Peugeot 406 2.0 HDI - kontrolka ABS + brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Peugeot 406 2.0 HDI - kontrolka ABS + brzdy

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ahojte,
dnes mi počas jazdy bez nejakého dôvodu (brzdenia a pod.), asi po 5 km začala svietiť kontrolka ABS - oranžová a spolu s ňou kontrolka ručnej brzdy (červená)..
Auto normálne brzdí, ale ako som sa dočítal v manuáli zrejme bez ABS.
Keď znova naštartujem nesvieti, zasvieti až počas jazdy tiež tak po 5 km, alebo 5 minútach...
Pôjdem s tým do servisu - ja si asi neviem pomôcť, ale chcem poradiť na čo asi sa mám pripraviť - čo to môže spôsobovať??
Ďakujem..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak kontrolka po otočení kľúča zhasína,znamená že autodiagnostika systému prebehla v poriadku,sú funkčné napr všetky kolesové čídlá,je funkčné čerpadlo atd. Ak dôjde k rozsvieteniu opäť,tak preto lebo nastali okolnosti ktoré ju vyvolali a RJ ich vníma ako vadu.Z toho správania sa už dá vyvodiť dosť záverov o možnej vade,rozhodne je v systéme triviálna závada
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: Malo brzdovej kvapaliny. :41c2:
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Ahoj len tak zo zvedavosti ja mam tiež 406ku 79kw r,v.6/2003 ma aj ESP a BAS s brzdami zatiaľ problém nemám aj keď nie sú nejako extra mocné,chcem sa spýtať ako si sním spokojný aká vychodí spotreba a ako dlho ho máš a koľko km najazdené... Ja som celkom spokojný až na to nakláňanie v zákrutách,neviem čím to odstrániť :-\
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Stačí ak čidlo nedáva signál...alebo ho dáva nejaký skreslený. Pritom pri kontrole pred štartom je všetko OK lebo vtedy ešte snímače signál nedávajú a RJ robí zrejme len kontrolu neporušenosti obvodu snímačov. A možno trepem . Takže brať s rezervou, ale pozrel by som to postupne každé koleso.
lajko22
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 01.06.2010 13:43
Zdieľať na Facebook

brzdy

Príspevok od používateľa lajko22 »

Ahoj, mam tiež P-406, robilo mi toto podobne, myslím že rozsvecovalo len ABS-neviem presne, nedalo mi to dal som dole predne koleso a na jednom z laniek čidla opotrebovania brzdoveho obloženia bolo vidno predratie až do "živého", toto som oblepil páskou, dajako som to vyhol aby sa to nešúchalo o koleso a finito, kontrolka nesvieti.
yago152
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.07.2010 17:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yago152 »

Ahoj.Mne to iste robil na 406-ke prasknuty ABS kruzok. Bol volny a krutil sa inou rychlostou ako koleso. stacilo trosku tekuteho kovu a dodnes uz asi 5 rokov to frci. Ale to bol moj pripad.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Z nasich skusenosti v tomto pripade nejaky snimac od kolies dava falsony signal k RJ.To sa zisti hned na diagnostike.Nemusi byt samotna snimac zly,ale kludne moze byt aj snimaci kruzok.malo kvapaliny urcite nie!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných