Peugeot 407 FAP off?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

buri80
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.05.2016 13:20
Zdieľať na Facebook

Peugeot 407 FAP off?

Príspevok od používateľa buri80 »

Dobrý deň všetkým . Na mojej 407 mi vypísalo chybu a potrebujem doliať aditívum do FAP filtra ( Eloys ) , ale keď som sa snažil nájsť kde to dám doplniť tak okrem originál Peugeotu ( doliatie 1l = 100€ ) mi ostatní všetci povedali aby som si dal FAP-ko vyhodit úplne ?! Prosím Vás pekne o radu , či to mám dať robiť a ak áno , tak komu ? Nie som ani mechanik ani odborník , tak prosím o strpenie . Budem vďačný za každú radu . Pekný deň .

Mám Peugeot 407 2.0 HDI , rv2007 , 100kw , manuál
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

V žiadnom prípade to nerob ! Jednak aj keď ti ho vyhodia nemáš úplnú istotu, že aj softvérovo to ošetria tak, aby ti do budúcnosti nevznikly žiadne ďaľšie chybové hlášky s tým spojené... Kopec ľudí, ktorým nastali obrovské patálie po vyhodení filtra by vedeli rozprávať... A v druhom rade je to nefér voči ostatným. Nevieš si predstaviť koľko sajrajtu to vypúšťa bez toho filtra. Nenechaj druhých doplácať na chybu tvojho auta. Matička zem sa tiež dva razy nepoteší :28b7:
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Urcite nespekulovat a doplnit eolys ci jak sa to vola. Budes mat na dalsich 50 000 km pokoj. Ferova cena, nie?
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nikto nevie ako sa za nejaké dva roky vyvinie STK a za dalšie ked budeš predávať, nový majitel sa ti nepríde sťažovať že si mu predal auto kde je vyrezaný FAP
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

elosys kupis na internete 5l za necelých 150€. stači pohľadať.
Inak v autorizáku mi povedali že bežne sa tam dolieva obyčajná nafta a účtuje sa elosys lol
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

Jednoznačne nedávaj FAP OFF, lebo stým ide off aj egr a úprava softu
A ak ten soft neurobia poriadne, tak cesta späť je veľmi drahá.

Len tak pre zaujímavosť cena za fap off a veci stým súvisiace okolo 400 e
nová fap v autorizáku 600 e repasovaný v autorizáku 400 e

Takéto ceny povedali mne v autorizáku v ZA a v BA na Ivanskéj ceste.
Keď som mal 407
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

Nielenze tam mas FAP, este tam treba aj nejake 100€ aditivum? Olala, to je teda kauf... nuz ale aspon co si usetril na nafte, mozes teraz zase dohnat.
FAP nevykuchavaj, lebo to skor ci neskor velmi draho olutujes.
FadeRising
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.06.2010 16:42
Zdieľať na Facebook

Fap

Príspevok od používateľa FadeRising »

Eolys urcite nestoji 100 eur liter. Otec si to robil na 407 sam. Kupil komplet sadu aj s eolysom a kedze mame doma aj diag, nebol s nicim problem. Na Fap Off zabudni. Vobec nechapem, ako to pri dnesnych cenach filtrov moze niekoho napadnut. Dva max. Tri roky dozadu, ked som mal 607 posledny facelift stal v Peugeote vymennym sposobom (stary das, novy dostanes) novy Fap 219 eur na 2.2 HDi. Na kamaratovu 2.7 stal 250. Podla mna smiesna cena oproti japoncom, ci nemcom. Tuto eco pomocku ma podla mna cely psa koncern vyvinutu najlepsie a je aj najdostupnejsia.
buri80
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.05.2016 13:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buri80 »

Ďakujem Vám všetkým za odpovede , cením si to . :28b7:
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

mne ukazuje min. stav elosys už asi 10 000km, a idem tam dolievať naftu lebo mi to príde ako riadny nezmysel davať 150€ za močovinu lol
FadeRising
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.06.2010 16:42
Zdieľať na Facebook

Naftu?

Príspevok od používateľa FadeRising »

Fuuuuuuh...to si riadny ,,inzenýr". Eolys nema s mocovinou alias adblue nic spolocne...Ale nech sa paci, kludne tam daj naftu. Kriste ludia ked nemate na banany, nekupujte si opice...,,radost" po niekom takom kupit auto. Ak sa chces vyhnut problemom, kup normalne eolys, nevymyslaj hlavne s naftou a pod. Zlepsovakmi a odvdaci sa ti nielen auto, ale vo finale aj penazenka, kedze si neodfajcis dobry FAP. 2.2 Hdi jazdiace kusok od mojho domu v 607 s este uplne prvym typom filtra tu ma na povodnom Fape 440 000 km. Len dolievany eolys, takze ak jazdis s tym autom na to, na co je urcene, este bude samotny fap sluzit roky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nick21212 napísal:mne ukazuje min. stav elosys už asi 10 000km, a idem tam dolievať naftu lebo mi to príde ako riadny nezmysel davať 150€ za močovinu lol
Riediš sa heslom....budem šetriť,nech to stojí čokoľvek ?!!
Nezmysel je,že si kupuješ auto na ktoré nemáš
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

zhrnul by som ti to tak, ze PSA ma HDI motory velmi dobre, FAP ma tiez dobre, nie drahe a system je pocas svojej zivotnosti relativne lacny, takze uz nic nespekuluj, lebo to len pokazis a nalej tam, co je treba / a urcite nie naftu . :40bd: /
vanieldana
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.05.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

eolys - fapp off

Príspevok od používateľa vanieldana »

aj ja ti odporucam nedavat to von. Na mojom 807 mi tiez vypisovalo doliat aditivum. Zobral som do Peugeot servisu a po doliati sa cudovali ze mi to preco vypisovalo lebo asi doplnili ledva pol litra. Platil som asi 30 euro. Takze nech ti pozru stav nadrzky. Na 807 je na spodku vozidla. Ja som menil aj Fapko pred dvoma rokmi na repasovane, od vdety ziadne zavady. Auto v poode. Casto robim mesto, aj v zime. Aj dlhe trasy.
ancore
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.06.2009 07:24
Zdieľať na Facebook

fap off

Príspevok od používateľa ancore »

Ja by som len dodal, pár HDi som mal a mám, na 2.0HDi 100kW RHR, FAP off v podstate nie je problém, na 407me pred rokmi som ho tiež mal preč, stálo to cca 200€ aj so softom, auto malo síce zvýšenú dymivosť, ale bez problémov prešlo emisnou, kedže pri každom aute je nutné, aby plnilo emisnú normu, v dobe, keď bolo vyrobené - EURO4 v tomto prípade. Osobne by som to už pri dnešných cenách ale nerobil, nemá to zmysel a najmä možno trochu myslieť ekologicky :) ale tiež si treba uvedomiť, že citelný a nepríjemný prejav auta pri regenerácii FAPu ( cca každých 600-800km ) zostane zachovaný a nie je možné ho zmeniť. Čo sa týka aditíva, jediný problém je v tom, že Peugeoty v nádržke na aditívum nemajú plaváčik, preto auto stav nádrža len odhaduje - počíta sa počet tankovaní, preto sa občas stane, že vyhodí hlášku, ale reálne nádržka nie je prázdna. 2.0HDi ju majú pod autom - pri ľavom prednom kolese, 1.6Hdi tuším v motorovom priestore. Pokým ten filter nechceš v dohľadnej dobe opäť meniť, určite tam nelej naftu, ale originál PSA aditívum
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných