Peugeot 407 1.6 HDI - biely dym

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1miro14
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.08.2014 16:14
Zdieľať na Facebook

Peugeot 407 1.6 HDI - biely dym

Príspevok od používateľa 1miro14 »

cavte mam problem ze vzdy ked nastartujem tak mi ide z vyfuku oblak bieleho dymu asi tak cca 10sek. a zase ked uz idem a dam auto do otaciek a preradujem tak medzi 1500-2000 otacok tak zase mam oblak cierneho dymu a potom uz nedymi ma s tym niekto skusenost???
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

zeby odchadzalo turbo, trysky .... co povedala diagnostika
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

Podľa mňa to budu najskôr vstreky . Auto ma aj ostrejší zvuk - tak ešte viac traktorový ? . Ak sú KO vstreky tak by mal traktor ešte hnusnejšie smrdieť - taký hnusný štipľaví smrad .

No v prvom rade najprv diagnostika . V každom prípade radšej si napísať číslo na odťahovku a rozmýšľať prečo pri kúpe padlo rozhodnutie na diesel a nie benzín alebo LPG .
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

najskor by som sa venoval turbu,tieto motory mavaju problem s mazanim a vzdy na to doplati najskor turbo.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

turbo by nemalo spôsobiť oblak bieleho dymu . Turbo ak konči tak čierny alebo modrastý-(spálený olej) . No ak náhodou to bude turbo tak pri 1.6 HDi odporúčam dať dole olejovú vaňu a vyčistiť sitko na sacom koši - plus to zopakovať o 1000-km ešte ráz !!! Dúfam že chúďa auto nechodí na výmenu oleja každé 30 000-km . Olej pri 1.6 HDi meniť max na 10 000-km .
edo172
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03.02.2010 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edo172 »

No mne keď sa poručalo turbo do večnych lovišť tak som mal ozaj modrasty až skoro čiernomodry dym.Tiež si myslim že turbo by to v tvojom pripade nemalo byť ale s určitostou to netvrdim.Ak sa nemylim tak biely dym je priznakom malej dodavky až nedodavky paliva.Stalo sa mi ešte pri byvalom aute že som mal upchate sitko v nadrži auto začalo dymiť na bielo a vmomente stoplo.Po vyčisteny sitka zasa všetko v poriadku.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ak preraďuješ okolo 1500 až 2000 otáčok, tak ten motor úprimne ľutujem...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Sliedič, inokedy rozumne píšeš, však kedy má preraďovať na hrkotáči? Pri 3000? :-) Preraďuje presne ako má, však aj automat preraďuje pri takých otáčkach, prípadne aj pri nižších...
Keby nebolo dieslov, na fóre by ubudlo 80% tém :d :D
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

jergusko napísal:Sliedič, inokedy rozumne píšeš, však kedy má preraďovať na hrkotáči? Pri 3000? :-) Preraďuje presne ako má, však aj automat preraďuje pri takých otáčkach, prípadne aj pri nižších...
Keby nebolo dieslov, na fóre by ubudlo 80% tém :d :D
Neviem, ako na 1.6HDi, ale na 2.0HDi sú odstupy medzi jednotlivými prevodovými stupňami (okrem preraďenia z 1 do 2) približne 500 otáčok. Ak by som mal preradiť pri 1500otáčok, otáčky klesnú na 1000. Môžem z týchto otáčok vôbec zrýchliť? Ak by som jazdil takto bežne, aký by to malo vplyv na efektivitu motora, DPF, vstrekovačov, zotrvačníka? Asi by toho veľa nevydržali. Aj preraďovanie pri 2000 otáčkach považujem za málo. Ja ten motor vytočím najčastejšie na otáčky okolo 2500 a po preradení som ďaleko od podtáčania. To som sa naučil tu, ako veľa iných vecí :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných