Peugeot 2008 automat - parkovanie

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

oco, a prešiel cez STK ten traktor?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

F značky, na to je zjednodušená stk - svíti, trúbi, brzdí, má maják a trojuholník - zaplať cca 300 aj s pzp a môžeš behať po dedine a okolitom chotári. Prúser je že vlečka stojí rovnako a to už by bolo privela - takže aj tak je to také - "hádam tam nebudú" lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Oco, ja mam pocit, ze si lahko ejekabatitelny. Kolko si musel za tie mudre reci zaplatit aby si presiel??
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

zaplať cca 300 aj s pzp a môžeš behať po dedine a okolitom chotári.
300eur raz a potom každý rok 33 eur pzp. Po 10 rokoch všetko odznova ak sa zákon nezmení.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Cico dakujem. Cize na pedal ide pedometer ( aj ked som si myslel ze tym vyrazom sa oznacuje krokomer) a meria tlak ktorym technik posobi na pedal. Technik to tam pekne vysvetlil. Mne to je jasne. Len ocovi nie, ma divoke predstavy o tom co ta krabicka dokaze. Dakujem ti za krasne video a podporu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Veď to video presne potvrdilo to čo som vravel - slová technika po ovalite - a tuto vidíme ako stúpa tlak na brzdový pedál - teda vidí kde končí mrtvý chod a kde začína brzdenie.
Ak by brzdenie začínalo 3cm pred podlahou, lebo by bol zlý samostav a pakne by museli ísť 2cm k bubnu tak asi by auto neprešlo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

oco13 napísal: 10.02.2023 08:59 Ak si si nevšimol tak kuchár na stk má na brzdovej stolici na nohe takú krabičku - tá meria tlak na pedál, teplotu, centimetre, tlak okolitého vzduchu a ešte ďalších 300vecí.
Hovoril si nieco ine, ale nevadi. Zvykol som si.

Mrtvy chod to nemeria. Meria to len tlak na pedal. A potrebny tlak vytvoris ci uz po dvoch cm alebo po 5 cm. A to je tak na nohe technika a to sa do kupniutra nezapisuje.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Meria to len tlak na pedal
Kua kua kua - meria to AJ tlak na pedál - o tom že je to zároveň decelometer tiež nepovedal a je to tak . Do prdele je to reportáž takže ujo hovorí to čo reporter chce počuť.
A potrebny tlak vytvoris ci uz po dvoch cm alebo po 5 cm.
Ale ty ten tlak NEMOŽEŠ vytvoriť 3cm pred podlahou lebo by si mal 20cm mrtvý chod a presne to je príznak pokazeného samostavu. O tom sa tu bavíme, ak máš pokazený samostav tak ti nejde ani prevádzková brzda ako má. Samostav je pre obe brzdy nielen pre ručnú, a znova opakujem ocelové brzdové lanko sa natiahne - Seven má pravdu :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa laco210 »

Isty brzdovy system uz som ho tu na fore spominal ma test na pritomnost vzduchu v brzdovom systeme treba si vyskusat je to paradna hra na milimetre a tlak na brzdovy pedal.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

pekná reportáž.... keď sa točí v podstate ako promo na STK.... a všetko ide hladko, keďže je tam s autom ktoré je v poriadku, a nemá mu čo vytknúť. Chlapec je milý, usmiaty.
No a teraz by mali spraviť to isté, ale že by tam skočil s 15 ročným autom, ktoré je síce v poriadku ale už má svoj vek a točiť to skrytou kamerou, že či by bol z toho videa rovnaký pocit. Lebo určite ste každý zažili nie takto príjemného technika na STK :D v okolí NR a HC takíto príjemní určite nie su a hľadajú problém kde nie je, len preto, že auto je staré.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Blbci su strategicky rozmiestneni. Kazdy den ich stretnes niekolko.

Ale k tomu meraniu. Mrtvy chod sa nemera. Pedometer meria len tlak na pedal. A mrtvy chod je tam sice spomenuty ( ospravedlnujem sa za nevedomost) ale za 30 rokov chodenia po STK to nikto nikde nespomenul a ani nemeral. A to som velky odporca toho, aby za peniaze privrel niekto oci.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa autolaik »

Mrtvy bod sa posudzuje "subjektivne" ... tolko k presnosti merania. A ano,aj ja som vedel ze ten bazmeg meria len tlak ...

Oco "TCO" trachtora s vleckou dostava riadne po hube :) ...ale chapem,aj ja som taky ze kazdu svoju kupu sa snazim v hlave ospravedlnit a hladam len same plusy, vyhody a pozitiva :)

A podotazka,na tie znacky sa nedalo postavit fabricky vyrobene cudo,len samodoma. Japonsky traktorcek pred fotenim,posudzovanim sa odstroji aby to vyzeralo doma robene a rata sa s tym ze jednoduchu sa privru vsetky oci,pripadne nejaka bankovka v obalke? Ci uz tam je nejaka zmena a ide to aj na zetory,v3s ,japonske traktorceky atd...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa lorak777 »

je to robotizovana prev., po zhasnuti so zaradenou jednotkou by sa mal dat vytiahnut klucik... potom ked das klucik, zarad do N a pri starte preradi, resp.vyradi... alebo zatoc kolesa do obrubnika.. alebo nove miesto na parkovanie- ale aj tak nikdy nenechat na neutral...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik tco traktora sa povedzme ešte oplatí ak robíš sem tam aj služby , vlečky sú celkom mimo, pretože nikdy nestačí jedna. Ja do dediny zapínam normalny príves O1.
A k podotazke na tie značky sa dá postaviť aj fabrické čudo alebo zetor s rokom výroby ???? hn neviem zdá sa mi že tam bolo 1991, ale nie som si istý. Japoncov beru v každom okrese inak a dosť zle sa s nimi diskutuje , lebo keď dáš volovi pečiatku tak si myslí že nad neho nie je. Tetušky pred dôchodkom sa zase boja prúseru a tak nepustia ani to čo by mohli. Je viacero variant - dolu nálepky a rôzna miera zohavenia, tiež napríklad argument že aj dorobením hydrauliky svetiel a rámu sa z japonca stáva domadel, pretože si zmenil fabrický výrobok.
Každý hladá nejakú cestičku podla svojho okresu a STKčky. V3S , Multikar, a jeepy alebo ofroady by sa na tieto značky nemali dať postaviť vôbec to je v zákone zvlášť spomenuté.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Pre ocinka, aby si nezomrel sprosty a neveril kucharom na STK.

Dobrý deň, p. Zubaty,

spomínané zariadenie sa označuje na STK ako pedometer a používa sa na meranie veľkosti ovládacej sily akou pôsobí noha vodiča na brzdový pedál.
Pedometer sa používa len pri meraní hydraulických brzdových sústav a štandardne máva pedometer merací rozsah približne od 0 do 1000N.

S pozdravom
Ing. Miroslav Šešera
TESTEK, a.s. , technická služba technickej kontroly
www.testek.sk
mail: miroslav.sesera@testek.sk
tel.: +421 911 246 216



-----Original Message-----
From: Filip Zubaty <fzubaty944@gmail.com>
Sent: Friday, February 10, 2023 2:35 PM
To: testek@testek.sk
Subject: Info

Dobry den.

Co vsetko meria zariadenie, ktore sa pri merani brzd na STK dava na brzdovy pedal a technik cez neho tlaci na pedal?

Dakujem.

Filip Zubaty

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných