Peugeot 308 , 1,6 Bluehdi - sitko v privode mazania turba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Peugeot 308 , 1,6 Bluehdi - sitko v privode mazania turba

Príspevok od používateľa pajtyi »

Zdravim.Chcel by som sa spytat ci aj novsie 1,6bluehdi rok 2017 maju este stale to nestastne sitko v privode mazania na turbo?Mam 308cku s 25tis km a ak tam je tak rozmyslam ci este vcas odstranit to sitko.Planujem pri dalsej vymene oleja prelisovat aj tu nestastnu olejovu vanu.Alebo myslite ze ak budem vediet vzdy vypustit vsetok olej po prelisovani vane a dajme tomu budem menit olej po 8-10tis km tak sa motor natolko nezakarbonizuje aby sa upchalo to sitko?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tam treba v prvom rade vedieť že ak sa nevypúšťa olej v najnižšom bode vane tak v motore neustále ostáva neskutočný sajrajt.Výpustná nádoba sa musí po cca troch vypusteniach totálne očistiť lebo dno je už plné niečoho čo sa ani definovať nedá.Starý olej ide späť do pixle novej náplne,keď už len kvapká sa nechá tam.Po troch vypusteniach je spodok ktorý sa na dne už správa ako tečúce blato.
Príde nový olej,rozmieša sa s tým humusom...zle pomyslieť.Prelis treba určite viac než čokoľvek iné a sitko treba vrátiť do zadku tomu čo ho tam dal.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

ked mozem poradit, vyborny pripravok na prelisovanie je vrchna miska zadneho tlmica z Felicie. Ma akuratny rozmer, a kopcek ktory na vani vytvori nikto nerozozna od originalu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mňa vždy dosť udivia pohnútky ludí. Viem, že daný voz má sitko, viem že má zle vyriešenú vaňu a aj tak si ho kúpim. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

A ti co o tom nevedia, nabehaju na intervale 25000 km bez problemov 300000 km.
pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Oco13 len koli tej vane a sitku nebudem jazdit na 30 rocnom ax citroene.Sitko sa da odstranit a urobit ten prelis nieje nic komplikovane.Ziadne velke financne vydavky.A tak viem ze ak toto sa urobi tak sa neznici predcasne turbo a ta 1,6ka nepatri medzi nepodarky.Okrem toho mam aj 3rocny fiat so stvorvalcovym atmosferickym fire motorom ktory bol vydareny a montoval sa s mensimi upravami 20rokov.A okrem toho aj tretie auto s tiez jednoduchym benzinovym stvorvalcom.Cize vsetky 3auta som vyberal tak aby nemali neaku poruchovu konstrukciu.
pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

zsvatos napísal:ked mozem poradit, vyborny pripravok na prelisovanie je vrchna miska zadneho tlmica z Felicie. Ma akuratny rozmer, a kopcek ktory na vani vytvori nikto nerozozna od originalu.
Vdaka za tip.Na forach som videl aj tip ze sa to da lahko vysustruzit z puku.Boli tam aj rozmery alebo staci nato aj 5cm dlha lesenarska rura.Na jednom konci sa krizom navari kusok pasoviny a do stredu vyvrta diera pre skrutku.
pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

smarik napísal:A ti co o tom nevedia, nabehaju na intervale 25000 km bez problemov 300000 km.
Ale napriek tomu som rad ze som prekutral fora a dozvedel sa o tomto vyrobnom omyle.Cize budem mat pokoj na dusi ak si to prelisujem,vyhodim sitko a olej budem menit max po 10tis km
Naposledy upravil/-a pajtyi v 14.03.2021 14:56, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pajtyi napísal:Oco13 len koli tej vane a sitku nebudem jazdit na 30 rocnom ax citroene.Sitko sa da odstranit a urobit ten prelis nieje nic komplikovane.Ziadne velke financne vydavky.
Aj pračku by si kúpil manželke tak, že doma budeš prerábať elektriku aby ju nepotriasla?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Oco13 ty si kupuj nadalej 30rocne auta a kupuj pracky ake ty chces.Povazujes sa za ohromne mudreho len preto lebo si dal dokopy doma vyrobene malotraktory.Neviem naco komentujes ak cloveku neporadis.Mohol by si si vziat priklad z Mhlavateho majstra ktoreho uznavam.Kolkokrat som snim bol tak vzdy sa snim dala viest mudra konverzacia.Poradi vzdy a scim som bol unho v dielni tak vzdy poriesil.A nemysli si ze som uplny laik do aut.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Poznámka bola myslená všeobecne , ale trafená hus zagága.
Ak kupujem jazdené auto s chybou tak je tam nejaká zlava na opravu. Kupovať nové auto s konštrukčným nedostatkom je zvláštne.
Každopádne ti patrí vďaka za upriamenie pozornosti na túto vec. Ludia čo sa vedia poučiť z chýb iných, si z toho zoberú snáď nejaký poznatok.
Prajem ti pekný deň priatelu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takých drobností ktoré ak sa ich včas dozviete a aj ich realizujete vám vedia ušetriť zbytočné patálie.Chcelo by ešte aby ľudia našli v sebe trocha dobromyselnosti si ich prezradiť.Veľa dobrého sa stane ako oplátka za dobré
boro643
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 20.06.2007 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boro643 »

Pajtyi má pravdu. Oco13 sa stále vyjadruje k nejakej téme ku ktorej nevie nič poradiť. Len to ako bolo dobre za socializmu a Felície aké sú nezmary.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Boro - omyl - ja sa vôbec nevyjadrujem k téme, veď ja autám nerozumiem, nie som mechanik ani nič podobné. Ak si prečítaš môj podpis, tak sa dozvieš, že ja sa vyjadrujem k luďom. Lebo s nimi žijem už dlhé roky a rozumiem sa ich povahám celkom dobre.
K tomu socializmu - nebolo lepšie, ale bola istota. Istota, že tak ako bolo všera, bude aj dnes abude aj zajtra. Dnes nemáš istotu či ti na dvere nezaklope zajtra exekútor.
Felicie boli dobré autá v čase svojho vzniku, ale ktoré dnešné auto opravíš kombinačkami a kusom drôtu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

A mozno by si lepsie spravil, keby si rozmyslal viac nad sebou ako o druhych...
Kazde auto ma daake slabiny...

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných