Peugeot 1,4 benzín - zhorený alternátor vyriešené.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je nevýhoda týchto "user friendly" aut. Otvoríš kapotu a nevidíš ani trt, len velký dekel z plastu. Ešte aj pri štarte vypíše "oil ok" aby si mu nepúšťal zimu pod perinu. lol Ak spraví stk v apríli tak ju v máji zoberiem zase na výlet do Zvolena, to by mala vydržať aj pri hulvátovi ako som ja. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Oco ale ked som Ti pisal,ze objem nicim nenahradis a pri tahani tazsieho vozika duplom tak si tu filcku vychvaloval do neba ako ti staci :40bd: Bajo jasne ,ze bude mat reduktor v tom zabozrutovi,ze klasicky splynovac. Alebo veris,ze je tam kvapalna faza v tak starom aute? Sak by cena splynovaca 3krat prekrocila cenu auta :d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dodík , kým som mal traktor z 250ky stačila aj filcka. teraz aby som uniesol 300kg v lopate , mám len na zadku 300kg závažie. Takže aj s vozíkom velmi lahko atakujem 2 tony.
No a cena auta sa pri 19stom majitelovi a 5tich postavených barakoch už velmi neodvíja od ceny dodatočnej výbavy. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Skor od toho či ešte jeden barák vydrží.
Čoho sa fakt desím je , že to má viac elektriky jak avdinka rovnakého ročníka a velkosti. :342a:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pokračovanie alternatorovej story - milý Pežotík bol prevezený do inej nemocnice. Aj čínsky reklamovaný , aj druhý original alternátor mali snahu dobíjať, napriek tomu kontrolka ostávala svietiť a výrazne sa ohrieval diodový mostík. Takže auto bolo odtiahnuté do elektrikárskej dielne a ja dosť nervozne čakám na cenovku. Našiel som medzitým totiž jeho troch bračekovcov na bazoši po 4 stovky. lol V takýchto momentoch mi aj slza ukapne za ZLATOU Shade 120l. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Hreje sa to vtedy ked to ma niekde prechodovy odpor. Je niekde po ceste problem v kabloch, po ktorych to ma dobijat, zasobovat. Ak ja dam na masinku, ktoru mam ako zdroj napr. pri programovani tenky kabel a chcem aby mi to poslalo amper a zaroven pozadovany volt do baterie tak na zaklade tenkeho kabla mi po ceste prve co padne volt na konci a bude to zohrievat kable. Aby som nemal stratu na voltoch potrebujem mat potrebnu hrubku kabla. Pozriet ci je v poriadku cesta kadial to ma prenasat volt a amper.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

treba zmerat odber z alternatora, zrejme je stale velmi vysoky, preto odchadza. Preco je vysoky, pretoze nieco odobera velky prud. Zrejme to nebudu bezne veci ako svetla ci ventilator, pretoze tie by vypalili poistku. Mozno starter.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj mňa napadá len štartér, lebo asi všetko ostatné ide cez poistky. Už ale na to nemám dosah, auto putovalo do elektrodielne. Má smolu , že sa mu to stalo práve cez sviatky, lebo tým pádom je vlastne na odpis. Riešim druhe vozidlo a francúz bude odsúdený na pozíciu záložného auta. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže riešenie problému s odpalovaním alternátora bolo špecializovaná dielňa a odhalenie toho že skratovali nejaké relátka a tým odpálili diodový mostík. Bohužial pre auto už bolo zasiate semienko nedôvery a jeho pozemská púť bude ukončená dátumom najbližšej STK. :4012: Zatial bude v pozícii náhradníka odparkované na zahrade.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Oco neskusal si najst rovnake auto na diely a za par eur kupit totozny altik a nahodit? Lokalita NZ je ako kralovstvo srotu, neverim ze tam nezozenies pouzity altik z nejakej rozoberacky.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom a totalne som vzdal akékolvek zásahy do aut, či už mojich alebo cudzích. Dokonca už som objednaný aj na obyčajnú výmenu oleja do servisu. :4012: Čas ktorý takto ušetrím, môžem venovať činnosti ktorá má pre mňa ovela väčší zmysel :300f:
Auto prebral mechanik a aj mi ho odovzdal opravené, suma ma nijako neohúrila.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Skúsim pokračovať vo vlastnej téme, možno si ju niekto všimne lol
Chlapi - čo môže byť príčinou dlhého nábehu alternátora.
Alternátor nie je v bežnom aute, ale v domácom traktore. celá elektrika je žhavenie a dobíjanie + kábel na vstrekovacie čerpadlo.
Po štarte drží 12.2V a pomaly po desatinách lezie hore. Na 14V sa dostane tak po 10 - 15 minutách, vetrák chladiča ho zase zrazí na 13V. Ten berie 5A. Keď som ho zhodil dolu a skúšal vrtačkou na stole, tak mal 14V okamžite, takže myslím že altík bude dobrý.
Ak by tam bol nejaký odber o ktorom neviem, tak je blbosť aby po štarte postupne klesal, žhavenie je na tlačítko a aj to idú len dva žhaviče.
Nejako to neviem rozlúsknuť. Po čase (rok) to altík zlikviduje, za tri roky už je tam tretí.
Môže mať jednodrotové čerpadlo imobilizer?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

jednodrotove cerpadlo nema immo.Nemas nahodou problem s budenim alternatora?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Teda merať či dostáva volty cez žiarovku?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano napriklad.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dik, skúsim. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní