Peugeot 1,4 benzín - zhorený alternátor vyriešené.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nejde mi o prachy, ale o to že musim počúvať gazdinú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Oco tvoja posledná odpoved ma dostala :28b7: :40bd:
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

autolaik napísal:ak to robi mechanik tak nechapem preco riesis veci okolo toho. Nech vymeni aj 10 alternatorov a az potom najde napr. potkana co rozhryzol/vyskratoval silove kable :) ,ty platis len jeden.Alebo je to inak? :)
Neviem v akom paralelnom vesmire, alebo virtualnej realite, alebo kde v prdeli zijes. Ale na planete zem sa plati za kazdu blbost za svoju , za blbost tvojho mechanika, sefa, za blbost premiera SR, premiera Uk, prezidenta usa, atd.
Tak preto to riesi.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Uvidíme, každopádne to natiahne čas a doma mám z toho "nervoznu" domácnosť. Pokial klakne moje auto nič sa nedeje, lebo odídem s čímkolvek čo má aspoň tri kolesá na zemi. S gazdinou je to horšie , je maličká a tak potrebuje auto kde je výškovo nastavitelná sedačka a aj volant. Z celkového hladiska sa mi zase neoplatí držať doma dva "fajnové" vozy , lebo ten náhradný by sa zničil pri spôsobe používania ako je tomu u nás. Takéto veci sa riešia komplikovane aj z toho dovodu ,že obaja robíme v nepretržitej prevádzke.
Kým som robil reklamačného u oknárov , tak všetky reklamácie platila firma. Len tam je iný pomer dopytu a ponuky, takže u mechanikov neviem či sa to dá očakávať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Tak to je ironia od cloveka, ktory kritizuje ludi, ze investuju do oprav svojich aut a nevie pod prdel manzelky hodit 2 palene tehly a obhajit to teplym zadkom po ranu bez nutnosti vyhrievania sedacky. Setrit na sebe, obhajovat to zubami nechtami a valit do oprav rodinnych prislusnikov, triast sa o eurika, aby mal doma klud? To by chcelo odpoved na otazku," kto tu nosi gate", bez ohladu doby manzelstva.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme , že gate nosí manželka, to som od začiatku tak smeroval. Pretože kto má gate má aj zodpovednosť. No a život bez zodpovednosti je krásne jednoduchý.
Tým že ušetrím na svojich povozoch , si dokážem dopriať ovela viac na svojich koníčkoch, ktoré sú trocha drahšie ako nejaký črep ktorý ma nosí do hnusnej roboty.
Manželku mám len jednu a mám ju príliš rád na to aby som ju posadil do trabanta, ktorého by som ale ja zase považoval za výzvu a super úlet.
Holt každý má iné priority. Blbá doba ale aj mňa donútila vymeniť filcku za výkonnejšie auto, no napriek tomu ich tu neprestanem kritizovať. Niektorí čitatelia si totiž nevšimli, že to nie je ani tak kritika strojov , ale viac ludí ich majitelov a jazdcov ktorých denne musím stretávať na cestách. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Was is das ? Filcka je dead car?
New cár? Desta lpg?
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco radsej do trabanta,nahodou to je dnes image rarita. Ved chodila na starej corse aj lancii y, toto je stara 207 ci 307 ?

Moja si vozi rit do roboty na starej fabii,na krase jej to ani neprida,ani neubudne.

Aristoteles v tom vesmire kde zijem ja tak ked dam auto do dielne mechanikovi tak nebudem riesit kolko alternatorov vymenil pri svojej praci. Riesil by som akurat vlastnu blbost napadu ak by som zanedbal svoje vlastne merania a patrania po pricine problemu (som "elektrikar")

trucker "dobří holubi se vracejí" , myslim ze oco sa este vrati k felde :d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

New car je Laguna. Má lpg, 88kw a 1900kg na ťažnom - ostatné mi je šumafuk.
Odboha šťastie že sa na tom dá štelovať sedačka v 30tich smeroch a má to aj servo -takže ju ukočíruje aj gazdiná. Inak by som jej do roboty asi platil taxík. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

takže oprava alternátora sa vykonala kúpou laguny? :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ej karamba, francuzsky luxus :2f93: , a teraz uprimne keby bola filcka zadarmo, presadnes naspak ? lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale kdeže lol Nejako mi oťaželi traktorčeky a dávať filckou cestu z juhu na Oravu s 1,5 tonovým vozíkom už bolo o hubu. Tak sa hladal nejaký silnejší kôň.Táto tu neďaleko ostala nevyužitá po rekonštrukcii domu a bola za rovnakú cenu ako idú filcky alebo za polovicu fabie. :40bd: Pokial viem tak plyn Vialle nie je zlá značka a navyše keď mala razítko rovno od p.Hatiara :300f: Rozhodovanie netrvalo ani 30 sekúnd. Takže na dvore mi už stoja dvaja francúzi , aj keď toho menšieho nemám príliš v láske. Ale zase čo by som nespravil pre gazdinú. :40bd:
Pre Baja: vyskúšaj si Donovaly po krajnici 2-1-2-1 , a potom dole kopcom mať chlapca na vozíku (kua brzdi nech nás to nepotlačí). V niektorej téme tu mám fotky z Pezinskej Baby. Tiež som myslel , že skončíme v tom ústave dolu pod kopcom. :4012:
Naposledy upravil/-a oco13 v 16.12.2019 18:03, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a je to kvapalna faza ? lebo tam treba obcas mazat cerpadlo v nadrzi, nemazes menis a vela platis :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ty vole, akurát som špekuloval čo mi to v tej nádrži občas bzučí. Ako zistím čo je to zač? Má to normálne 4 vstreky v sacom potrubí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to moze mat normalne vstreky jak pises, otazka je ci spricuje rovno alebo tam je aj reduktor ale zda sa ze ked bzuka tak pumpuje, to si radsej zisti, lebo ja viem ze totok byva u dovezenych viale autiek z vonku prieser, lebo novy majitel o tom netusi :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných