne, lebo to, čo ľudia nazývajú "reálna spotreba", je v skutočnosti údaj výdajného stojanu. Aké prekvapenie, že každý jeden kradne? :-)
Reálna spotreba je tá, ktorú ukazuje BC.
pumpa je kalibrovana a kontrolovana metrologiou... auto kalibrovane nema nik :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> lebo to, čo ľudia nazývajú "reálna spotreba", je v skutočnosti údaj výdajného stojanu. Aké prekvapenie, že každý jeden kradne?

hovadina, kazdy jeden stojan ma pravidelne inspekcie a merania atd. Dones so sebou 30 alebo 50 litrovu bandasku ktora ma presne oznacene, alebo kludne aj laboratorne skumavky, a davaj tankuj.

Ze ci najdes jeden jediny deci rozdielu na 50 litroch... lebo nenajdes. Ano viem ze si robil v petrobusinesse, ale to bolo davno.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo pančuje, zamieňa a kradne sa stále, ale liter je vždy liter. Moderná doba prináša aj modernú zlodejinu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

po piatich stranach co si vybral za mmotor? nejako da vam diskurz zvrtol, uz meriate dcl na pumpach.... :41c2:
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Aky motor

Príspevok od používateľa tom2014 »

Do auta ktore opisujes odporucam ten dieselovy motor. Z dlhodobejsieho hladiska ale aj z kratkodobeho je to logickejsia volba. Ide o nove auto takze bez obav. To ze je to 3valec alebo 4valec este neznamena nic ohladom spolahlivosti, to na margo tej 1.2 turbo. Tento konkretny benzinacik je naozaj spolahlivy, jeho uplatnenie vsak ja osobne vidim hlavne v 208, 308, 2008 este dajme tomu. Pre flegmatikov aj 3008... Zaver: ber diesel.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

to ze ten trojvalcek trpi na silne karbonovanie sacich ventilov a odporucenie peugeotu je pieskovat ich jedlou sodou a si 2dni bez auta je vec druha.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

je rec o novom aute a nie o jazdenke.
motor sa robi >6r za ten cas ubehlo viac zmien.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

základ hlúposti tam ostal zachovaný.problematické sú často už od 30 tis km,ten motor je konštrukčne problémový,odstránenie takých vecí je návrh iného motora.Motoru kde jedno klasické dotiahnutie sviečky "od oka" majiteľa spôsobí ďalekosiahle problémy,tomu je rozumné sa vyhnúť.Nasledujú problémy z ventilmi (termické poškodenie okraja) a upalovanie elektrod sviečky.Kým je v záruke,vymieňajú agregát,ale neriešia dielčiu opravu...prečo asi ?
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

raz isty pan M. Vaculik hovoril ze nechape preco ten pruser nevykupila fabrika spat... Keby ten problem vedeli vyriesit siel by do predaja uz vyrieseny... oni ho mozu len zmiernit. Takze ti doporucia tankovat premiove palivo v tom lepsom pripade skorsie vymeny oleja a nespravia s tym autom vobec nic. Ked ten motor nezabije karbon tak fuzy z rozvodoveho remena v oleji nakolko je v olejovej hmle a rad upchava kanaliky. Priamovstreky benzin mas na dlhe trate ohriat to a potom mu nalozit nehat dochladit. Cize start prejst aspon 30km a na to uz mozes mat efektivnejsi diesel hlavne ked tam bude namontovany bufik tak nemusis nic riesit. Jedine co tak hladinu mocoviny aby nebola prilis nizka hladina alebo prilis vysoka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> raz isty pan M. Vaculik hovoril ze nechape preco ten pruser nevykupila fabrika spat...

no tipnime si vsetci preco fabrika neprizna svoju obrovsku konstruktersku chybu a ASI PRECO nevykupi tragace za miliardy eur naspat lebo nefunguju ako maju. Lebo budu predcasne zlyhavat.

Ziadna fabrika nic taketo nikdy neurobi dobrovolne, za ziadnych okolnosti. Nikto nikdy nepovie ze "okej, trojvalcove priamovstreky 1.2i su zgrc, su ošálené na kazdej strane, skonstruovane pod tlakom emisii aby sme mali nieco ukazat Bruselu co v realite nikdy fungovat nebude dlhodobo, a mame velmi silno stisnutu riťku aby tie sracky vydrzali aspon zaruku tak ako sme to vypocitali".


80.000km zaruka, Peugežeot 3008, Puretech 1.2i. to uz mi je "premiova" zaruka pri auticku za !!! 30.000 eur !!!
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

No v takom USA, autá VW kvôli emisiám vykupuje, alebo odškodňuje zákazníkov(a to sú tie autá plne schopné jazdy)Pretože tam by im to zrátali buď zákazníci alebo súdy.Tu sa asi nič také neudeje, pretože každý sudca v celej EU bude dosratý až za ušami keď tam napochodujú právnici platený Wágenom.Čiže pravdu má zase len ten kto si ju dokáže zaplatiť.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie je jedno či si zaplatím pravdu alebo rovno opravu?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

keby namiesto krcmovych reci a vseobecnych omacok, ste radsej dali do plena aj nieco z realneho zivota... lol
napr 1,6 thp /prince prvej generacie mala nemale muchy (zrovna ta bmw cast dizajnu), bmw robilo hlavu a psa blok.
hlava- vanos,rozvody,karbonovanie bol problemovy ...
sucasna generacia motora je drziak. to neni moj vymysel.

1,2pt remen do 6/2017 sa drolil a bol z ineho materialu. dokazalo to pripchat galerie alebo posilovac brzd,vvt. nove vyzeraju inak, nedrolia sa.
mozes sa hnevat na psa, no vyrobu a patent na mokre remene ma americka firma...

dlha zaruka vyrobcu je mi na gowno, lebo napr korejci sice maju dlhu zaruku ale je to tak vypodmienkovane a urobene ze nie dakujem.
aj tak kazdy caka kym skonci zaruka aby isiel do lacneho garazservisu....psa su 2 roky a hotovo. zvysok si clovek podla seba dokupi km/roky - ak chce.

fukane 3v a mokre remene ma uz kazdy, aj z dalekeho vychodu.... :40bd:

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných