Peugeot 407 R.V.2005 2.0HDI 100KW M6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fabianz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.02.2015 16:21
Zdieľať na Facebook

Peugeot 407 R.V.2005 2.0HDI 100KW M6

Príspevok od používateľa fabianz »

zdravím páni chcem vas poprosit o radu mám dobru ponuku Peugeot 407 2.0HDI 100kw M6 r.v.2005 naj.404000km za cenu 2500€ chcem sa spytat ci sa mi to oplatí auto som bol pozerat jazdí krásne aj karoseria je pekná všetko vyzera byt velmi dobré ešte jedna otázka prosím vás má to DPF filter? vopred dakujem za všetky rady.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ahoj nema DPF ale FAB troska na inom systeme ci sa ti oplati kupit to ti nikto nepovie cena lakava ale km viac vsetko zalezi od predosleho servisu auto moze kludne dalsich 400 tis. sluzit dalej aj nemusi , takze ak kupis take auto samo musis ratat ze sa ti nieco moze posrat a nemusia to byt eurove polozky kolko krat moze oprava presiahnut aj cenu auta sam zvas pripadne zober neakeho mechanika na pomoc a rozhodni sa
stefi407
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 21.02.2007 09:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefi407 »

Nie FAB, ale FAP.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Lahni pod neho ci netecu semerinky medzi prevodovkou a motorom.ak ano neber.ak nie tak este 50 000km pobeha.ale take km su uz riziko samo o sebe.tam uz moze pytat svoje vsetko.alternator starter spojka loziska kolies no a ako stale vstreky cerpadlo,hlava valcov bude pytat repas no ale je to na tebe.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

seven549 napísal:Lahni pod neho ci netecu semerinky medzi prevodovkou a motorom.ak ano neber.ak nie tak este 50 000km pobeha.ale take km su uz riziko samo o sebe.tam uz moze pytat svoje vsetko.alternator starter spojka loziska kolies no a ako stale vstreky cerpadlo,hlava valcov bude pytat repas no ale je to na tebe.
90% 10 ročných áut strednej, vyššej strednej a luxusnej triedy s naftovým motorom má vyše 400.000km, akurát o tom drvivá väčšina súčasných majiteľov nemá ani poňatia. V tom vidím chybu, nie v kilometroch.

Ak auto dostáva adekvátny servis, na nejakých kilometroch nezáleží. Kameň úrazu nastáva, ak majiteľ auto dlhodobo zanedbával, stočil a predáva vyvoňané, vyleštené a nejaký chudák to kúpi.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

A ako maju mat ponatia kolko to ma realne najazdene ked sa stacaju km?v nemecku by taky pezot stal z prizmurenim oka max 500 euro.a slovak je hlupy lebo nechce auto co ma pol miliona tak sa mu to upravi,lebo tak to ludia chcu.ale auto co ma pol miliona km nikto zdravy nekupi hoci by bolo ako cukrik.nepoviem kupim to za 500 euro najdem buracku za 500 euro vymenim motor a vozim sa to beriem ale nie u nas je(nevravim ten pezot) standart pytat za stocenicu tolko ako za auto z real km.ja by som tiez kupil nejaku premiovku dajme tomu 740d.nech ma aj 600 000km.ale dam za to max 500 euro.nebude mi vadit absolutne nic ked sa nieco zosype.lenze na slovensku sa take predava za 10 000 euro a ma 180 000km.minule mi jeden nemec nukal poctivku fakt zachovala e38 740i rok 2001 malo to 200 000km.chcel za to 2000 euro a nebral som.nemec mu to nekupi tak nukal slovakovi s nadejou ze zarobi.skratka to nema hodnotu.hodnotu to ma len v krajinach kde je hladomor.a este detail pre sliedica.ze najazdene km nehraju rolu?pre pojistovne hraju velku rolu.tie urcuju presne hodnotu auta.a kde ze je ten tvoj landcruiser co ma cez pol mega?
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Pokiaľ to auto jazdi v poriadku, tak kludne choď do toho. Aj tak všetky 10 ročné auta danej triedy majú okolo 500 000km, len slovač pozera čo svieti na prístrojovke. Niesu dôležité km, ale stav! Mal som A6 2,5 tdi - 550 000km, jazdilo bez problémov. A6 Alrooad 2007 3,0 tdi 300 000km, bez závad, boxer 2003 2,8 HDI 680 000km, jazdi bez problémov. Takže asi tak :-)
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

100 kw je celkom podarený motor, problémy môže mať presne také isté ako akýkoľvek iný common-rail.

kilometrov by som sa nebál, ak treba vymeniť gufero, nie je to strašná robota, sevena nepočúvaj,

mal som teraz v sobotu v dielni 407 ale s motorom 1.6. HDI, na ktorom v peugeote chceli meniť všetky vstrekovače. Podozrivé pre mňa bolo to, že v rampe som viac ako 450 barov nenameral ani pri zošliapnutí plynu, motor trhal.

Po výmene palivového filtra, tlak v rampe presne podľa požiadaviek motormanažmentu

k 2.0.HDI - v nádrži sa nenachádza podávacie čerpadlo, ale je integrované vo vysokotlakom. Teraz neviem, ako je to v 407, ale volvo nemá pri čerpadlo balónik na načerpanie nafty - je potrebná určitá zručnosť mechanika a nejaká výbava - nejaké pomocné čerpadielko na zapojenie do série, aby sa nafta pretlačila cez čerpadlo. Ináč je to motor naozaj dobrý.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak je motor odspodu suchy neutierany tak to este pobeha.tecuci semering znaci len jedno.motor bol ako tazny kon.a robota neni strasna len cena za nu.a okolo toho pocuvat tie reci ked uz je prevodovka dole trebalo by aj spojku dvojhmotak vymenit,homo klby druhe,uz sa najde aj nejaka vec na naprave ved auto co ma 400 000km to bude mat tip top.a najlepsie ked to pise niekto kto nema auto co ma 400 000km.
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Treba hlavne pozriet v akom stave je spojka,ci nepresmykuje.Viac ako 200.000km malo ktora vydzi ,ale zavisi to samozrejme od sposobu jazdy.Druha vec je dvojhmota ,ta vydrzi tiez pomaly ako spojka ,ale vsetko zavisi od sposobu jazdy.Vacsinou na 6 stupni to presmykne medzi 2000 -2200 otackami.Samozrejme od 1900 otacok drzis plny plyn.Osobna skusenost uz asi na tretej 407 ,2.0 hdi.Prekontroluj tiez klimu.Klima sa ti zapne az cca nad plus 8 stupnou.Neviem to presne ale nejak tak.Aj ked je funkcna ,nezapne.Skus aspon tlak v klimatizacii,na trubke.Predny chladic klimy ,som menil pri 170.000km za novy ,bol totalne zhnity.Trebalo by to dat na diagnostiku,kde Ti ukaze stav hladiny aditiva a stav Fap filtra. Take veci ako rozvody,brzdy ,manzety,gufera a atd. si treba popozerat v akom stave to je. :2f93:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

seven549 napísal:A ako maju mat ponatia kolko to ma realne najazdene ked sa stacaju km?v nemecku by taky pezot stal z prizmurenim oka max 500 euro.a slovak je hlupy lebo nechce auto co ma pol miliona tak sa mu to upravi,lebo tak to ludia chcu.ale auto co ma pol miliona km nikto zdravy nekupi hoci by bolo ako cukrik.nepoviem kupim to za 500 euro najdem buracku za 500 euro vymenim motor a vozim sa to beriem ale nie u nas je(nevravim ten pezot) standart pytat za stocenicu tolko ako za auto z real km.ja by som tiez kupil nejaku premiovku dajme tomu 740d.nech ma aj 600 000km.ale dam za to max 500 euro.nebude mi vadit absolutne nic ked sa nieco zosype.lenze na slovensku sa take predava za 10 000 euro a ma 180 000km.minule mi jeden nemec nukal poctivku fakt zachovala e38 740i rok 2001 malo to 200 000km.chcel za to 2000 euro a nebral som.nemec mu to nekupi tak nukal slovakovi s nadejou ze zarobi.skratka to nema hodnotu.hodnotu to ma len v krajinach kde je hladomor.a este detail pre sliedica.ze najazdene km nehraju rolu?pre pojistovne hraju velku rolu.tie urcuju presne hodnotu auta.a kde ze je ten tvoj landcruiser co ma cez pol mega?
nezvachaj tu kraviny a za 500 EUR mi take auto dohod ked najlacnejsie predavane v danom rocniku stoji 2600 eur z naj . 360 tis. km tak neviem kde citas inzeraty ale kludne posli link na SS ,
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

On nečíta inzeráty, on sám stanovuje ceny...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

seven ak kupis za 500 take auto dam ti 1000.mas hned 500 kavu.dones mi aj 3 za tyzden mas zarobene.nemusis ani prstom pohnut.suhlas?za 500 kupis take roztrhane na srot kvoli motoru a prevodovke. :40bd: inak moja ponuka plati.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Dobre ste ma pobavili.to vy sledujete tie bezne mobile.de,alebo autoscout 24.de,alebo occasionauto.de?to je fakt slovensko take zaostale? :41c2: asi zacnem ako bokovku robit obchodnika s autami.vidim ze slovac pasie po dizloch 10 rocnych.ja som myslel ze auto starsie ako 6 rokov nikto nechce,lebo co sledujem nasich bazaristov v akcii tak oni vozia len auta max 5rocne a take aby sa to predalo aspon za 10 000 euro,trhnu na tom 1500 eura ciste.a to su taky slaby predajcovia.ti lepsi kupuju luxusne kary sice obehane ale najnovsie modely kupuju to na sk firmy a bohatsi ludia aby si slovac myslela ze na to mame.ale zdroj nedam.to by bolo plnit slovensko starymi vrakmi z nemecka.ono aj tak kde je dopyt stupa aj cena a podstatne je ze nepotrebujeme tu mat srotovisko zo zapadu.budte radi ze nasa zem este neni taka zdevastovana,len koli tomu aby si kazdy solo nabalil vrecka.
fabianz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.02.2015 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabianz »

chlapci diky vám za všetky rady auto som kupil bol som s mechanikom on povedak že je všetko ok zotrvačník bol meneny aj so spojkou predávajúci ukázal aj papiere od toho ešte raz díky za všetky rady
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných