Peugeot 307-najnevhodnejsia kupa?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

baston
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.01.2010 20:45
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307-najnevhodnejsia kupa?

Príspevok od používateľa baston »

Zdravim,znamy mi povedal,ze sa bavil s mechanikom a peugeot 307 nemam v ziadnom pripade kupovat nakolko je moc kazovy,avsak do oka mi padla celkom pekna 307-cka,1,4 HDi,povedal,ze peugeotom sa radsej vyhybat sirokym oblukom,ake mate skusenosti?alebo ake auto by ste odporucili v okruhu 4000eur?Ta 307 ma laaaka,ale nechcem ju vziat a potom si len hlavu buchat,dakujem
jerry80
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11.08.2008 09:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry80 »

Tazko povedat, kazdy ti povie nieco ine.Ja by som sa osobne pre pezot nerozhodol, ale motory 1,6hdi su vydarene davali sa aj do fokusu c-max.o 1,4hdi ti viac povedia iny chalani, vseocecne motory hdi su haklive na kvalitu nafty, tak zrejme poruchy mohla sposobovat menej kvalitna nafta.Ak som trepol blbost opravte ma prosim
Tango030
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 04.11.2009 18:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tango030 »

Priame skúsenosti s 307 nemám ale čo sa týka tohto modelu tak od peugeotu sú asi najvydarenejšie.Na neakých pe. som už jazdil a pohoda a za tie prachy by sa aj oplatili len treba natrafiť na dobrý kus ako pri každom autíčku
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Ked kupis vydojenu kravu,je uplne jedno ako sa vola ............................... :40bd: :40bd:
Deuce01351
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 09.02.2010 11:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Deuce01351 »

Neviem ci ti to pomoze ale ...
Peugeot 307 SW mam uz 5 rokov a nemal som zatial ziadnu poruchu,problem
Rozdiel je len ten,ze ja mam 1,4 BENZIN!!!
Jazdne vlastnosti celkom dobre,spotreba OK
ND-cena a dostupnost neviem este som ziadne nepotreboval!!!!!!
Teda jedna vec ma na tom aute s**e - zamrza tam lanko na rucnej brzde!
Dal som ho v peugeote vymenit a zase to iste.Vraj je to u 307 bezne.
Prajem stastnu ruku pri vybere auta.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tango030 napísal:Priame skúsenosti s 307 nemám ale čo sa týka tohto modelu tak od peugeotu sú asi najvydarenejšie
Obrázok

To snáď nie! Spolu s 206-kou to boli nejnepodarenejšie modely Peugeotu poslednej doby...


Recenzia Autoojetiny 7/2008, Nové pojetí, pošramocená pověst:

http://77.247.224.52/cicmanec/Autoojeti ... ot_307.rar



Lucia, tie autá, ktoré si vymenovala boli ešte staré dobré poctivé Peugeoty!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Deuce01351 napísal:jedna vec ma na tom aute s**e - zamrza tam lanko na rucnej brzde!
Je tam trocha nešťastne odspodu riešený vstup toho lanka ku kolesu. A ak je to lanko s trocha voľnou gumičkou (napr. aj Bosch je ten prípad!) tak sa tam cez gumičku dostane bordel a voda a robí to problémy. Skús si niekde zohnať lanká značky Akron (alebo tak nejako) - tie majú dlhú a úzku silikónovú gumičku, ktorá tesní super...
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

cicmanec Zaslal: 11 február 2010 17:06 Predmet: _

--------------------------------------------------------------------------------

Tango030 napísal:
Priame skúsenosti s 307 nemám ale čo sa týka tohto modelu tak od peugeotu sú asi najvydarenejšie



To snáď nie! Spolu s 206-kou to boli nejnepodarenejšie modely Peugeotu poslednej doby...


Recenzia Autoojetiny 7/2008, Nové pojetí, pošramocená pověst:

http://77.247.224.52/cicmanec/.....ot_307.rar



Toto moze povedat,len clovek ktory sa este v Peugeote neviezol. :2f93: :2f93:
Kde by sme dosli,keby sa kazdy riadil takych RECENZII.Nejaky posahany pepik napise voloviny ,ktore zistil za 10 minut testu a to cele napisal pocas obeda. :3c90: :3c90:
joxnox
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.10.2009 07:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joxnox »

no na peugeotoch 307je asi najviac problemove, resp. nakladne HDi cka s FAP filtrom....potom som postrehol, ze sa mi svojvolne otvara kufor...dost velka spotreba v meste, porovnatela s benzinom.. opotrebovanim sa mi zlomila smerovkova packa..tazke startovanie nad -20Ć a to je nova baterka, aj ked este som sice nemenil zhavice....to zatial vsetko....inac ide v poho...(2,0 HDi 79kw,2002)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

SUV4, od pepíkov z tohto časáku by sa mohlo veľa ľudí učiť. Osobne ich považujem za jeden z mála objektívnych časopisov na trhu. A aj preto majú existenčné problémy - lebo im žiaden urazený pepík z marketingového oddelenia nechce zadať inzerciu lebo napísali niečo zlé o ich aute. Pritom nič čo by nebola pravda. A nemajú problém aj pochváliť ak je čo. Ak si ani raz nedržal v rukách ten časák tak buď radšej ticho...

To, že práve ten tvoj konkrétny kus náhodou funguje ešte o ničom nevypovedá... :3020:


http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... 8#p7163568
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

SUV4 napísal:Toto moze povedat,len clovek ktory sa este v Peugeote neviezol. Kde by sme dosli,keby sa kazdy riadil takych RECENZII.Nejaky posahany pepik napise voloviny ,ktore zistil za 10 minut testu a to cele napisal pocas obeda.
dlho som sa musel ovladat aby som tu nenapisal ale nedalo mi to

tieto voloviny od posahanych typkov nevznikli za 10 minut ale su to zozbierane poruchy aut za niekolko rokov dlhodobych skusenosti servisov, majitelov atd

ja som sa na peugeotoch navozil dost, moj dobry kamarat ma 307dmicku a zrovna stastny z nej nie je (a to ju kupil novu)

ak mas 307dmicku a nemas s nou ani jeden problem tak to som rad, ze pocujem aj o dobrom kuse ale v globale to neboli prave najspolahlivejsie auta

a moj nazor, za ktorym si stojim a je este dost mierny si myslim: francuzske auta nie su zle ale su aj lepsie :28b7:
Pilooo
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 21.09.2008 09:42
Bydlisko: TO
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilooo »

Otazka. Stal si uz vedla 307? alebo sedel si v tom? Vies ake je to velke?

1,4HDI by som tam urcite nedaval, lebo to bude lemra... a strasna..

Mal som tu cest s 307SW 1,6 benzin.. tusim 80kW. Islo to sice fajn, ale par koni navyse by prospelo..

Cize 1,4HDI je tak najmensia motorizacia, ktoru by som daval do 207, nie 307
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

P307 SW 1,6 haklivý diesel,80kw najazdené 172000, vek 33-35 mesiacov.
Najazdil som na nom 12000 km, velke pohodlne auto, mrzne rucna brzda, spotreba na kombinovanu jazdu/ obchodak/ cca 5,8l v zime. Jedine bolo dva krat mene turbo 2000€, neuveritelny zvuk po nastartovani studeneho motora ako Avia. Rychlost,pruznost OK, len stale ten pocit ze uz pocas 160000km odislo 2x turbo. Dalsia vada bola nie tykajuca sa znacky ale legislativy bola to N1, stvormiestne s mrezou. Model bol po facelifte, sklennena strecha, dvojzonova klima. Na pocit makke auto, ale dalo zvyknut.
Jazdil som 12 rokov Nemcov Opel, MB, Ford, Skoda, tak ta makkost mi osobne vadila.
Inak pre bezne jazdenie kostol,obchod, k rodicom nemam problem, lebo spotreba nafty urcite by isla dole. Ale uz tu bolo spomenute treba poznat HISTORIU!!!! najlepsie kupene v SR, a so serviskou, aby si si vedel pozriet co tam bolo menene, popripade robene.
Toto bolo neburane, pravidelny servis Peugeot kazdych 15t.
daj o korunu viac ale s HISTORIOU. :3020:
P.s Tot vsjo, moj car cabrio clen Trucker694
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

A je to tu zase. 307 bol naozaj nevydareny model ... Nevysil, bohuzial. Plati to len pre modely, pred rokom 2005 ...

Po roku 2005 je 307 SW uz uplne ina, a spolahlivost velmi narastla.

Nic to nemeni na tom, ze aj prve verzie su velmi priestranne, pohodlne, a dobre riesene. Tazko sa hlada v tej cene tak priestorne auto, s tak dobrym a pohodlnym posedom za volantom, s moznostou namontovat 7 sedaciek, s tym ze 2 rada sedadiel je zlozena s 3 sedadiel samostatnych, kde po ich vybrani vznika naozaj velika lozna plocha porovnatelna s uzitkovimy automobilmy ...

Ako som hovoril, prve model, zly, nebral by som ho, po facelifte by som sa ho nebal ...

Recami, su aj lepsie, tiez nepochopim. Ako pre koho. V tejto triede, v tejto cene sa jedna o naozaj velmi silne auto v oblasti komfortu, priestoru a variability... O tom moze napr VW , Skoda, Japonec atd iba snivat :) Je to zase o preferenciach ...

Co sa tyka prispevkov nadomnou.

Hned ty poviem, preco si menil 2x turbo na 1.6 HDI. Uzky mazaci kanalik turba, ktorym sa chladi, a kade prudi olej. Odporucam menit olej skorej, ako je interval a davat kvalitny.

Pokial sa turbo raz vyserie, je treba to rozobrat uz poriadne, a ten kanalik kompletne vycistit ...

Ak sa to nespravi, povecsinou druhe turbo dlho nevydrzi ...
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

A len doplnim o rucnej brzde :)

Staci do lanovodu streknut dostatok hydraulickeho oleja .. Nemrzne, ma dobre vlastnosti, dobre maze, a nemenia sa jeho vlastnosti pri mrazoch :)

Pred zimou streknut, a je pokoj :P

Stale lepsie, ako ked ti v passate zamrzne tlacitko rucnej brzdy. To uz len tak nerozbehas ...

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných