Peugeot 406 2.0 Hdi - vynecháva turbo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ondro91
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.01.2010 16:31
Zdieľať na Facebook

Peugeot 406 2.0 Hdi - vynecháva turbo

Príspevok od používateľa ondro91 »

Chcel by som sa opýtať, menil som turbo lebo mi vypovedalo staré... Najprv ho miestami nezopínalo a po čase začalo vypisovať, že tlak oleja je nedostatočný. zohnal som si ojazdené z anglickej verzie a vymenil som ho. Teraz je tlak v poriadku ale tiež vynecháva no keď naprázdno vytočím motor na 3 - 3,5 tisíc otáčok tak ho zopne. Pri nízkych otáčkach tiež funguje ale v takých stredných optimálnych zrádza najmä pri objehaní... Má na to vplyv aj váha vzduchu? Díky za radu
audis
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 08.06.2009 20:43
Bydlisko: Slovensko
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audis »

váha by bola prva vec ktoru by som pozrel, ale kludne to moze byt nejaka prasknuta hadicka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak či tak Ti to niekto napíše,turbo nie je ventilátor,nezopína a nevypína.Má k dispozícii tlak výfukových plynov tak ide.Čiže jeho výkon je závislý na množstve a objeme spalín,tie zase na otáčkach a záťaži motora.U turba s variabilitou je možné výkon v určitom rozsahu upravovať,ale ani tam nie zapínať či vypínať.Kedže vzájomná spolupráca turba,dávkovania paliva,meranie a vyhodnocovanie parametrov sa musí nachádzať v určitom presnom rozsahu,je u teba toto v zlom pomere.Na to stačí zle namerané a vyhodnotenie niečoho,čo vplýva na výkon motora.Čiže čiste teoreticky chyba nemusí byť vôbec v turbe,ale napr.v zle odmeranom tlaku alebo v prietokomere nasávaného vzduchu atd.
sveky
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.04.2015 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sveky »

@ondro91 chcel by som sa opytat ci si to s tym turbom vyriesil, a ak ano co to tam presne bolo na vine... robi mi presne to iste
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných